Tor Browser Bundle 4.0.5

Tor Browser Bundle to pakiet narzędzi do anonimowego przeglądania sieci. Pozwala ukryć tożsamość użytkownika.

Liczba pobrań: 606
Cena/licencja: Freeware
Producent/dystrybutor
Tor
Rozmiar: 34.39 MB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

Tor Browser Bundle to pakiet zawierający aplikację do bezpiecznego przeglądania Internetu. Ochrona prywatności użytkownika jest zapewniana przez wirtualną sieć komputerową, która implementuje trasowanie cebulowe drugiej generacji. Sieć zapobiega analizie ruchu sieciowego i w konsekwencji zapewnia użytkownikom prawie anonimowy dostęp do zasobów Internetu. Przeglądarka może być wykorzystywana w celu ominięcia mechanizmów filtrowania treści, cenzury i innych ograniczeń komunikacyjnych.

Tor Browser Bundle może być także używany przez serwery, działając w formie usług o ukrytej lokalizacji. Są to klienty bądź przekaźniki ze specjalnie skonfigurowanym oprogramowaniem serwerowym. Zamiast ujawniać adres IP serwera (a tym samym jego lokalizację w sieci), ukryte usługi są dostępne poprzez specyficzne dla Tora pseudodomeny najwyższego poziomu .onion. Sieć Tor potrafi obsłużyć takie domeny najwyższego poziomu anonimowo, przesyłając dane zarówno do, jak i od ukrytej usługi. Ze względu na brak uzależnienia od publicznie dostępnego adresu, ukryte usługi mogą być świadczone zza firewalli czy z komputerów korzystających z translacji adresów sieciowych (NAT). Klient Tora jest niezbędny, żeby uzyskać dostęp do ukrytej usługi.

W najnowszej wersji zlikwidowano zauważone bugi oraz zaktualizowano OpenSSL do wydania 1.0.1l, NoScript do 2.6.9.15 oraz HTTPS-Everywhere do 4.0.3.

Ocena:
Twoja ocena: