Sandboxie 3.60

Sandboxie to program, który służy do zabezpieczenia komputera przed szkodliwym oprogramowaniem.

Liczba pobrań: 159
Cena/licencja: Shareware
Producent/dystrybutor
Ronen Tzur
Rozmiar: 2.12 MB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

Sandboxie to program, który służy do zabezpieczenia komputera przed szkodliwym oprogramowaniem. Po jego instalacji wyświetlone zostaje puste okno konsoli. Aby się zabezpieczyć użytkownik powinien wybrać z głównego menu aplikację, która ma być uruchomiona w "bezpiecznym trybie". Autorzy chcieli w ten sposób zabezpieczyć dziurawą przeglądarkę Internet Explorer, jednak możliwe jest "odpalenie" w ten sposób dowolnego programu (innych przeglądarek, programu pocztowego, komunikatora, itd..).

Sandboxie blokuje próby zapisu na dysk przez szkodliwe oprogramowanie, stwarzając dodatkową warstwę pomiędzy nimi. W efekcie programy mogą tylko odczytywać informacje, a inne czynności nie są dozwolone. Dzięki temu cały system zyskuje na bezpieczeństwie.

Nowości w tym wydaniu to między innymi polepszona nawigacja klawiszami w plikach i widoku folderów, dodanie ustawienia dostępu do haseł i zarządzania sesjami dla Chrome i Mozilla Firefox, usunięcie kilku bugów oraz polepszenie kompatybilności z programami innych producentów: EverNote, nVidia nView, Sticky Password (dla Internet Explorer 9), Volumouse, WinMount.

Ocena:
Twoja ocena: