Service Pack 3 dla Windows XP - marzenia kontra brutalna rzeczywistość

Dzięki uprzejmości kilku osób pozostających w dobrych kontaktach z firmą Microsoft, udało nam się uzyskać dostęp do najnowszej wersji pakietu Service Pack 3 dla Windows XP. Zainstalowaliśmy go i wpadliśmy w osłupienie: ikony z Visty, przezroczystości z Visty, menu Start z Visty, a szybkość pracy i zapotrzebowanie na pamięć - z Windows XP! Na usta cisnęło nam się pytanie: "Skoro można było uczynić Vistę lepszą, dlaczego tego nie zrobiono? Dlaczego jesteśmy skazani na wielką, ociężałą bestię, która dostaje skrzydeł przy dwóch rdzeniach, podczas gdy Windows XP doskonale radzi sobie na znacznie słabszym sprzęcie? Cóż takiego magicznego jest w SP3 dla XP, że tak zmienia on pulpit poprzednika Visty?"

Przeczytałeś wprowadzenie do artykułu i już nie możesz doczekać się dalszej części? Tak właśnie powinno być. Przeglądając komentarze na witrynie PC Worlda oraz fora internetowe próbowaliśmy wyłuskać z nich informacje na temat tego, czego użytkownicy oczekują od Microsoftu w kwestii nadchodzącego pakietu Service Pack 3 dla Windows XP. Okazało się, że wyjawiane nieśmiało marzenia związane są przede wszystkim z:
- możliwością uruchomienia w XP interfejsu Aero i całościową zmianą wyglądu pulpitu
- dostępem do DirectX 10 lub do gier uruchamiających się wyłącznie w Viście.

Service Pack 3 dla Windows XP dostępny jest już do pobrania

Zobacz również:



UWAGA! UWAGA!
Jeśli interesują cię ostatnie doniesienia z service packowego frontu, koniecznie powinineś zapoznać się z naszymi najnowszymi materiałami:
-- "Testerzy: SP3 przyspiesza Windows XP - PC World Komputer: oj, chyba nie!" - porównanie wydajności komputerów z SP2 i SP3, czyli o tym, jakie mity krążą w Internecie.
-- "XP SP3 EN/DE/JP" - wersja RC2 Refresh do pobrania. To wydanie ma szansę przeobrazić się w edycję ostateczną.
Microsoft doskonale wie o tych oczekiwaniach - badania mówią, że o sukcesie nowych perfum na rynku w 2/3 decyduje fikuśna butelka, a tylko w 1/3 sam zapach - dlatego o wyglądzie Visty w XP SP3 możesz tylko pomarzyć. Najnowsza wersja pakietu Service Pack niczego tu nie zmienia. We wprowadzeniu do artykułu zaprezentowaliśmy ci znalezione przez nas na forach internetowych przejawy myślenia życzeniowego. To nie była prawda, powtarzamy, to nie była prawda. Nadszedł czas na przyjrzenie się, co tak naprawdę pojawi się w SP3 dla Windows XP. Bo choć nie będzie to Aero, o kilku nowinkach zdecydowanie warto wiedzieć.

Magia symboli

Przed 2004 rokiem słowa "Service Pack" nie wzbudzały szczególnych emocji. Owszem, rozumiano je, pakiety SP niekiedy nawet instalowano, ale nikt nie pędził na złamanie karku, żeby mieć je w systemie.

Instalacja - chcę czy nie?Kliknij, aby powiększyćInstalacja - chcę czy nie?

W 2004 r., po wielkiej kampanii marketingowej Microsoftu, po darmowej wysyłce płyt do wszystkich zainteresowanych użytkowników, podejście świata diametralnie się odmieniło. Słowa "Service Pack 2" stały się symbolem bezpieczeństwa, stabilności, zaufania. Wszyscy ci, którzy deklarowali zawsze, że z przejściem na nowy system operacyjny warto poczekać do "pierwszego pakietu SP", uzyskali dodatkowe argumenty przemawiające za słusznością swej postawy. Rozpoczął się wielki, trwający do dziś wyścig, kto publikuje więcej łat.

Chcesz wiedzieć więcej?
Jeśli chcesz wiedzieć więcej, co kryje się w najnowszym pakiecie Service Pack 3 dla Windows XP oraz w Service Pack 1 dla Visty, zajrzyj do PC World Komputera 11/2007. W numerze dogłębnie zbadaliśmy powiązania między obydwoma zbiorami łat oraz próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, czy po roku od premiery warto przesiadać się na Vistę. Spróbowaliśmy też upiększyć Linuksa na wzór i podobieństwo najnowszego systemu Microsoftu. Efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania...

Więcej: PC World Komputer 11/2007

128 komentarze

Dodaj swój

sdsdsdsd

17-02-2012 12:51

bebe

murmeniusz

12-03-2009 18:24

niedawno zakupiłem xp sp3 pro. jestem bardzo zadowolony stabilnością i funkcjonalnością systemu

kolos

31-01-2009 19:23

wygląd??? ja zainstalowałem i nic ;] wszystko tak jak było, jedyna różnica to... napis w właściwościach Moj Komputer, zamiast SP2 jest SP3 ;] pozdrawiam

nokia

16-01-2009 10:02

super

Ktosik

14-01-2009 13:35

I tak to bd trzeba zainstalować, znaczy ci co w gry lubią grać, bo teraz nowe gry tj. gta 4 wymagają sp3...

tecza_radek

05-01-2009 09:57

A wiecie ze moj sąsiad ma komputer? serio.

www

05-12-2008 12:01

Żałosne sa te posty dzieci/młodzieży, którym się wydaje, ze sa specjalistami IT. Wasza wiedze polega jednym na tym aby dokopac Windows choc go wszyscy (OK prawie wszyscy) uzywacie!

max

05-09-2008 15:06

re Virus: a założysz się, że można i krócej niż w dwie minuty bez Raidu i SCSI? Nie wziąłeś pod uwagę najważniejszego parametru - rozmiaru deghostowanej partycji.

Virus

05-09-2008 13:15

POWAŻNY PROBLEM Z SP3 Po instalacji okazało się, że widać w sieciach bezprzewodowych ASD i HPsetup (Laptop HP). Problem polega na tym, że ustawienie domyślne "pozwól na kontrolowanie tego połączenia przez użytkowników sieciowych" włącza sieć typu AD-Hoc dla kart sieciowych WIFI. Trzeba na chwilę aktywować funkcję udostępniania połączenia internetowego na karcie WIFI żeby mozna było wyłączyć tą kontrolę. To bardzo poważny problem, bo komp z tym sam staje się "black hole" lub bramką dla WarDriverów, pozwalającą na niewidoczne dla nas wchodzenie do zasobów lokalnej sieci

Virus

05-09-2008 13:11

Re: JaSam Norton Ghost to potrafi... 3 minuty - ale warunek, że masz dyski SCSI albo macierzowe, bo na zwykłych EIDE albo SATA (spowolniona atrapa taśmy amatorskiej) nie da rady w takim krótkim czasie.

kox

26-08-2008 13:02

Jak winda xp ma dx 10 i aero to bij mnie laciem <hahaha>. Nie wiem z kad autor ma takie informacje, ale jest w malym bledzie :)

~Gość

17-08-2008 23:38

odrazu widac ze to moherowanacja, po co rozwoj, upiekszanie, ulepszanie. Lepiej pracowac na nielegalnym (cudownym) XP niż płacić za viste... Więcej dla księdza dać można.... co do przyszłości to nie będzie instalacji systemu ani programów bo nie będzie twardych dysków... Wszystko zastąpi internet i gigantyczne serwery.

doom

17-08-2008 11:35

"Wiecie co wam powiem sciagnalem tego service packa Zainstalowalem i nie mam jakos tych wszystkich ikonek z visty nie wiem czemu. System przyspieszyl i to duzo, ale byla mowa o tych zeczach z visty a nie mam u Siebie" Widać, jacy u nas uważni czytelnicy ;) Noo ale nie każdy potrafi zrozumieć tak złożony i specjalistyczny artykuł ;)

Romulus

31-07-2008 16:19

ten SP3 jest wypas. Gpedit i msconfig jest w nim lepszy. udało misie wszystko skonfigurować idealnie bez grzebania i dodawania kluczy w rejestrze. ogólnie polecam.ja instalowałem na świeży system więc błędów żadnych nie było

Cidos

27-07-2008 01:16

Zgadzam sie czesciowo z Tester_Max. Tez wole uszczuplic bezpieczenstwo dla wydajnosci (bo na windowsach zawsze bylo jedno albo drugie), bo moj komputer sluzy do sluchania muzyki z MP3 (ripy z CD, a niech sobie je tam kradna odemnie, plytki mi nie zabiora:P), ogladania filmow lub grania w gry. I tak jak powiedzial, roweru mi nie ukradna :) Tylko jak stawiasz system w 3min? Obraz dysku az taki szybki to nie jest :) No a teraz zabieram sie za instalacje sp3 pozdrawiam Michal

nizki

30-06-2008 23:28

Do tradycjonalisty: da się odpalić parę programów CADowskich na Linuksie, albo przez Wine''a (np. BRICSCAD), albo jako typowe aplikacje linuxowe, np. qcad

amigo

30-06-2008 19:36

Na [[www.servicepack3.pl]] znajdziecie troche info ;)

dragoniusz

06-06-2008 14:53

Wiecie co wam powiem sciagnalem tego service packa Zainstalowalem i nie mam jakos tych wszystkich ikonek z visty nie wiem czemu. System przyspieszyl i to duzo, ale byla mowa o tych zeczach z visty a nie mam u Siebie

JS

01-06-2008 14:28

Mam całkiem niezły sprzęt: laptop FS Amilo D 1845, 3,2 GHz, HT, 1GB Ram, XP SP2. Czyściutki, bez wirusów i innego badziewia. Szybki, i niezawodny. Zachciało mi się SP3. Po zainstalowaniu -wydajność komputera spadła tak dalece, że musiałem wywalić SP3 i po dłuższej zabawie wszystko wrócilo do nomy. Teraz sobie poczekam na coś lepszego - może na inny OS.

Spontoniusz

25-05-2008 16:58

SP3 nie jest szybszy niz sp2, poza tym nie pokazuje wszystkich procesów w menedżerze zadań (robil to kazdy poprzedni), czyżby to zamierzony krok microsoftu? Mozliwosci z tego takie ze moge komus wrzucic ukrytego progsa obciazajacego proca (do moich celów), a uzytkownik predko nie zobaczy co jest grane. @poniedziałkowy dól To windows schodzi ze sceny, wizjonerom-marketingowcom z redmond konczą się pomysły i kompetentni ludzie, którzy byli by wstanie urzeczywisniac ich "wizje".

bring

25-05-2008 15:43

malo konkretow i ta wkurzajaca wstawka we wstepie o wygladzie z visty, tora okazala sie nieprawda. slabo, slabo...

~Gość

23-05-2008 16:17

Hola hola ale co z tego ze sobie źle radzi z sieciami do sieci to jest Linux albo Windows server

mandrivauser

23-05-2008 12:46

Ja tam bym się raczej wkurzył jak bym zobaczył aero na XPeku, bo nie chcę słyszeć o viście ani o czymś co ją przypomina. Lepiej dali by KDE, bo przynajmniej przypominałoby coś normalnego czyli Linuxa

Denyzz

20-05-2008 16:45

Witam.Ja zainstalowałem tego Sp3 i nie widzę żadnych efektów.Nie ma żadnych ikon z visty ani nic z tego systemu:/ To trzeba jakoś odpalić czy jak?? Mógłby ktoś odezwać się do mnie na mail''a??

Marylek

15-05-2008 19:41

U mnie po tej instalacji nic (wizualnie) się nie zmieniło... Żadnych ikon z Visty... Do upodobnienia Windowsa XP do Visty używam programu "Vista Inspirat 2 Ultimate" i dodatkowo "TrueTransparency" do przeźroczystego obramowania folderów. Na innych "upiększaczach" się zawiodłem.

Cierek10

15-05-2008 13:58

ten service pack to jedna wielka lipa prawie nic nie daje a to ze zminia wyglad to SCIEMA!!!! nie polecam :((

tomek

14-05-2008 14:23

Witam. Mam problem z instalacją SP3. Wywala mi komuniakt że jądro nie jest zgodne z windows xp! I nie wiem zupełnie co o tym myśleć. Mam legalnego wina, jestem adminem kompa. Jeśłi macie jakieś dobre rady piszczie na maila. z góry dzięks

zwykłyczłek

14-05-2008 00:39

"JaSam" - Acronis przywraca system w kilka minut , robil to u mnie na celeronie 3 ghz (nothwood) i dysku hitachi , partycja miala ok 5 giga danych , cała operacja trwała ok 5 min , teraz na core 2 duo i nowym segate partycja 7-8 gigowa czyli cały xp plus wszystkie programy przywraca sie w ok 10 min , trzeba jednak miec wersje acronisa 11 czyli nową (poprawna wspólpraca z nortbridge w p35), na koniec - jesli TySam uzywasz ghosta czy czegos w tym stylu - nie dziwi mnie Twoje zdziwienie ...

Ajs

13-05-2008 18:38

gdzieś czytałem że Vista została wypuszczona na rynek jako produkt niedokończony. Sory.. nie przekonam sie do tego systemu :)

Exodus

08-05-2008 18:24

Nie instalujcie SP3, to kot w worku! Trochę mi namieszał w świeżo kupionym laptopie.

ffffff

08-05-2008 13:07

jak przeczytalem ten text to mnie krew zalala,, autor chyba nie wie co to jest ServicePack.. "Ci, którzy oczekiwali po XP SP3 cudów, przeżyją dodatkowe rozczarowanie. W pakiecie o objętości ponad 330 MB umieszczono ponadto uaktualnienia, które od dawna dostępne są z poziomu witryny Windows (Microsoft) Update" - co to za text? przeciez sp mial byc I JEST zbiorem poprawek a nie jakims trapackiem ktory ma poprawic wydajnosc systemu... (sic!) - i strasznie macie szybkie te komputery... "na szybszych komputerach 1.4 celeron" - no ladnie... ladnie... SP3 to nic innego jak zbior ponad 80 poprawek - taki mial byc i taki jest i jest Bardzo dobry.. nie bylo zadnych marzen bo wiadomo bylo ze tak ma byc... chyba totalny laik sadzil ze to bedzie jakies mega cudo.. tak jak autor tego textu.

obserwator

08-05-2008 00:13

no tak, będzie trzeba ściągnąć w innej wersji językowej

obserwator

08-05-2008 00:03

krzyczy, że język aktualizacji jest inny niż systemu. to chyba nie dla media center, przynajmniej nie teraz.

obserwator

07-05-2008 23:34

xp prof, xp prof. prócz pompatycznej nazwy, innego ekranu ładowania nie daje wiele. Agnieszko, korzystasz z bardziej rozbudowanej obsługi sieci, pracy w innych językach ? Jeśli nie, nie rozumiem w czym rzecz. @Skyvaard - to jest polska, słowo "wirusy" piszemy zaczynając od literki "w" Za chwilę instaluję paczkę, jeśli będą problemy (a to w najmniej popularnym xpku media center jest dość prawdopodobne) dam znać.

Trek

07-05-2008 17:40

Spróbowałem Visty... i biorąc pod uwagę że miałem na komputerze 3 systemy: XP, Vista i Linux Ubuntu zdecydowałem wywalić Viste. Dlaczego? Mam dość spory zbiór sprzętu dołączanego do kompa i zdecydowana większość nie chciała współpracować. A co do słynnego UAC to możecie sobie przeczytać toto-> [[http://www.idg.pl/news/147396.html]]. Co do DX10 to prędzej czy później wyjdzie wersja dla XP. Wygląd jest nieistotny... a w większości tylko to ma do zaprezentowania vista. Po co? Nie wiem. Ja wyłączyłem to "wspaniałe" aero po tygodniu. Nie wspomnę o braku kompatybilności wstecznej ze zbyt dużą ilością programów która była dla mnie katastrofą. Zarządzanie pamięcią? Jak czytam opisy wymagań dla produktów i mogę zobaczć że produkt X na xpeku potrzebuje 1 GB pamięci a na viście 2 GB to wydaje mi się podejrzane... w końcu M$ reklamował się że vista ma zaawansowane zarządzanie pamięcią->BZDURA. Tyle. Ja Vistę wypróbowałem z jak najlepszymi chęciami ale niestety panowie z Redmont się tym razem nie popisali.

Kameleon

07-05-2008 11:48

Całkiem spoko jednak mozna by pójść nieco dalej np do XP dać możliwość obsługi do 8 bądź 16 GB RAM''u, a dla tych co powiedzą po co to komu, odpowiadam: grafikom, montażystom. Jak dla mnie (i dla większości czytających to osób) Vista to gó..., a Xp bije je na głowę. Ktoś tu napisał po co w Xp DX10 - przydał by się, a nawet coś krąży po necie na temat wprowadzenia tego w przyszłości. Ucieszło by mnie to niezmiernie, gdyż, aby odpalić potężniejsze aplikacje nie musiał bym zmieniać systemu, z którym się utożsamiłem.

Mad jan

06-05-2008 21:10

sory ale SP3 robi z XP windowsa MX rgb więc chłopaki z microsoftu ameryki nie odkryli, użytkownicy byli troche szybsi ;|

Paweł

06-05-2008 08:02

Witam ! Czy SP3 jest także do wersji Home Wina czy tylko Professional ? Z góry dzięki za odp.

MALECKY

05-05-2008 14:06

Możliwe ze SP 3 przeskoczy viste.Vista jest tak naprawde nie dopracowanym programem z ktorym sie troche chrzeni co nie co.Jestem zwolennikiem Xp i chciałbym zeby to jednak ten Xp był lepszy.Nie oszukujmy sie Vista to badziew.Ładnie wygladajacy tylko...

zygi

04-05-2008 20:51

Zainstalowalem tego sp3 ale nie widze zmian,czy cos trzeba odpalic zeby np. zmienic wtglada taki jak w wiscie?

des

04-05-2008 15:49

sporo radosci powoduja u mnie ludzie, ktorzy przczytaja tylko pierwszy akapit artykulu i sie burza, ze autor nie ma racji mowiac, ze wyglad ulega zmianie ... :) wtorny analfabetyzm? SP3 to zbior poprawek i spelnia swoje zadanie. vista niestety nie jest systemem przyjaznym sprzetowi, i wiele osob po poczatkowej fascynacji wymienia ja na xp - czego by nie powiedziec, jej predkosc dzialania jest mniejsza, niz XP. A co do linuxa - wiekszosc osob myslac ''linux'' mysli tez ''okno konsoli'', a czasem moze ''probowalem 5 lat temu, to kicha...''. Aktualnie na linuksie pojdzie wszysstko to, co na windowsie, stabilnosc i wyglad interfejsu nie pozostawiaja nic do zyczenia, a pracowac na tym i modyfikowac ustawienia mozna nie dodtykajac klawiatury - wystarczy sobie wyklikac. jeszcze 10 dni do fedora core 9... :)

poniedzialkowy dol

04-05-2008 12:57

XP schodzi ze sceny. SP3 to odgrzewanie starego kotleta

lalla

04-05-2008 01:52

Nie prawda on nic nie zmienia w wyglądzie, zwykłe bzdury.

leptoptelis

03-05-2008 11:42

Microsoft chyba się nigdy nie nauczy, że nia da się uszczęśliwić użytkownika na siłę. Dla 99% użytkowników w szczególności tych, którzy posiadają licencję na XP, to właśnie XP-k z servicepackiem 3 czy bez posłuży jeszcze parę ładnych lat. Dopładać kilka setek tylko po to żeby mieć ładniejszy interfejs, więcej pożartego przez system raczej nikt się nie zdecyduje. Dlatego myślę, że XP-k przetrwa Vistę. W myśl zasady, że lepsze jest wrogiem dobrego, Vista miała być lepsza od XP-ka tylko jakoś tej lepszości za bardzo nie widać. Poza paroma wodotryskami, które można sobie za darmo zainstalować. Gdyby Visty nie instalowano obligatoryjnie na wszystkich nowosprzedawanych komputerach, nie miałaby nawet kilku procent rynku. O tym, że XP jest mimo wszystko lepszy najlepiej świadczy fakt, że wielu użytkowników przechodzi na niego rezygnując z posiadanej licencji Visty. Nawet sam microsoft umożliwił down grade dla posiadaczy droższych licencji visty. :-)

Karolak

03-05-2008 00:21

Czekamy na DOS-a nowej generacji... my ! prosimy o konkrety1 :/

bluestone

02-05-2008 21:43

mimo tego, że z opcji micro...softu korzystam od 6 lat, szczerze mówiąc nie wierzę w to, że Vista będzie stabilnym systemem, tak, jak to było w przypadku Win98. Poprostu z mojego punktu widzenia nie ma takiej opcji, gdyż jest to system unowocześniony, z wieloma "wzbogaconymi" opcjami - a, co za tym idzie - wieloma błędami i dziurami. Wielkie sorry dla programistów Visty - rozumiem i wspieram Wasze wypociny w kierunku poprawienia atrakcyjności tego systemu!!! Ale sorka - od Win98 - nic nie robicie w tym kierunku by coś zmienić w tym ... systemie :D!!! Przesiadam sie na Linuxa :) Pozdrawiam

Altair17

02-05-2008 12:51

Tak szczerze to shit i bzdury. Nie spodziewajcie się żadnych bajerów z Visty bo ich po prostu nie ma. Może komuś się pomyliły saty prima aprilis???

~Gość

01-05-2008 15:56

jak to zainstalować

REnilps

01-05-2008 13:27

Nie ma sensu zawracania sobie głowy Vistą. Dla 99.9% osób XP jest szybszy, wygodniejszy i praktyczniejszy... wiec po co to zmieniac n jakies wolne, niewygodne, pełne błedów badziewie? Dla Aero? Jest masa programów dla dzici do kolorowania okienek... Ja czekam na System: Szybszy, bezpieczniejszy, wygodniejszy i stabilniejszy :) Może sie takieog nei doczekam, najwyzej umre na xP^^

ziomal

30-04-2008 14:55

U mnie po zainstalowaniu sp3 nie działa java. To ma byc ulepszenie? kilkakrotna instalacja nie przynosi skutku. CHyba celowo robia wszystko, zeby przejsc na dziadoska Viste. Microshit zawsze cos spartoli.

Ktoś

29-04-2008 17:18

Nie wiezcie w to co piszą w artukule. Wyglad sie nie zmienia.Przed chwila zainstalowalem sp3.Pozdrawiam.

buniol

29-04-2008 15:39

Przestałem kupowac wasze pismo bo bzdury piszecie o tym sp

norbert_ramzes

20-04-2008 18:14

> Rozpoczął się wielki, trwający do dziś wyścig, kto publikuje więcej łat. Kto? Odp: Jak zawsze Linus Torvalds (twórca jądra Linuksa) z chłopakami. Co do m$ to muszę stwierdzić że jedyne co dobrego produkują to myszki (ostatnio słyszałem że tak naprawdę produkuje je a4tech...)

sharq

20-04-2008 17:36

@zielarz dla systemow 32bit zawsze bedzie istniala bariera 4GB. I to jest gowzdziem zarowno XP jak i Visty. jezeli M$ upora sie z stabilnym dzialaniem 64bit, zas producenci oprogramowania bedza pisac prograny na 64bit [tak aby WinShit nie musial korzystac z WoW] dopiero wowczas bedzie mozna mowic o swego rodzaju przelomie - do tego czasu niestety ale Vista bedzie dziedziczyc losy Windows Me, taka jest prawda brutalna ale prawdziwa

koczarek

17-04-2008 23:52

A ja bym chciał, żeby windows XP pro kosztowal 30zl ;P

linuks user

17-04-2008 21:56

chcesz miec stabilny OS? zaisntaluj linuksa ! co kilka dni masz aktualizacje konkretnych modułów systemu... jesli ktos znajdzie dziure w systemie kilka dni pozniej jest update... wszystko trwa kilka sekund... Linux ROX!!!! winda sux!

kaktus9

17-04-2008 21:47

xp rulez!!!:)

jaro

17-04-2008 15:17

Witam serdecznie. Po częsci zgodze sie z przeciwnikami systemu Windows Vista ze system ma dosyc duze wymagania. Niemniej jednak cos kosztem czegos. Szata ogolnienawiazuje do wczesniejszych systemow lecz nowoczesny design mile cieszy oko. Juz niedlugo zaczna wycofywac ze sprzedarzy poczciwego XP i chcac nie chcac isc z duchem czasu trzeba bedzie przesiasc sie na Viste. Jestem uzytkownikiem juz od pol roku i jestem zadowolony:D

Makabajaszi

17-04-2008 13:00

Phi cała Vista prawdziwy Windows to XP Vista okres przejściowy między Xp a następcą Windows 7. Vista jest bez przyszłości jest bo jest. System ma być systemem, a nie zasobożernym programem, który przeciąża cały sprzęt. To jest niemożliwe i nie mów że Vista na lepszym sprzęcie lepiej chodzi sam mam notebooka z procesorem intel core duo 2,2 ghz, l2 cahe 4 mb, 4 gb ram, a komputer chodził jak wielkie gówno. Nie wspominając o wysokich temperaturach Nie po to płaciłem duże pieniądze za sprzęt żeby ten chodził jak jakieś padło.

zielarz

21-03-2008 11:23

Zobaczycie, za jakiś czas Vista będzie tak popularna jak teraz XP. Tak samo jak teraz z Vistą było kiedyś z XP. Wszyscy mówili "XP to shit, zainstaluj 98!" Teraz jest "Vista to shit, zainstaluj XP!" Osobiście czekam na finalną wersję SP3 do XP bo mój sprzęt jest za słaby na Vistę, ale może niedługo ulepszę sobie kompa i wgram Vistę.

ggg6

21-03-2008 08:34

a idź do dupy się podjarałem jak bura suka

huzargarden

11-03-2008 15:07

Gwozdz do trumny, ale dla windowsa XP. Czytajac ten artykul najbardziej mnie zaskoczyl fragment o posiadaczach windowsow XP liczacych na zmainy przyblizajace staruszka XP do Visty. Skad taka nadzieja? i pozatym po co? Chcesz miec Viste to sobie ja kup. Jest tansza od XP. po drugie zadna firma nie bedzie inwestowala w przestarzale oprogramowanie kiedy promuje jego najnowsza wersje, bylo by to nie logiczne. No i jeszcze jedno, Vista choby byla obrazana i negowana, jest nowszym systemem wprowadzajacym usprawnienia i rozwiazania na miare obecnego sprzetu. To oczywiste ze vista bedzie lepiej dzialala na najnowszym sprzecie, a na starszym bedzie ociezala. Vista jest duzo lepsza od XP pod kazdym wzgledem. i chyba juz czas to sobie uswiadomic ze technika sie rozwija i zamiast nazekac jaki ten nowy system sie okropny idz sobie kup nowy komputer, i wtedy sie wypowiadaj o wyzszosci systemu XP nad Vista. Ja posiadam 2 komputery jeden jest 2 rdzeniowy 4 gb ramu i karta serii 3870, a drugi to laptopek z 1 gb ramu i procesorem 1,8 Ghz. Testowalem Viste i XP na obu. No i wlasnie Xp nadaje sie do mojego laptopa bo vista strasznie jak to da sie przeczytac na forach "zamula", ale na nowszym komputerze vista jest jak swierzy powiew

ANTIVISTA

23-02-2008 15:16

Win$HIT VISTA to dziadowstwo "Mijać to -coś- z daleka i instalować XPEKA"

gonzal

17-02-2008 21:28

Po co robili Vistę skoro mogą jeszcze bardziej udoskonalić wbrew pozorom Windowsa XP. Mogli by jeszcze bardziej przemyśleć ten SP3. Ale oni chcą chyba żeby użytkownicy przerzucili się na Vistę, choć to mało prawdopodobne przez minimum najbliższe 2 lata. Ja jak na razie nie chycę się Visty, miałem okazję pracować w jego śwodowisku i ma sto razy więcej dziur niż XP. ;)

aaaaaaaaaa

15-02-2008 18:43

Nie wiem co Wy chcecie od Visty... Jest to bardzo innowacyjny system. Wiadomo, że XP nigdy nie będzie obsługiwać DX10, bo dzięki temu zdobywają klientów na Vistę... Czepiacie się na wszelki wypadek. Jest co prawda fanem najnowszego oprogramowania we wszelkim wymiarze ale i tak uważam, że Vista to bardzo ciekawy system...

kuba2102

11-02-2008 00:50

wy sobie chyba robicie kpiny... z niecierpliwoscia zainstalowalem sp3 na moim ang windowsie xp i zadnych ikonek nie bylo a visty itp. moze i troche przyspieszylo tego kompa i interfejs jest troszeczke lepszy ale zadnych wiekszysz zmian wydajnosciowych niezaobserwowalem, a co do directx 10 to nie wiem nie testowalem jeszcze pozdr :)

tosyu

02-02-2008 15:11

jest w vista taka usługa, niepamietam dokładnie nazwy, ale opis usługi mówi że "ładuje często używane biblioteki by zmniejszyć czas uruchomienia programów" coś takiego, wyłączcie to a vista spadnie po starcie do 200MB, także choć tyle ;]

MaRcUsSs

29-01-2008 09:31

Posiadam już SP3, nie widze zbytniej różnicy w działaniu... Może dlatego, że mam go dopiero dzień. Weszłem tutaj aby zobaczyć "co nowego" w SP3 i patrze a tu zaskoczenie "...ikony z Visty, przezroczystości z Visty, menu Start z Visty, a szybkość pracy i zapotrzebowanie na pamięć - z Windows XP!..." Pytanko: Co mam zrobić by mój SP3 miał wygląd visty? Pozdrawiam wszystkich komputeromaniaków ;)

noname

27-01-2008 16:43

Skyvaard chyba ty visty na oczy nie widziałeś dla mnie vista ultimate a Xp SP 2 jest lepsza, bezpieczniejsza nawet szybciej chodzi. Ale jak ty instalowałeś na Celeronie 1 ghz i 256 mb pamięci operacyjnej to nie dziwi mnie twoja opinia na temat Visty. Ja mam 2 gb Ramu procek Intel core 2 duo e6550 i nie narzekam. Dla mnie vista włącza się szybciej niż Xp a różnicy w grach nie widzę płynność ta sama. Zobaczymy co przyniesie SP3 do XP. Na pewno zainstaluje na swoim starszym komputerze ;p

~Gość

24-01-2008 19:30

osobiscie tez nie mam zaufania do Visty ale przypomnijcie sobie co mowiono o XP jak wchodzil na rynek :) a ze 98 najlepszy ze xp duzo pamieci potrzebuje, fe,zly i nie dobry...

Qdł±ty

21-01-2008 14:40

Windows 7 będzie instalowany na płytach w wbudowanym Flashu ponadto płyta będzie dostarczana wraz z czytnikiem kart płatniczych i ev. ze zbiornikiem na bilon, a po 1 godzinie pracy wyskoczy okienko "wrzuć monetę" :D

Koriolan

14-01-2008 13:30

Myślę, że Microsoft będzie chciał na tym dobrze zarobić. Wyda SP3 bez dodatkowych funkcji ale także ukaże się Windows XP 2008, którego rozbuduje właśnie o te rzeczy a my znowu zabulimy jak za woły !!!

m_krk

08-01-2008 10:22

Czyli po raz kolejny M$ spi..ł sprawe. Zamiast stworzyć łatke która mogłaby zrobic z XP naprawde dobry system zrobił jedynie jedną duża łate z poprawkami które są i tak już dostępne. Chociaż jakby sie temu przyjżeć to M$ wydając lepszą poprawke zabiłby Viste - a przecież muszą sie zwrocić koszty wytworzenia i marketingu a przy okazji trzeba na tym zarobić. Może kolejny SP (jeśli wyjdzie) okarze sie wreszcie czymś naprawde dobrym.

buniek

04-01-2008 14:48

u mnie jakoś nie ma nic z visty po zainstalowaniu sp3

MACS

03-01-2008 13:56

No włąsnie tak na prawde to nikt absolutnie z M-ftu nie zastanawia się że większości ludziom wystarczyłky Win 2000NT bo ci ludzie nie grają w gry tylko siędzą za biurkami i klepią cyferki w działach księgowości w działach technologii i designu Tworza dokumentacje itp. Uważam że powinno się tworzyć system dedykowany tak jak ma to miejsce w Linuksie chociażby. Użytkownicy CAD-ów CAM itp itd. Możliwości i wydajności sprzętu na którym działają nie są w stanie określic oni to po prostu czuja i po prostu trafia NAS kiedy mając złożeń 3D składający się z kilku dziesięciu części coś się zawiesi nie daj Boże wysypie. To jakaś MASAKRA JEST. Pozdrawiam wszystkich uzytkowników NT-ków

blue

26-12-2007 11:48

Czy SP3 naprawia częste parkowanie głowic na dyskach w laptopach?

taisto

22-12-2007 12:53

Skyvaard, dziecko, pewnie liżesz już swoją płyte z linuxem. Najpierw PRZETESTUJ Viste a potem wyjezdzaj z kretynskimi "wierszykami" godnymi dziecka z przedszkola. Na Viscie wirusa NIE znajdziesz, chyba ze chodzisz po stronach animal porno, jest o wiele stabilniejsza niż inne Windowsy, Spyware i Trojany nie mają dostępu do komputera dzięki kontroli UAC, jedyne co się zgadza to duże wymogi pamieci - ale i to można obejsc, chociazby wyłączając indeksowanie. Najpierw dziecko naucz się nowy system obsługiwac, a potem go krytykuj za jego wady a nie za to czego nie potrafisz zrobic.

~Gość

16-12-2007 10:47

a czy wie ktos moze czy bedzie w koncu normalnie czytac 4x1 ram?

~Gość

08-12-2007 22:28

cytuje: "(...) niech ktoś znajdzie np. AutoCada do Pingwina (...)". gosciu, ty nigdy o czyms takim jak WINE nie slyszales? jak nie wiesz co to jest, to wpisz w google

spostrzegawczy

03-12-2007 13:13

Auto to głąb i partacz! Podaj link lub torrent'a pod którym można to ściągnać, bo ręcę opadają jak mogłeś się urodzić takim dziwakiem!?

krum

20-11-2007 11:28

jak zwykle w takich sytuacjach, czasopisma komputerowe zachowują się jak na czasopisma przystało: w tym artykule nie ma żadnych konkretnych informacji o sp3 dla xp: są za to jakieś brednie na temat zmyślonych prawdopodobnie oczekiwań użytkowników komputerów. temat jest chwytliwy, więc na pewno wielu czytelników dało się nabrać: kupili, przeczytali i wrzucili PCWorld do kominka

ok

03-11-2007 14:17

Słyszałem co innego że SP3 powstała przez kogoś kto chciał przebić firmę Microsoft. Zresztą po jaką cholerę Microsoft miałoby zrobić SP3 jak mają Viste??

NSPP/CyberSys

29-10-2007 22:37

@DebianFan, Zygmus Może niekoniecznie MS strzela sobie samobója. Może chce w ten sposób przyzwyczaić użytkowników do nowych ikon i wyglądu Visty, żeby łatwiej byłoby im sięgnąć po nowszą a zarazem nowocześniejszą Vistę. Ale może być też i tak, że jest to dobry gest w stosunku do użytkowników Xp - choć wątpię w to, powiem szczerze. Natomiast przeraża mnie tylko jedna rzecz. Ile to będzie zajmowało miejsca w pamięci (pomijając już hdd) i w jakim stopniu system operacyjny będzie to trawił - bo jeśli o to chodzi, to w tym wypadku MS zależałoby na zrównoważeniu prędkości działania Visty z Xpekiem. @Pablo 50Gb... Ale ty mówisz o dodatkowych aplikacjach i pewnie jeszcze niepowiązanych bezpośrdnio z systemem a tego nie bierzemy pod uwagę, bo nie każdy może chcieć instalować samo co akurat np ty masz.

~Gość

27-10-2007 11:22

Mam windows xp i podoba mi się to.Nie chce windows visty bo za wysokie wymaganie sprzętowe .Po co mieć komputer z takimi wymaganiami bo szkoda tylko kasy

Pablo

26-10-2007 00:58

I kto by pomyślał, ale kobieta napisała tutaj jeden z najmądrzejszych tekstów (ukłon dla Agnieszki - no pod warunkiem że to faktycznie dziewczyna). Najpierw trzeba się zastanowić do czego służy system operacyjny, przecież nie istnieje sam dla siebie bo to bzdura. System ma służyć do uruchamiania i wspierania działania aplikacji i to jest jego podstawowa funkacja dla każdego użytkownika (więc soory linux-owcy ale z udziałem 1% na rynku systemów w szczególności domowych to nie macie tu za dużo do powiedzenia, chociaż sam linu ma swoje niewątpliwe zalety ale marzenie że linux zdetronizuje Windows to czysta bajka). To prawda, że wielu użytkowników nie wybiera świadomie systemu operacyjnego, ale nie jest ich wcale 80% czy 90% to już jest gruba przesada. Jeśli chodzi o ilość apliakcji i to tych z wyższej półki to windows ma przygniatającą przewagę o grach nie wspominając. A propos przywracania systemu w 3 czy 6 min to sens tego typu wypowiedzi jest śmieszny, chyba że ktomuś zależy na pozbyciu się wszystkich aplikacji bo to one stanowią objętościowo największy bagaż (obecnie najczęściej kupowane dyski to 320 GB, z czego 50 GB jak nie więcej to programy i ich przywracanie zajmuje najwięcej czasu. Pisanie, że kosztem bezpieczeństwa przyspiesza się system to moze napisać tylko dzieciak lub idiota (zwłaszcza, gdy dokonuje jakichkolwiek płatności przez internet) i że w 5 min przywróci system. A propos autora artykułu to system XP do 2003 ma się jak pięść do nosa.

ups

25-10-2007 18:48

Bear misiaczku, Tester_Max pisał, że chodzi mu o szybkość pracy systemu a nie o szybkość otwierania!!!!!! a poza tym to uzywanie aero i całego gó**a - zamulacza z Visty na XP to takieś lekkie nieporozumienie.

Daniel

23-10-2007 12:18

Nie rozumiem, jak glupim trzeba byc, aby oczekiwac Aero czy menu Start z Windows Vista w XP SP3??? To tak jakby HP za darmo rozdawal nowe procesory i upgrade pamieci do swoich starych modeli PC...

Subaru

21-10-2007 17:52

panie Gerwazy Linux jest dobrym systemem i powiem na wlasnym przykladzie (zreszta nawet teraz siedze na Linux) - Poprawki same mi wyskocza jesli takowe nadejda - Instalacje Neo mozna wykonac na conajmniej 2 sposoby oba sa latwe (jeden z modemem wtedy potrzeba skryptu chyba ze ma sie Aurox to jest odpowiedni pakiet robiacy to za nas drugi zas to router a wtedy moze byc ciutes trudniej bo trzeba wiedziec ze trzeba ustawic adres IP statycznie i wszystko hula :P) - Przenoszenie plikow miedzy Linuxem a Windowsem jest bardzo proste wystarczy w Linuxie zamontowac dana partycje Windowsa (w przypadku NTFS potrzeba dodatkowego malego pakietu i juz) zas zeby przeniesc z Linuxa na Windows no przyznam trzeba troszke pogooglowac za programem ale jest taki jeden UFS Explorer ktory no coz jest platny ale pojedyncze pliki skopiuje bez problemu - Terminal jest moim najwiekszym przyjacielem w Linuxie bowiem od niego sie zaczyna i na nim sie konczy kazda dluzsza czynnosc :P - co do szpiega w XP jesli to to co mysle to wystarczy XPkowi wrzucic SP2 z firewallem i po klopocie... autorem tego programu jest podobno Niemiec ktory niestety siedzi w wiezieniu :( - jedyna "wada" Linuxa a dokladniej pewnej firmy jest to ze wiele fajnych gier MMO ma GameGuard ktory do tej pory nie zostal mmm nie wspolgra ani z Wine ani z Cedega wiec musze miec obok Windows XP takto bym go rzucil w... no :P

gerwazy

20-10-2007 20:55

nie zgadzam sie z przedmówcą "skyvaard" powiem tak vista jest odporniejsza na te wszytskie zagrozenia które wypisałeś moge z ręką na sercu o to poświadczyc bo miałem na xp szpiega który był w stanie np wyłaczyć mi komputer itp sprawy i raz nie wiem czemu zainstalowałem viste jak sie okazało szpieg nie zniknoł ale system operacyjny juz sie nie wyłanczał i moze nie chodził najlepiej ale dało sie na nim coś zrobic chociażby napisac na forum o rade jak usunac tego szpiega. po drugie nie wiem czy zauważyłeś ale jak na komputerach każdy miał tylko windowsa 98 albo me i weszedł xp to każdy chwytał sie za głowe ile to pamieci potrzebuje itd i wista jest kolejnym przykładem to jest po prostu ta sama sprawa co w przypadku na wejsciu xp na rynek i to sie nie zmieni, poprostu technologia idzie do przodu a człowiek szokuje sie gdy widzi duze cyfry. teraz mam kilka słów do pana "tradycjonalista" osobiscie jestem laik w linuxie ale powiem tak linux jest dobrym systemem i dosyć konkretnym jednak jest on za mało uproszczony i ma mało poprawek np problem z zainstalowaniem neostrada pozatym nie chce współpracowac z windowsem bo musi mieć swoje własne partycje i co gorsza nie idzie potem skopieowac plików między partycjami a programów do tych czynnosci jest bardzo mało i są one ograniczone np ze mozna jedynie skopiowac z linuxa na windowsa ale na odwrót juz nie. natomiast beznadziejne w linuxie jest to ze bez konsoli sie nie obejdzie nim sie człowiek nauczy jak chociażby cos zainstalowąc to niestety mija sporo czasu, ostatnio nawet kumpel podał mi komende do konsoli zeby jakaś akcje wykonać tylko ze jak wpisałem ta komende to wyskoczył mi jakis komunikat którego nie rozumiem i tak wąłsnie wyglada praca z linuxem. uwazam też ze z koro sp3 bedzie umozliwiał instalowanie dx10 na xp to vista chyba umrze szkoda mi tylko tych biednych ludzi którzy juz kupili oryginalną viste. natomiast co do artykułu uważam ze jest on beznadziejnie napisany ale to tylko moje zdanie. pozdrawiam

NSPP/SoulEdge

20-10-2007 15:54

@JaSam Obraz pliku (iso) o wielkości 510MB jest u nas wypakowywany w ciągu 35 Sekund. P4C800EDX P4 3,4Ghz-3,99Ghz = 235 magistrala syst. Geil One S Hdd hitachi 250Gb 8mb 7200 ATA 133 Z pewnością byłoby szybciej gdybśmy mieli 16 czy 32 MB bufora.

Subaru

19-10-2007 07:26

1) Vista sama w sobie jest trumna ze stosem gwozdzi :D 2) Windows nigdy nie bedzie normalnym OS :P 3) Stabilnosc w Windows??? Pomarzyc mozna :D 4) Jedyny prawdziwy OS?? - LINUX ]:->

BeAr

18-10-2007 13:36

Widzę po komentarzach, że co niektórzy powinni nauczyć się czytać tekst ze zrozumieniem, a już napewno czytać wszystko - od początku do końca. Fajerwerków po instalacji SP3 to napewno nie będzie. @Tester_Max "Szybkość systemu sie liczy najbardziej." A o ile ty chcesz ten system przyspieszyć?? Teraz uruchamia Ci się 10 sek i liczysz, że jak przyspieszą, to będzie się uruchamiał w 5 sek?? To powodzenia! Licz dalej. Jak przyspieszą to i tak nie zauważysz różnicy. Stabilność i bezpieczeństwo to podstawa. Ja nie mam zamiaru przywracać systemu po 5 razy dziennie!! @tradycjonalista "Ale jest to powielanie pracy, bo podobny (przynajmniej w części) efekt można uzyskać przy użyciu narzędzi jak np. TweakUI. " Poczytaj o instalacji unattended. --- silentxp.pl --- msfn.org --- TweakUI musisz używać zawsze po instalacji - nLite wystarczy raz. A co do wojny o Viste, to historia lubi się powtarzać (czytaj. Windows XP - najpierw psy wieszali, potem zachwalali). Jeszcze na nią przyjdzie czas. Puki co to nie ma na nią dobrego sprzętu i sterowników. Wszystko jest narazie tylko "odświeżane". Ale to kwestia czasu.

Foxas

18-10-2007 13:11

no a gdzie te fajerwerki? na zrzutach z ekranu nic nie ma. Wyjdzie w praniu jak to działa. mi tam cista działa ok

grabka

18-10-2007 11:03

Artykuł w którym roi się od błędów i urojeń autora. Service Pack 3, czyli Windows XP 2008- ten akapit to chyba jakaś pomroczność jasna. Vista to inny system a nie tylko AERO i przezroczyste okienka. SP3 nie czyni z XP Visty, tak jak Karamba nie czyni z Linuksa Visty (chociaż po zainstalowaniu odp. schematów wygląda identycznie). XP jak słusznie zauważył autor też na początku nie był idealny, po to są poprawki a jego wymagania wówczas również wielu ludziom nie dopowiadały (przez długi czas pociskali na Windows Me). Taki sam los czeka również Viste. Czytam arta nawet w waszej gazecie, że komp do visty można złozyć chyba za 1500-1600 zł, jakie to qrna wymagania????

OrkanSpec

17-10-2007 17:24

@aqq > jutro wychodzi ubuntu 7.10 i wszystko jasne I to jest najważniejsza wiadomość. Jutro znowu sieć będzie zatkana...

~Gość

17-10-2007 15:10

Artykuł beznadziejny... a jeśli ktoś myśli, że w SP3 dla Windows XP będzie Aero, to pozostaje zapytać tylko, czy w domu wszyscy zdrowi...

Mat

17-10-2007 14:13

Po jaką cholerę redakcja napisała ten wstęp z nowym wyglądem? Ja rozumiem, że macie takie nudne artykuły, że trzeba czymś czytelników przyciągnąć, ale nie twórzcie nowych plotek tylko po to, żeby w połowie strony ją zdementować. Zwłaszcza że w ten sposób wprowadzacie czytelników w błąd. Ja do tej pory nie wiem o co wam chodziło...

aqq

17-10-2007 13:21

jutro wychodzi ubuntu 7.1 i wszystko jasne

ja

17-10-2007 13:01

właśnie tak! artykuł wprowadza w błąd, część osób naprawdę uwierzyło, że SP3 do XP wprowadzi nowy wygląd, półprzezroczystości itd! W kwestii literówek i dziwacznych dywagacji o samodzielności poszczególnych poprawek do systemów to już nie skomentuję. Autor się chyba nachlał zanim to napisał, tylko dlaczego nikt mu tego nie wstrzymał?

bzip2

17-10-2007 10:25

Wprowadzający w błąd artykuł. Widać szczególnie po odpowiedziach. Sprostowanie w ogóle powinno być napisane małą czcionką na osobnej stronie.

tradycjonalista

17-10-2007 07:38

Re: wnuk Tak też uczyniłem. Użyłem nLite-a do swojej własnej kompilacji. Aż takim ignorantem nie jestem. Ale jest to powielanie pracy, bo podobny (przynajmniej w części) efekt można uzyskać przy użyciu narzędzi jak np. TweakUI. Zamiast całej masy dodatkowych narzędzi i zbędnej pracy można by było po prostu prościej.

forumiarz

17-10-2007 07:22

Oj... autor nieźle namieszał w tym artykule. Nie chce mi się przytaczać innych literówek, błędów i pomyłek, ale choćby jedną podam: "pierwszy Windows XP (...) był bardzo bliskim krewnym Windows 2000 SP1 (sierpień 2000)" a nieco niżej: "Windows XP 2002 to stosunkowo samodzielny (?) produkt, z którego z czasem narodził się (...) SP1 dla Windows 2000 (sierpień 2003)". To w końcu 2000, czy 2003? Ogólnie artykuł dość mizernie napisany. Pomysł OK - wykonanie - kiepskie.

c3l3r1on

17-10-2007 01:25

<style=vistek><troll mode=on> tiaa tylko jezeli vista jest preinstalowanym systemem na 80% nowych pc/laptopach to rzeczywiscie jest wybor :), btw nawet lapki z vista sa tansze niz bez systemu ...., wniosek ? na chama wciskac viste ciemny lud to kupi !!, a raczej nie bedzie mial wyjscia ..., smutne ale prawdziwe ....</troll></style> Happpy gentoo user :)

viśtek - analityk

16-10-2007 23:53

hehe co żeście się linuchy tak Windows Viśty uczepiły ?? jeżeli już jest to gwóźdź do czyjejś trumny to tylko do waszej linuchy :) bowiem możecie zapomnieć o przesiadce opornych na postęp userów z xp na pingwina :) oni zostaną przy xp 2008 a cała resztą idąc z duchem postępu przesiada się na viśtę już teraz lub czeka na sp1.. więc linuchy kompletnie nie rozumiem waszego samozadowolenia w obliczu coraz to bliższej zagłady waszego pingwinka :) no chyba że to taka próba zaklinania rzeczywistości :) hehe

popdruid

16-10-2007 23:18

Poprosze jeszcze coś podobnego dla Win2k3 i bede już naprawdę zadowolony... :-))

janosik

16-10-2007 23:13

mam nadzieje ze MS zadba tez o wersje x64 Windowsa XP poniewaz mnie ona bardzo odpowiada pod wzgledem funkcjonalnym do zastosowan profesjonalnych... Pozdrawiam

mario

16-10-2007 22:29

@anonim: "tak czy siak windows mimo swoich bolaczek jest sto razy lepszy od alternatyw, 98% juz świadomie wybrało." To powiedz mi ile % z tych 98% było świadomych, że w ogóle istnieje alternatywa? 10%? a może 20%? Myślę, że to tyle w temacie świadomego wyboru!

r_evolution

16-10-2007 21:21

Tester_Max może nie umiesz czytać... ale w artykule jest napisane właśnie, że SP3 nawet z włączonymi wodotryskami nie spowalnia XP''ka :/ po drugie jeszcze nie było tak żeby nie można było wyłączyć tych bajerków wizualnych... nawet Vistę możesz zmienić w 3 min w XP albo nawet 98. Więc rada na przyszłość czytaj cały artykuł, a nie tylko tytuł xD i pod ucz się trochę :)

