Unetbootin Portable 5.83

Unetbootin Portable to małe narzędzie, dzięki któremu zainstalujemy wybraną dystrybucję Linuxa na systemach Windows. Wymaga restartu komputera.

Liczba pobrań: 879
Cena/licencja: Freeware
Producent/dystrybutor
Unetbootin
Rozmiar: 6.02 MB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

Unetbootin Portable to niewielka aplikacja pozwalająca na instalację wybranej dystrybucji Linuxa na komputerach pracujących pod kontrolą systemu Windows lub dodatkowych nośnikach (dyski zewnętrze itp.) Program ma tę zaletę, że obsługuje mnóstwo różnych dystrybucji Linuksa. Z jednej listy rozwijanej wybieramy żądane wydanie Pingwina, z drugiej - jego konkretną wersję. Narzędzie nie pozwoli użytkownikowi czuć się zagubionym, dostarczając informacji o przeznaczeniu i sposobie instalacji poszczególnych wersji ("live", "netinstall", "hdmedia" itp.). Jest to wersja przenośna programu. Aplikacja nie wymaga instalacji na dysku.

Unetbootin po zainstalowaniu prosi o ponowne uruchomienie komputera. Po restarcie na liście systemów operacyjnych pojawia się wpis Unetbootin, po zaznaczeniu i wybraniu go przechodzimy do właściwego instalatora wybranej wcześniej dystrybucji. Z jego poziomu można zarządzać partycjami dysku. W kolejnym wydaniu udało się wprowadzić kilka mniejszych modyfikacji i poprawek.

Ocena:
Twoja ocena: