Linux-EduCD 0.9 pl

Linux-EduCD jest edukacyjną dystrybucją typu liveCD.Jest to pełny system operacyjny uruchamiany i pracujący z płyty DVD. Nie wymaga instalacji na twardym dysku, chociaż jest również możliwość zainstalowania systemu, tak jak kazdej innej, "typowej" dystrybucji Linuksa.

Liczba pobrań: 2330
Cena/licencja: GPL
Producent/dystrybutor
Rajmund Radziewicz
Rozmiar: 1446.54 MB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

Linux-EduCD jest edukacyjną dystrybucją typu liveCD.Jest to pełny system operacyjny uruchamiany i pracujący z płyty DVD.. Nie wymaga instalacji na twardym dysku, chociaż jest również możliwość zainstalowania systemu, tak jak kazdej innej, "typowej" dystrybucji Linuksa. Nastawiony jest na możliwie najprostszy sposób użytkowania i instalacji. Jako system bazujący na Knoppiksie, wyposażony jest w narzędzia automatycznie konfigurujące urządzenia podczas uruchamiania.

W stosunku do poprzednich wersji system przeszedł wiele zmian. Nie bazuje on już na Knoppixie, a dystrybucji PCLinuxOS 2008 MiniMe z częścią rozwiązań znaną z Mandriva One 2008. Zaktualizowane zostały także wchodzące w jego skład oprogramowanie, dodano nowe sterowniki sprzętu oraz ulepszono obsługę kart wi-fi.

Ocena:
Twoja ocena: