Fedora po włamaniu - wszystkie pakiety już z nowymi kluczami

Jak ogłosił Jesse Keating na liście fedora-announce-list, wszystkie paczki z uaktualnieniami do Fedory 8 i 9 zostały już podpisane za pomocą wygenerowanych od zera kluczy. Stopniowo pojawiają się one w nowych lokalizacjach na mirrorach.

Przypomnijmy: 14 sierpnia deweloperzy Red Hata zalecili wstrzymanie się z pobieraniem paczek i aktualizacji ze względu na naruszenie mechanizmów bezpieczeństwa na serwerach projektu Fedora.

Po kilkunastu dniach okazało się, że podczas włamania cyberprzestępcy odnieśli przynajmniej częściowy sukces - udało im się podpisać oryginalnym kluczem własnej produkcji paczki z OpenSSH dla RHEL 4. Dlatego deweloperzy Fedory zadecydowali, że wszystkie pakiety zostaną podpisane jeszcze raz za pomocą nowego klucza.

Teraz oprogramowanie kopiuje się już na serwery lustrzane, jednak ze względu na dużą ilość danych, operacja może potrwać dłuższą chwilę. Ponadto nie uaktualniono też jeszcze paczki fedora-release, w której znajduje się informacja o nowym kluczu i zmienionych ścieżkach dostępu do oprogramowania.

Dodatkowe informacje: "Fedora 8 and 9 updates status"

7 komentarze

Dodaj komentarz

Piki

07-09-2008 12:26

Popdruid jest Bogiem. :)

and

07-09-2008 00:06

A nie jest to jakiś fake-owy popdruid ? Bo prawdziwy chyba nigdy nie wspomniał nic o kosmitach i tajnych broniach

mb2

06-09-2008 22:52

OMG !!! takiego belkotu jak zapuscil nam tu popdruid to nie slyszalem od lat !

~Gość

06-09-2008 20:21

popdrudid powiedz jakie psychotropy bierzesz, też chcę takie =)

popdruid

06-09-2008 19:06

PS A ha... No i oczywiście na sam koniec oddajcie pokłon tym którzy zaciemniają nieboskłon czyli mua, czyli jemu samemu... I nie myśleć mi tu bandyci...

popdruid

06-09-2008 18:29

Nic z tego nie rozumiem... Po co polskim sekciarzom dostęp do RHEL, nawet jeśli na rosyjskich komputerach?! Przeciętny internauta zapewne nie orientuje się w aktualnych możliwościach polskich sekciarzy ale oni dysponuja od jakiegoś czasu (min. 10 lat) naprawdę wysublimowanymi technologiami wysokiej skali integracji (nie chcę pokazywac palcem ale chyba z Izraela - bo nie wiem kto jeszcze mógłby coś takiego sprezentować), pozwalającymi na prowadzenie wojny za pomocą niekonwencjonalnych metod walki... Swego czasu ofiarą takich sztuczek padli między innymi rumuńscy rzołnierze, w czasie rewolucji mającej na celu obalenie dyktatora Czauszesku... 2 metrowe chłopy z mięśniami jak stal ledwo trzymały się na nogach po 3 dniach starć z Securitate... To co przeżywali można obecnie zobaczyć na filmach takich jak "Ruiny / The Ruins (2008)" albo "1408 (2007)"... To mniej więcej to... Oczywiście realizacja jest banalna - zmodyfikowane genetycznie bakterie wywołujące zakażenia i omamy, zmodyfikowany ganatycznie katar produkujący sluz który reaguje na modulowane fale em (i jak tu kogoś zastrzelić z karabinu jak facio skieruje w nas pilota, naciśnie przycisk, i nos gra nam czardasza, kompletnie nas przy tym rozpraszając albo po prostu udusi, zatykając nagle totalnie kanały nosowe?), szczepy bakterii umiejscawiające się w mięśniach, też reagujące na em i wywołujące drgawki lub niekontrolowane ruchy (no, to już naprawdę utrudnia celowanie)... O tym że mozna też naciskać guzik od pilota co 15 minut w przedziale od 1-szej do 4-tej w nocy nawet nie wspominam... Co pozbawia snu, co na dłuższą metę prowadzi do efektów z filmu "1408"... Naprawdę to mają... W znacznie ulepszonej formie i z niemożliwą do wychwycenia komunikacją, opartą na wimaxie (też izraelski wynalazek)... Jedyna rzecz jakiej nie mają to kompleksy - naprawdę chłopaki i dziewczyny (autoportret 1-nej mozna zobaczyć w filmie "Marsjanie atakują" - to ta z takim wielkim blond-kokiem i małym śmiesznym czerwonym pistolecikiem w gabinecie kenediego) nie przejmuja sie, a po pokazie możliwości zmodyfikowanych genetycznie glutów przedstawiaja się bez skrępowania zastrachanym ofiarom jako ni mniej i ni więcej tylko szatan... Tak że zarówno biorąc pod uwagę możliwości techniczne i tupet to są zdolni złamać praktycznie każdego - ofiara im przyniesie wszelkie potrzebne informacje w zębach... Tak żę naprawdę nie rozumiem do czego im jeszcze dodatkowo ssh własnej roboty w RHEL... Strzeżcie się: mamy bombę atomową, szybkostrzelne działo i gumową kaczkę - nie macie szans... :-))

.

06-09-2008 15:09

/s/pakietu/pakiety