Dark

16-10-2007 21:02

Vista to jagorszy badzoew jaki powstal z windowsow tylko xp !!! Od siebie moge dodac tylko tyle ze mam nadzieje ze microsoft zbankrutuje Linux to PRZYSZLOSC !!!!!!!!!!!!!!

wnuk

16-10-2007 21:00

@tradycjonalista: co do wybierania jaki chce mieć system przed instalacją to chyba najlepiej pobawić się nLite - można wywalić kolorowy pulpit, pieski szukające (wyszukiwanie wygląda tak jak w 2k) i inne badziewia. Przydaje się też do integrowania SP (ktoś już przetestował integrowanie SP3 - działa) patchów i sterów choćby do SATA.

maclaw13

16-10-2007 20:03

Eeee no, obrazki po prostu rewela! A co z pasjansem i saperem ?

yo

16-10-2007 18:53

Pracuje na Viście już kilka miesięcy i nadal uważam, że system jest jeszcze za wolny na obecne komputery. Za 2 lata system ten będzie nr 1, tak jak teraz XP. Podobnie było z 2000 czy 98 - dopóki gry tego nie wymagały, to ludzie używali starych rozwiązań. Art. ciekawy, choć zabrakło twardej listy wprowadzonych zmian w SP3. Po znajomości z autorem przyznaję piątala ;)

~Gość

16-10-2007 18:39

JaSam, te 3 minuty o ktorych wspomnialem to byla przenosnia od slowa "szybko"!!!!! gamonciu! Osobiscie jak juz ci chodzi o dokladnosc to obraz mojego XP Pro (cala partycja c:) przywracam acronisem w ok. 6 minut - z pĹ?yty serwisowej ''recovery'' czy partycji recovery idzie to dlozej dlatego sam zrobilem acronisowa kopie. I nie dziw sie - 6 minut trace, ale za to mam juz wszystko ustawione, stuningowany wyglad pod siebie i wszyskie potrzebne ustawienia i soft zainstalowany. Powiedz co w tym wydzisz dziwnego!!!!!! . Jesli dziwisz sie czasami przywracania z obrazow, to po testuj sobie kilka platform na chocby Ghoscie czy Acronisie i wtedy sie nasmiewaj z innych a tak dla twojej informacji to jestem informatykiem, hihihihi

TDBart_

16-10-2007 18:13

Ten artukuł utwierdza mnie w przekonaniu że Vista to próba sił (która nie wyszła) Wielki test nowych technologii innych producentów (które są niedopracowane) pod szyldem nowego systemu (który już nieopłaca się kupować tylko czekać nie całe półtora roku na następny)

vvvvvb

16-10-2007 18:01

a ja mam przezroczyste okienka w xp...moze nie sa idealne ale nic nie muli - prosty programik true transparency i transbar do przezroczystego paska zadan(niestety menu nie jest przezroczyste) visty na moim nowym kompie nie da sie zainstalowac - zawiesza sie - glupi system.......

~Gość

16-10-2007 17:58

tak czy siak windows mimo swoich bolaczek jest sto razy lepszy od alternatyw, 98% juz świadomie wybrało.

Agnieszka

16-10-2007 17:56

Mi osobiście nie zależy na wymysłach typu przeźroczystość itp, wiadomo fajnie jak to jest w miarę estetyczne no ale sory, jeśli używasz kompa do pracy tak jak ja ( pracuję na Xp prof. ) np. to na pewno w 100% pierw zależy Ci na tym żeby ten system był przyjazny i jak najbardziej użyteczny. Uważam ze Microsoft powinien bardziej skupić się na dodaniu elementów poprawiających funkcjonalność tego systemu i jego sprawność niż robić z XP Viste za pomocą tych wizualnych bajerów.

JaSam

16-10-2007 17:56

RE: Tester Max Geniuszu informatyki pokaż mi jakikolwiek program do backupu który wgra ci cały obraz w ciągu 3 minut, chyba odchudzonego Win95 w wersji Slim (zajmuje coś około 10 MB) A co so SP 3 to zainstaluje się i się zobaczy co sobą reprezentuje ale rewolucji nie ma się co spodziewać. Systemu idealnego zrobić się nie da :)

tradycjonalista

16-10-2007 17:03

A mnie w XP-ku pro (Home mnie nie interesi) brakuje przede wszystkim... predefiniowanych ustawień już na etapie instalacji (jak np. w Linuksie) oraz niezależności usług od konta Admina. Chodzi m.in. o to, żeby już przy instalacji można było wybrać czy chcę "piękny" pulpit, czy potrzebuję kompa do pracy - wywalić te cholerne pieski, kolorowy pulpit i temu podobne badziewia. Oczywiście mogę teoretycznie przejść na Linuksa, ale niech mi ktoś znajdzie np. AutoCada do Pingwina. Nie mówiąc o bardziej branżowych rozwiązaniach. Tyle wywodów

Dj Rafell

16-10-2007 16:49

Ja coś przeczuwam ze Service Pack 3 pokona Viste :)

ja

16-10-2007 16:13

Fatalnie napisany artykuł -- nieprofesjonalny, infantylny.

Laik__

16-10-2007 15:56

Tak na serio to jestem laik. Lubie miec cos ladnego i nowego +ułatwnienia +zawansowane cos tam ps:chodz czasami jestem konstruktor :x

Tester_Max

16-10-2007 15:56

Puknijcie sie w łep, wiecie co jak się was czyta to płakać się chce!!!! - kto pragnie na XP-ku mieć te wodotryski(aero) z Visty albo DX10 dla gier z Visty !!! Ludzie pragną poprawek dla jądra, nie chcą sobie spowalniać systemu i mieć drugą vistę. Szybkość systemu sie liczy najbardziej. Jestem nawet gotów dla poprawy szybkości zjechać z bezpieczeństwem - bo co z tego ze ktoś mi si włamie na domowy komp np. jak gram - ukradnie mi coś (telewizor, rower z piwnicy). Teraz moge z obrazu przywrocić system w 3 minut i bedzie jak nowo-narodzony, na co wiec komuś jakieś spowalniające gó**o. Liczę że po instalacji SP3 poprawi się szybkość i stabilnośc i liczę też na to że te wodotryski bedzie można w tym serwice-paku wyłączyć - inacze oleje SP3

Tomtom

16-10-2007 15:23

zaraz nich ktoś mi wytłumaczy !!! czy w listopadzie bendzie ServicePack 3 dla XP ??? o co chodzi z tą licencją ??? :-PPP

Skyvaard

16-10-2007 14:42

Na gwoździe już nie ma miejsca. Vista to: Virusy Instabillity Spyware Trojany Adware Plus totalne pamięciożerne "coś" co roz!@#$%^&* kompa.

Kafka

16-10-2007 14:37

Myślę, że następne windowsy będą już wmontowane w płytę główną i będą się automatycznie instalować na nowopodłączonym dysku

Zygmus

16-10-2007 14:22

Microsoft chyba zrobil ten SP3 z litosci. Dojnej krowy sie nie zarzyna :). Mam nadzieje ze XP bedzie jeszcze bardziej niezawodny od Visty :). No i jeszcze tyle lat wsparcia XP - hehe. Poczekamy do Windows Seven, moze to bedzie dobry i stabilny OS.

DebianFan

16-10-2007 14:22

Czy to jest gwóźdź do trumny Windows Vista?