Gentoo Linux 2004.2 CD1

Szybka i elastyczna dystrybucja systemu Linux, skierowana głównie do developerów i administratorów sieci. Wykorzystuje ona technologięi portów znaną z systemów BSD. Plik zawiera pierwszą, uniwersalną, bootowalną płytę systemu (LiveCD), która może posłużyć do zainstalowania Gentoo na lokalnym komputerze (połączenie z Internetem nie jest wymagane).

Liczba pobrań: 96
Cena/licencja: GPL
Producent/dystrybutor
Gentoo
Rozmiar: 634.23 MB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

Szybka i elastyczna dystrybucja systemu Linux, skierowana głównie do developerów i administratorów sieci. W przeciwieństwie do innych dystrybucji, Gentoo posiada zaawansowany system zarządzania pakietami składowymi systemu, który nosi nazwę Portage. Nawiązuję on do tradycji portów znanych z systemów BSD i umożliwia tworzenie zależności, profili systemowych, wirtualnych pakietów oraz "fałszywych" instalacji. Gentoo Linux kompiluje poszczególne pakiety bezpośrednio ze źródeł (dużo większa stabilność), więc na wolniejszych maszynach instalacja może zająć sporo czasu.

Plik zawiera pierwszą, uniwersalną, bootowalną płytę systemu (LiveCD), która może posłużyć do zainstalowania Gentoo na lokalnym komputerze (połączenie z Internetem nie jest wymagane).

Ocena:
Twoja ocena: