Logo z liter

Jak nadać atrakcyjny wygląd nazwie firmy, produktu lub usługi?

Jak nadać atrakcyjny wygląd nazwie firmy, produktu lub usługi?

Dzięki typografii dowolne hasło czy nazwa mogą nabrać ciekawego wyglądu.

Kliknij, aby powiększyćMożemy używać tylko napisu lub wzbogacić go w element graficzny. Obecnie, gdy istnieje wiele czcionek, do stworzenia napisu firmowego można użyć po prostu specyficznej, rzadko stosowanej czcionki. Ale jeśli włożymy nieco pracy, to dzięki aplikacjom, takim jak Adobe Illustrator, Macromedia FreeHand czy CorelDraw 8, możemy łatwo zmodyfikować wygląd napisu i uzyskać rzeczywiście ciekawy efekt.

W prezentowanych tu warsztatach stworzymy napis firmowy fikcyjnego przedsiębiorstwa o nazwie "Starmist". Użyjemy czcionki Bistream Handel Gothic (rys. A), łatwo poddającej się modyfikacjom. Najpierw wpisujemy nazwę, następnie konwertujemy tekst do postaci rysunku wektorowego (w zależności od używanej aplikacji outlines lub curves). Potem przeprowadzimy modyfikacje i połączymy wybrane litery.

Zobacz również:

Przy zbliżeniu na "s" i "t"(rys. B) można zauważyć, że górna części litery "s" jest nieco grubsza niż poprzeczna kreska w "t". Poprawiamy kształt pierwszej, by litery odpowiednio się łączyły.

Grube, małe "r" czcionki Handel Gothic nie pasuje do innych liter, zastąpimy je więc modyfikując literę "j". Uzyskamy w ten sposób cieńszą wersję "r". Dzięki temu będziemy mogli zagęścić i wyrównać odstępy między znakami.

Następnie powielamy cieńsze "r" i na jego podstawie tworzymy nowe małe "i", które będzie się łączyć z drugim "s". Kolejnych modyfikacji dokonano w ten sposób, że dolna część nowego "i" jest grubsza niż owo "s", z którym jest połączona. Teraz łączymy "i", "s" oraz "t" w jedno. Na koniec stawiamy odstępy między literami. Przedstawię dokładnie kolejne kroki do wykonania w Illustratorze, CorelDraw i FreeHandzie.