Dr.Web Security Space 11.0

Dr. Web Security Space to zaawansowana aplikacja antywirusowa.

Liczba pobrań: 571
Cena/licencja: Trial
Producent/dystrybutor
Doctor Web Ltd.
Rozmiar: 432.87 MB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

Dr. Web Security Space to aplikacja antywirusowa, której najnowsza edycja przynosi całkowicie zmieniony interfejs użytkownika oraz metody zarządzania. Dzięki temu program łączy zaawansowane funkcje zabezpieczeń z nowoczesnym i intuicyjnym wyglądem. Posiada specjalny moduł ochronny, stworzony specjalnie w celu zabezpieczenia użytkownika przed utratą danych w przypadku ataków typu ransomware – można jednak używać go także do zabezpieczania plików w przypadku awarii systemu lub dysku twardego.

Dr. Web Security Space posiada moduł ochronny pozwala na tworzenie kopii zapasowej plików. Użytkownik sam wybiera, które z nich mają znaleźć się pod ochroną, a następnie ustala harmonogram tworzenia kopii zapasowej. Dzięki temu pliki będą regularne podmieniane na najnowsze wersje, co pozwoli - po ich ewentualnym odzyskaniu – na brak utraty cennych danych. W programie znajduje się także moduł Kontroli Rodzicielskiej, który monitoruje ruch oraz blokuje komputer we wskazanych godzinach, filtruje wskazane treści oraz pozwala na zablokowanie wybranych plików bądź też folderów – zarówno na domowym komputerze, jak i sieciowych. Dzięki wprowadzonej w wydaniu 10 sekcji „Urządzenia” użytkownik może uniemożliwić – nie tylko w przypadku korzystania z komputera przez dziecko - działanie kamery czy drukarki, jak również zablokować transfer danych i dostęp do nośników wymiennych. Czynności te mają docelowo utrudnić cyberprzestępcom włamanie się do komputera za pomocą wymienionych dróg, co w ostatnich latach zdarza się coraz częściej.

Użytkownik może także tworzyć „białe listy”elementów, do których ma pełne zaufanie i które będą wyłączone spod działania antywirusa. Tymi elementami mogą być zarówno programy, jak i wskazane adresy e-mail, foldery, strony w sieci czy gry online. Dzięki funkcji Dr.Web Cloud skanowane są adresy URL witryn, zaś popularne przeglądarki - jak Google, Yandex, Yahoo!, Bing - wyświetlają wyłącznie linki do treści uważanych za bezpieczne przez silniki wyszukiwania. Jeśli chodzi o pliki pobierane z sieci, to Dr.Web skanuje zarówno pojedyncze pliki, jak i spakowane foldery. Dodatkowym atutem aplikacji jest ochrona poczty e-mail przed spamem oraz szkodliwymi wiadomościami. Chroniona jest poczta używająca protokołów SMTP/ POP3/ NNTP/ IMAP4. Różne techniki filtrowania zapewniają wysokie prawdopodobieństwo wykrywania spamu oraz wiadomości typu phishing, pharming, scamming i bounce, zaś zaimplementowany anty-botnet sprawia, że komputer nie zostanie pozbawiony dostępu do internetu w przypadku rozsyłania spamu.

Ocena:
Twoja ocena: