Fedora po włamaniu - wszystkie pakiety już z nowymi kluczami

Jak ogłosił Jesse Keating na liście fedora-announce-list, wszystkie paczki z uaktualnieniami do Fedory 8 i 9 zostały już podpisane za pomocą wygenerowanych od zera kluczy. Stopniowo pojawiają się one w nowych lokalizacjach na mirrorach.

Przypomnijmy: 14 sierpnia deweloperzy Red Hata zalecili wstrzymanie się z pobieraniem paczek i aktualizacji ze względu na naruszenie mechanizmów bezpieczeństwa na serwerach projektu Fedora.

Po kilkunastu dniach okazało się, że podczas włamania cyberprzestępcy odnieśli przynajmniej częściowy sukces - udało im się podpisać oryginalnym kluczem własnej produkcji paczki z OpenSSH dla RHEL 4. Dlatego deweloperzy Fedory zadecydowali, że wszystkie pakiety zostaną podpisane jeszcze raz za pomocą nowego klucza.

Zobacz również:

Teraz oprogramowanie kopiuje się już na serwery lustrzane, jednak ze względu na dużą ilość danych, operacja może potrwać dłuższą chwilę. Ponadto nie uaktualniono też jeszcze paczki fedora-release, w której znajduje się informacja o nowym kluczu i zmienionych ścieżkach dostępu do oprogramowania.

Dodatkowe informacje: "Fedora 8 and 9 updates status"

7 komentarze

Dodaj komentarz

Piki

07-09-2008 12:26

Popdruid jest Bogiem. :)

and

07-09-2008 00:06

A nie jest to jakiś fake-owy popdruid ? Bo prawdziwy chyba nigdy nie wspomniał nic o kosmitach i tajnych broniach

mb2

06-09-2008 22:52

OMG !!! takiego belkotu jak zapuscil nam tu popdruid to nie slyszalem od lat !

~Gość

06-09-2008 20:21

popdrudid powiedz jakie psychotropy bierzesz, też chcę takie =)

popdruid

06-09-2008 19:06

PS A ha... No i oczywiście na sam koniec oddajcie pokłon tym którzy zaciemniają nieboskłon czyli mua, czyli jemu samemu... I nie myśleć mi tu bandyci...

popdruid

06-09-2008 18:29

Nic z tego nie rozumiem... Po co polskim sekciarzom dostęp do RHEL, nawet jeśli na rosyjskich komputerach?! Przeciętny internauta zapewne nie orientuje się w aktualnych możliwościach polskich sekciarzy ale oni dysponuja od jakiegoś czasu (min. 10 lat) naprawdę wysublimowanymi technologiami wysokiej skali integracji (nie chcę pokazywac palcem ale chyba z Izraela - bo nie wiem kto jeszcze mógłby coś takiego sprezentować), pozwalającymi na prowadzenie wojny za pomocą niekonwencjonalnych metod walki... Swego czasu ofiarą takich sztuczek padli między innymi rumuńscy rzołnierze, w czasie rewolucji mającej na celu obalenie dyktatora Czauszesku... 2 metrowe chłopy z mięśniami jak stal ledwo trzymały się na nogach po 3 dniach starć z Securitate... To co przeżywali można obecnie zobaczyć na filmach takich jak "Ruiny / The Ruins (2008)" albo "1408 (2007)"... To mniej więcej to... Oczywiście realizacja jest banalna - zmodyfikowane genetycznie bakterie wywołujące zakażenia i omamy, zmodyfikowany ganatycznie katar produkujący sluz który reaguje na modulowane fale em (i jak tu kogoś zastrzelić z karabinu jak facio skieruje w nas pilota, naciśnie przycisk, i nos gra nam czardasza, kompletnie nas przy tym rozpraszając albo po prostu udusi, zatykając nagle totalnie kanały nosowe?), szczepy bakterii umiejscawiające się w mięśniach, też reagujące na em i wywołujące drgawki lub niekontrolowane ruchy (no, to już naprawdę utrudnia celowanie)... O tym że mozna też naciskać guzik od pilota co 15 minut w przedziale od 1-szej do 4-tej w nocy nawet nie wspominam... Co pozbawia snu, co na dłuższą metę prowadzi do efektów z filmu "1408"... Naprawdę to mają... W znacznie ulepszonej formie i z niemożliwą do wychwycenia komunikacją, opartą na wimaxie (też izraelski wynalazek)... Jedyna rzecz jakiej nie mają to kompleksy - naprawdę chłopaki i dziewczyny (autoportret 1-nej mozna zobaczyć w filmie "Marsjanie atakują" - to ta z takim wielkim blond-kokiem i małym śmiesznym czerwonym pistolecikiem w gabinecie kenediego) nie przejmuja sie, a po pokazie możliwości zmodyfikowanych genetycznie glutów przedstawiaja się bez skrępowania zastrachanym ofiarom jako ni mniej i ni więcej tylko szatan... Tak że zarówno biorąc pod uwagę możliwości techniczne i tupet to są zdolni złamać praktycznie każdego - ofiara im przyniesie wszelkie potrzebne informacje w zębach... Tak żę naprawdę nie rozumiem do czego im jeszcze dodatkowo ssh własnej roboty w RHEL... Strzeżcie się: mamy bombę atomową, szybkostrzelne działo i gumową kaczkę - nie macie szans... :-))

.

06-09-2008 15:09

/s/pakietu/pakiety