Kaspersky ZbotKiller 1.2.0.0

Kaspersky ZbotKiller to aplikacja pozwalająca chronić system przed wykradaniem poufnych informacji. Polecana zwłaszcza dla osób używających bankowości elektronicznej.

Liczba pobrań: 2459
Cena/licencja: Freeware
Producent/dystrybutor
Kaspersky Lab
Rozmiar: 108 KB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

Kaspersky ZbotKiller wykrywa najszerzej rozpowszechniane programy typu trojan z rodziny Trojan-Spy.Win32.Zbot. Programy te są wykorzystywane przez cyber-przestępców do kradzieży informacji bankowych z komputerów. Zasadą działania złośliwego oprogramowania jest brak możliwości wizualnego śledzenia i dlatego trudno jest je wykryć na komputerze ofiary, który nie jest chroniony przez program antywirusowy. Dodatkowo programy te do autoochrony wykorzystują technologie rootkitów do ukrywania swoich plików wykonywalnych i procesów. Programy z rodziny Trojan-Spy.Win32.Zbot z reguły przeszukują komputer, gdy użytkownik odwiedza zainfekowane strony. Jednakże każdy cyber-przestępca znajduje własny sposób wykorzystania szkodliwego programu i spenetrowania komputera ofiary.

Kaspersky ZbotKiller zalecany jest do użycia, gdy nie korzystasz z oprogramowania antywirusowego. Wówczas przed wykonaniem jakiejkolwiek operacji bankowej zaleca się przeskanowanie komputera na obecność modyfikacji programu Trojan-Spy.Win32.Zbot specjalnym narzędziem ZbotKiller.exe. Jeżeli wykryta zostanie dowolna modyfikacja, wyleczysz zainfekowany system narzędziem ZbotKiller.exe.

Ocena:
Twoja ocena: