Biur(k)owy odrzutowiec

Drukarka Hewlett-Packard DeskJet 880C bazuje na konstrukcji bardziej zaawansowanej DeskJet 895Cxi.

Drukarka Hewlett-Packard DeskJet 880C bazuje na konstrukcji bardziej zaawansowanej DeskJet 895Cxi.

Drukarka Hewlett-Packard DeskJet 880C bazuje na konstrukcji bardziej zaawansowanej DeskJet 895Cxi. Tradycyjnie firma HP zdecydowała się po raz kolejny zastosować technologię BubbleJet (głowica drukująca zintegrowana z zasobnikami tuszu). Urządzenie ma 2 MB pamięci RAM.

Kliknij, aby powiększyćWprawdzie w testach model 880C nie osiągnął tak dużej prędkości (nominalna: 8 str./min druk czarno-biały, 5 str./min druk kolorowy i 0,7 str./min druk jakości fotograficznej) jak jego starszy brat, lecz uzyskał bardzo dobre wyniki w jakości wydruków - w trybie graficznym i tekstowym. Grafika i fotografie nowego DeskJeta charakteryzują się nadzwyczaj dużą rozdzielczością i wiernie oddają nawet najmniejsze szczegóły. Wygląd fotografii drukowanych na specjalnym papierze nie odbiega w dużym stopniu od konwencjonalnych odbitek z negatywu. Te same wydruki na zwykłym papierze nie wykazywały tak dużej intensywności kolorów, lecz praktycznie nie straciły na rozdzielczości - zapewne dzięki technologii HP PhotoREt II, która umożliwia nanoszenie na papier znacznie mniejszych kropli tuszu (do 16 na jednym drukowanym punkcie).

Zobacz również:

Krawędzie liter na wydrukach dokumentów tekstowych nie były postrzępione. Maksymalna fizyczna rozdzielczość w trybie czarno-białym wynosi 600 x 600 dpi (punktów na cal).

HP DeskJet 880C jest urządzeniem uniwersalnym: oferuje możliwość druku obustronnego oraz drukowania posterów (przy obsłudze ręcznej), etykiet i folii. Port równoległy zapewnia kompatybilność ze wszystkimi komputerami klasy PC, zaś interfejs USB gwarantuje szybką wymianę danych z komputerami nowszej generacji. Oddzielny zasobnik z czarnym tuszem pozwala oszczędzać tusze barwne przy drukowaniu dokumentów tekstowych. Podajnik papieru mieści maksymalnie 100 kartek w formacie A4. Dzięki bogatym właściwościom użytkowym DeskJet 880C szybko znajdzie zastosowanie w domu i małym biurze.