LibreOffice Portable 3.5.2

LibreOffice Portable to przenośna wersja darmowego pakietu biurowego. Składa się on m.in. z edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego.

Liczba pobrań: 663
Cena/licencja: Freeware
Producent/dystrybutor
The Document Foundation
Rozmiar: 167.45 MB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

LibreOffice Portable to przenośna wersja kompletnego, dostępnego za darmo pakietu biurowego. Jest to niejako odpowiednik MS Office, jednak od produktu Microsoftu różni się tym, że jest bezpłatny zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i firm. Mamy tu edytor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, program do tworzenia prezentacji Impress, aplikację graficzną Draw, a także narzędzie do obsługi i tworzenia baz danych Base. Wszystkie elementy składowe pakietu posiadają funkcjonalność, jakiej nie powstydziłyby się drogie aplikacje.

LibreOffice Writer to edytor tekstu posiadający mnóstwo użytecznych funkcji – nie tylko dotyczących formatowania, ale również obsługi korespondencji seryjnej, szablonów, itp. Base działa na silniku H-SQL, ale potrafi także obsługiwać bazy danych zbudowane na dBase. Najbardziej ciekawy i nowatorski jest DRAW – otrzymujemy tu tyle narzędzi do tworzenia grafiki, że spokojnie mógłby być to samodzielny, komercyjny program. Wersja 3.5.2 została pozbawiona kilku bugów. Wprowadzono także cały szereg modyfikacji usprawniających działanie aplikacji. Prezentowana wersja nie wymaga instalacji na dysku.

Ocena:
Twoja ocena: