Strony internetowe

Tym razem porcja stron producentów i dystrybutorów sprzętu. Jak zwykle przy tego typu przeglądach zwracamy uwagę na użyteczność, wygodę obsługi i zawartość merytoryczną, a różnie z tym bywa...

Tym razem porcja stron producentów i dystrybutorów sprzętu. Jak zwykle przy tego typu przeglądach zwracamy uwagę na użyteczność, wygodę obsługi i zawartość merytoryczną, a różnie z tym bywa...

!www.horn.pl

Kliknij, aby powiększyćNa powitanie widzimy błękitne tło i całkiem przyjazne menu nawigacyjne w kształcie kierownicy. Po jej lewej stronie cztery opcje: "produkty", "aktualności", "klub hi-fi" oraz "sklepy". U dołu równie gustowna wyszukiwarka słów kluczowych w obrębie zawartości strony.

Zobacz również:

W produktach długa lista nazw, od Alpine, poprzez Exposure i Mark Levinson, aż po Rotel i Selco. Wybierając konkretną markę, trafiamy na stronę z krótką jej historią i wyszukiwarką produktów, bądź według nazwy, bądź zakresu cenowego. W dziale "recenzje" opisy sprzętu są zamieszczone w magazynach branżowych, wraz z okładkami odpowiednich numerów. Początkowo miałem wrażenie, że takich opisów jest tylko 5, jednak u dołu strony znajduje się odnośnik do kolejnych. Oprócz numeru bieżącej strony przydałby się także spis innych dostępnych. Ogółem należy ocenić recenzje jako bardzo dobry pomysł, pozwalający potencjalnym klientom zapoznać się z zewnętrznymi, bardziej więc rzetelnymi, opisami sprzętu.

Dział aktualności, mimo pewnego zdezaktualizowania, zachęca takimi ciekawostkami, jak choćby relacja z tegorocznego Car Audio Show z ogromną liczbą dobrych zdjęć.

Bardzo bogatym źródłem informacji, szczególnie dla mniej zaawansowanych, jest "klub hi-fi", a na prawie bezpośrednie poznanie pracowników firmy pozwoli zakładka "o nas/kto jest kto?".

Podsumowując, tylko kilka technicznych niedociągnięć, a całość mimo wykonania w ramkach prezentuje się bardzo dobrze i spełnia wszelkie wymogi funkcjonalności.

!www.lge.pl

Kliknij, aby powiększyćChociaż DVD to tylko niewielki wycinek działalności tego koreańskiego potentata, to jednak wykonanie strony oraz szeroki asortyment produktów komplementarnych przeważył szalę na stronę LG. Z sekcji "o firmie" dowiemy się głównie tego, że LG powstało przez połączenie GoldStara z Lucky Chemical. Proponuję niezwłocznie przejść do najbardziej interesującej grupy "produkty", podzielonej na: audio-wideo, TV, multimedia, AGD i nośniki danych. Te 3 pierwsze brzmią dla kinomanów najlepiej, więc do nich się ograniczę.

W zasadzie są to typowe i zwyczajne strony producenta, bez cen detalicznych (duży minus), za to z ofertami i promocjami dla dystrybutorów. Nie możemy liczyć nawet na krótki opis tekstowy, tak więc oprócz suchych liczb nie uzyskamy innej pomocy.

Obejrzeć możemy sobie kilka projektorów LCD, porównać

magnetowidy (6 modeli) z odtwarzaczami DVD (4 modele), do których dokładniejsze dane ściągane są w postaci *.xls. Dziwne, bo przecież przerzucenie tego do HTML-a byłoby niewielkim wysiłkiem. W celu dalszego kompletowania kina domowego możemy obejrzeć prawie 20 modeli telewizorów tradycyjnych i 10 płaskich, wchodzących dopiero na rynek. Komputerowcy znajdą dla siebie jeden model DVD-ROM-u

i trochę monitorów. Ciekawostka - na stronie serwisu LG dostępne są uaktualnienia oprogramowania tychże odtwarzaczy.

!www.bwspeakers.com

Kliknij, aby powiększyćPonieważ na stronie LG nie ma głośników, możemy dopełnić swój zestaw domowego kina na stronie producenta renomowanych B&W. Oczywiście, u dołu witryny powitalnej pojawia się jakże ułatwiająca życie wyszukiwarka. Całość podzielona jest na 3 główne kategorie: "produkty", "obsługa klienta" i "o firmie". W każdej znajduje się to, co powinno, więc nic nas nie zaskoczy. No, może poza obfitością oferty firmy i dokładnością opisów wszystkich modeli. Gdy komuś bardzo się spodoba, może skorzystać z wyszukiwarki sal odsłuchowych. Obawiałem się, że dla Polski nie znajdzie się nic, ale lista z wyborem miast liczy 36 pozycji. I nawet działa. Lokalizacja w Zgorzelcu wyskoczyła już po kilku sekundach, a strona z ubolewaniem stwierdziła: "only one retailer foud", na co mnie też zrobiło się przykro.

Pokaźny dorobek B&W w dziedzinie innowacji również możemy odnaleźć na WWW, w dziale, a jakże, "innowacje". Użytkownicy tej marki mogą zarejestrować się w klubie użytkowników, a przy wejściu zostaną zapytani, czy wciąż posiadają kartonowe pudła po kolumnach. Dlaczego? - proponuję odwiedzić.