Font Reserve Server 1.0

Na pierwszy rzut oka program jest podobny do starszego Font Reserve. Jest to jednak całkowicie odmienny produkt, ponieważ nową wersję stworzono specjalnie dla biur usługowych i agencji reklamowych, które w projektach używają niezliczonej ilości czcionek.

Na pierwszy rzut oka program jest podobny do starszego Font Reserve. Jest to jednak całkowicie odmienny produkt, ponieważ nową wersję stworzono specjalnie dla biur usługowych i agencji reklamowych, które w projektach używają niezliczonej ilości czcionek.

Font Reserve Server 1.0 jest łatwy w użyciu i daje potężne możliwości. Wystarczy pobieżna lektura instrukcji, aby zacząć używać serwera czcionek w sieci Intranet lub powiązanej z serwerem grupowym. Administracja wykonywana jest poprzez przeglądarkę Font Reserve Server. Przejrzysty interfejs z wyraźnie opisanymi ikonami powoduje, że jest ona łatwa do opanowania. Administrator może zmieniać ustawienia grup lub importować przywileje z jednej grupy do drugiej.Kliknij, aby powiększyćFont Reserve Server 1.0 jest łatwy w użyciu i daje potężne możliwości. Wystarczy pobieżna lektura instrukcji, aby zacząć używać serwera czcionek w sieci Intranet lub powiązanej z serwerem grupowym. Administracja wykonywana jest poprzez przeglądarkę Font Reserve Server. Przejrzysty interfejs z wyraźnie opisanymi ikonami powoduje, że jest ona łatwa do opanowania. Administrator może zmieniać ustawienia grup lub importować przywileje z jednej grupy do drugiej.Font Reserve Server daje administratorowi pełną kontrolę nad dostępnością grupy do czcionek przy minimalnym nakładzie pracy.

Zobacz również:

Jedyną jego wadą jest wykorzystywanie serwera opartego na Windows NT. Wydaje się to dziwne, zważywszy, że produkt jest całkowicie makowy. Po instalacji części windowsowej, zawierającej czcionki w formacie Macintosha, serwer można wstawić do szafy. Programy klienckie i administracyjny pracują na Macintoshach.

Oprogramowanie klienckie zawiera wszystkie potrzebne funkcje sortowania, szukania i informacji zawarte w normalnej wersji Font Reserve, ale zależne od przyznanych uprawnień. Każdy z klientów łączy się z serwerem przy użyciu Font Reserve Proxy, który jest programem, więc może być użyty z każdą liczbą zestawów startowych.

Administrator może zmieniać przywileje w czasie rzeczywistym. Zrobiono test przy wykorzystaniu serwera położonego w odległości 600 kilometrów połączonego poprzez DSL. Nie było zauważalnych opóźnień pomiędzy dokonaniem zmian a ich wynikiem.

Najistotniejszą zaletą jest funkcja "cache'owania" czcionki. Nawet jeśli połączenie z serwerem zostanie przerwane, to używana czcionka pozostanie użyteczna dla systemu. Zamknięcie dokumentu lub aplikacji nie pozbawi nas dostępu do wybranej czcionki, dopóki nie będziemy zmuszeni zrestartować komputera.