Sklepy internetowe

Przegląd sklepów się internetowych: magicznego magic.pl, przejrzystego reel.com i rozwiązaniu prywatnemu.

!http://www.magic.pl/

Kliknij, aby powiększyćSklep jak sklep - może nic specjalnego, ale jest i powiększa ofertę rodzimych e-commerce'ów. W oczy rzuca się przede wszystkim amatorstwo wykonania - aż się nie chce wierzyć, że to naprawdę zadziała. Od góry, pod logo firmy, sześć przycisków: DVD, wideo, programy, muzyka, koszyk i pomoc. Nie trzeba ich chyba nikomu objaśniać. Za to następna rzecz nie jest już taka oczywista - przez całą szerokość ramki przesuwa się bowiem napis "Już w styczniu 2001...", a po nim lista tytułów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w chwili, gdy piszę te słowa, o styczniu już nikt nie pamięta. Aż strach pomyśleć, kiedy dokonywano ostatniej aktualizacji.

Wybór dość wąski, a jedyną promocją (o ile tak to można nazwać) objęta jest sprzedaż płytowej wersji trylogii Sienkiewicza - po 87,84 zł za część.

Zobacz również:

Kliknij, aby powiększyćW dziale "wideo" nic innego jak tylko kasety VHS. Dział "programy" - bieda aż piszczy. Kilka kategorii, przy czym w czterech na pięć po jednej pozycji, a w piątej ("edukacja") aż trzy. Ostatnią szansą na poprawienie notowań tej strony mogła być "muzyka", jednak po ujrzeniu 3 głównych propozycji Magica wpadłem w depresję. Były to: Romantic songs, Latin charts i jakaś płytka z okładką przypominającą logo telewizji Viva, z piosenkami podrabianymi przez nieznanych artystów o głosach łudząco podobnych do oryginału.

Podsumowując, każdy od czegoś zaczyna, bądźmy wyrozumiali. Całe szczęście, że zakładka "pomoc" odpowiada na większość cisnących się na usta pytań.

!www.reel.com

Kliknij, aby powiększyćTo nie tyle sklep z płytami, ile kompleks informacyjno-rozrywkowy z możliwością kupienia interesującego produktu, realizowaną zresztą przez buy.com. Główna strona wygląda tak jak każdy rasowy serwis wyglądać powinien. Pośrodku zapowiedzi ciekawych wydarzeń, gdzieś z boczku "niusy", a po prawej nieśmiertelne propozycje z półek sklepowych. Oczywiście, jest też wyszukiwarka i zapowiedzi najciekawszych pozycji na płytach. Menu główne podzielone jest na 6 zakładek.

Shop to właśnie ta część serwisu, która pozwala na nabycie interesujących nas produktów. Obecnie wita nas półstronicowa zachęta - reklama filmu Ja, Irena i ja, który właśnie w Stanach wszedł do sklepów. 19 USD i jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami. Szczęśliwymi, tym bardziej że amerykańska waluta ma się ostatnio do złotówki jak 1 do 4. Znając matematykę na poziomie szkoły podstawowej można obliczyć, że film będzie nas kosztował (bez przesyłki) około 80 zł, co jak na świeżutki towar z regionu 1. ceną zawrotną nie jest.