iShell - nowe zjawisko na rynku multimediów

Nowy program dla twórców aplikacji multimedialnych, wyróżnia się niezwykle atrakcyjną ceną.

Nowy program dla twórców aplikacji multimedialnych, wyróżnia się niezwykle atrakcyjną ceną.

iShell firmy Tribeworks, nowy program dla twórców aplikacji multimedialnych, wyróżnia się niezwykle atrakcyjną ceną. W podstawowej wersji jest dostępny za darmo. Aby zdobyć program iShell, należy połączyć się ze stroną firmy Tribeworks (www.tribeworks.com). Dalsze czynności są szczegółowo opisane na kolejnych stronach. Po wypełnieniu formularza rejestracji jesteśmy jego legalnymi użytkownikami.

Kliknij, aby powiększyćProgram w rękach doświadczonego użytkownika staje się potężnym narzędziem. Jego największym atutem jest pełna zgodność z technologią QuickTime 3.0 oraz zdolność do tworzenia samodzielnych aplikacji multimedialnych zarówno dla platformy Mac, jak i PC. Od początku jest dostępny w wersji dla komputerów z systemem Windows i użytkowników Macintosha. Jest przystosowany do tworzenia aplikacji typu Cross-Platform, zatem prezentacje utworzone na komputerze Macintosh bez kłopotów można odtwarzać na platformie Windows.

Zobacz również:

iShell (w komercyjnej wersji) ma bogatą kolekcję rozszerzeń i wiele dodatkowych elementów znacznie podnoszących jego możliwości (warto wspomnieć, że coraz częściej pojawiają się do niego nowe plug-iny, tworzone przez niezależnych producentów). Pełna wersja programu jest płatna i raczej droga dla przeciętnego użytkownika, jednak, zdaniem twórców iShella, warto ją nabyć, ponieważ jest znacznie lepsza od darmowej.

Kliknij, aby powiększyćMimo że iShell nawiązuje do koncepcji znanych z programu Apple Media Tool, jest jednak o wiele ciekawszy. Jego producenci twierdzą, że podczas pracy należy przestać myśleć o prostym przechodzeniu z ekranu na ekran ubarwiony dowolnym efektem. W nowej koncepcji iShell pozwala tworzyć gotowe, interaktywne fragmenty, możliwe do wykorzystania w każdej chwili. Prezentacja nie musi być ograniczona do raz ustanowionego rozmiaru. Możemy tworzyć elementy wykorzystywane jako pasek nawigacyjny w oknie prezentacji albo jako ekran główny w innej prezentacji. Każdy taki element jest oddzielnym interaktywnym plikiem (.k file), co w dużym stopniu przyspiesza ładowanie poszczególnych fragmentów gotowej prezentacji.

Podstawowym ogniwem programu jest iShell Editor). Program, który umożliwia budowanie i podgląd prezentacji. Editor umożliwia wykorzystanie zewnętrznych mediów (filmy, grafika, muzyka) i tworzenie (w ograniczonym raczej zakresie) wewnętrznych mediów (teksty, przewijane okna tekstowe czy też quasi-animacje).

Do kompilacji prezentacji wykorzystanej na płycie CD czy też w Internecie należy użyć dodatkowej aplikacji Runtime, dostępnej na serwerze firmy Tribeworks.