Filtry - kolekcja letnia

Efekciarskie i efektowne, modne i wygodne. Otwieramy targowisko próżności z plug-inami do Photoshopa

Efekciarskie i efektowne, modne i wygodne. Otwieramy targowisko próżności z plug-inami do Photoshopa

Architektura wtyczek Photoshopa sprzyjała rozwinięciu niezależnej produkcji filtrów, dzięki czemu znacznie pomnożono ich zasoby. Wśród najbardziej popularnych są aplikacje używane do tworzenia efektów specjalnych. Jest to olbrzymia kategoria, zawierająca tekstury, efekty tekstowe, krawędzie, optykę aparatu, a nawet trójwymiarowe symulacje. Proponujemy przegląd najnowszych pakietów filtrów, zmieniających Photoshopa w narzędzie do tworzenia efektów specjalnych. Ponieważ część produktów zawiera różne kategorie, sklasyfikowano i zaprezentowano je według zalet i możliwości. Należy poza tym podkreślić, że wszystkie plug-iny pracują w trybach RGB i CMYK oraz są dostępne zarówno na Maca, jak i Windows.

Zobacz również:

Najpopularniejsze są zestawy filtrów, robiących "wszystko" - od generowania tekstur, przez efekty optyczne, do tworzenia przycisków. Prezentowana

lista obejmuje zarówno najważniejsze uaktualnienia, jak i nowe wydania.

KPT 5

Kai Power Tools 5Kliknij, aby powiększyćKai Power Tools 5Kai Power Tools zasłużenie cieszy się dobrą opinią. Jest uznany za najsilniejszy i najbardziej nowatorski pakiet filtrów do Photoshopa.

Niewiele filtrów tak długo przetrwało na rynku, jak Designer i Texture Explorer, znajdując uznanie zarówno wśród profesjonalistów, jak i hobbistów, którzy zarwali niejedną noc, kręcąc się po Fractal Explorerze.

MetaCreations w ciągu kilku lat pozwoliła wygasnąć wersji 3, by w grudniu ub.r. ogłosić jej wznowienie. Napisany jednak od początku program skłonił firmę do pominięcia kolejnego numeru i zaprezentowania go jako wersji 5.

Niektóre filtry mają ulepszone, ale znane już funkcje, natomiast w tej edycji programu zawarto wiele nowych. Poświęciliśmy więcej miejsca na opis KPT 5 niż na inne plug-iny, ponieważ każdy filtr oferuje bogaty zestaw kontrolerów i opcji konfiguracyjnych.

Kai Power Tools (w USA 199 USD za nową wersję i 99 USD za upgrade) zachował swój niezwykły interfejs, choć różni się on wyglądem od poprzedniego. Okno filtrów jest ustawione na pracę na pełnym ekranie i nie może być przemieszczane, póki tego nie zmienisz. Wewnątrz okna możesz natomiast robić, co tylko sobie zażyczysz - poruszać pływającym podglądem i panelem narzędzi, proszę bardzo.