Lista przebojów oprogramowania

Które bezpłatne programy są najlepsze? Które zasługują na największe uznanie? Kontynuujemy Listę Przebojów Oprogramowania. Weź w niej udział i wygraj cenne nagrody!

Które bezpłatne programy są najlepsze? Które zasługują na największe uznanie? Kontynuujemy Listę Przebojów Oprogramowania. Weź w niej udział i wygraj cenne nagrody!

Również w tym miesiącu kontynuujemy Listę Przebojów (bezpłatnego) Oprogramowania. Prezentujemy aktualne wyniki głosowania czytelników - czyli pierwszą dziesiątkę najlepszych (Waszym zdaniem) programów - i kolejną porcję propozycji programów, które mogą znaleźć się na liście. Przypominamy, że w zestawieniu mogą brać udział programy freeware, adware (bezpłatne, finansujące się z reklam) oraz wszystkie inne programy, które są bezpłatne dla użytkowników prywatnych.

Zobacz również:

Listy przebojów freeware (notowanie 4)Kliknij, aby powiększyćListy przebojów freeware (notowanie 4)Aby oddać głos, należy wypełnić ankietę elektroniczną, którą znajdziesz na płycie CD-ROM i na stronie www.pcwk.com.pl, po czym wysłać ją pod adres pcwk@idg.com.pl. Spośród wszystkich nadesłanych głosów będziemy rozlosowywać cenne nagrody. W tym wydaniu możesz wygrać książkę wydawnictwa Intersoftland z serii - "Poznaj... w 24 godziny". Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie. Szczegółowe zasady głosowania zamieszczamy w ramce -Zagłosuj i wygraj".

Jednocześnie zapraszamy autorów oprogramowania, które spełnia powyższe warunki do nadsyłania nam swoich propozycji-programów do kolejnych edycji listy przebojów. O przyjęciu programu do poczekalni listy przebojów decydują przede wszystkim takie kryteria jak przydatność, opłacalność, wydajność i łatwość obsługi. Program, który opuszcza pierwszą dziesiątkę, może być zaproponowany ponownie dopiero w momencie ukazania się kolejnej wersji.

Equation Grapher 3.2

Kliknij, aby powiększyćRysowanie i wydruk wykresów funkcyjnych

Tego zawsze brakowało uczniom i studentom: szybki, prosty w obsłudze i bezpłatny program do wizualizacji funkcji w układzie współrzędnych. Funkcje wpisuje się z zachowaniem notacji algebraicznej, określa się krok i zakresy osi, rodzaj linii i kolor wykresu. Jest zoom +/- oraz zoom-box (dotyczy zaznaczonego obszaru wykresu). Przydatne są też obliczenia ekstremów, miejsc zerowych, punktów przecięcia z osiami, wyznaczanie całek i pochodnych oraz kursor wartości (tracer). Na jednym wykresie można umieścić maksymalnie 12 funkcji. Możliwość zapisu do pliku BMP i GIF.

http://www.mfsoft.com

Plik: EQR32V32.ZIP, 1,10MB

C4U 1.3

Kliknij, aby powiększyćWykrywanie modyfikacji witryn

Freeware'owe narzędzie C4U poinformuje Cię o nowościach na Twoich ulubionych stronach internetowych. Wystarczy wpisać żądane adresy do bazy. Nowości na stronach będą przywoływane manualnie (kliknięciem myszki) lub automatycznie. Witryny można oglądać bezpośrednio w C4U. Modyfikacje są zaznaczane kursywą i czerwoną czcionką. Na życzenie C4U pokazuje tylko nowe linki, ilustracje i adresy mailowe na danej stronie. Opcja ignorowania stale zmieniających się elementów, np. bannerów.

www.c4u.com

Plik: C4U13.EXE, 1,13 MB

NoteTab Light 4.83

Kliknij, aby powiększyćRozbudowany edytor do zadań specjalnych

Zastępca notepada - wielokrotnie wyróżniany edytor tekstów i HTML o wielu zaawansowanych opcjach, niespotykanych nawet w drogich aplikacjach komercyjnych. Działa we wszystkich Windows, w pełni konfigurowalny (90 poleceń!), otwiera tyle dokumentów i o takiej wielkości jaką tylko -przełknie" system, otwiera linki w przeglądarce, oblicza wartości wyrażeń, ma łatwo zarządzalny, wielobibliotekowy i programowalny schowek oraz funkcje zastępowania i autokorekcji. Obsługuje makra tekstowe i oferuje bibliotekę przykładowych makr.

http://www.notetab.com

Plik: NOTETAB.ZIP, 1,50MB

Camouflage 1.1.2

Kliknij, aby powiększyćUkrywanie plików

Jak można domyślać się z nazwy, freeware'owy program Camouflage służy do ukrywania plików w obrę-bie innych. Plik, który służy za kryjówkę, musi z założenia zachować pełną funkcjonalność. Aby ukryć plik, kliknij go prawym przyciskiem i wybierz polecenie Camouflage. Do korzystania z narzędzia wymagane są pliki Visual Basic Runtime 6.0 (dostępne pod adresem http://download.microsoft.com/download/vb60pro/redist/sp4/ win98/EN-US/VBRun60sp4.exe" target="_blank" class="link" title="download.microsoft.com/download/vb60pro/redist/sp4/ win98/EN-US/VBRun60sp4.exe">download.microsoft.com/download/vb60pro/redist/sp4/ win98/EN-US/VBRun60sp4.exe, 1 MB). Duży stopień bezpieczeństwa zapewnia opcja szyfrowania plików hasłem. Ponadto istnieje możliwość zagnieżdżonego kamuflowania plików, czyli ukrywania plików w obrębie kamuflowanego pliku.

www.camouflage.freeserve.co.uk

Plik: CAMOU111.EXE, 2,6 MB

File Monitor 4.33

Kliknij, aby powiększyćWyświetla listę operacji plikowych

Freeware'owy program pokazuje w czasie rzeczywistym, które aplikacje wykonują operacje odczytu i zapisu w plikach zgromadzonych na twardym dysku. W systemie Windows odwołania do plików mają miejsce bardzo często. Z tego względu File Monitor pozwala definiować filtry blokujące wyświetlanie operacji wybranych przez użytkownika. Wówczas narzędzie zgłasza tylko operacje wychodzące z poziomu określonych aplikacji lub skierowane do określonych folderów (wg definicji użytkownika).

www.sysinternals.com/ntw2k/source/filemon.shtml

Plik: FILEMON.ZIP, 77 KB (do Windows 95/98/ME) i NTFILMON.ZIP 77KB (do Windows NT 4 i 2000)

Password Finder 1.1

Kliknij, aby powiększyćOdkrywanie haseł

Password Finder to program podobny w działaniu do PassRemindera, który przedstawialiśmy w jednym z poprzednich wydań Listy Przebojów Oprogramowania. Służy do odkrywania haseł kryjących się za gwiazdkami w polach tekstowych. Narzędzie nie wymaga instalacji. Wystarczy przemieścić kursor myszki na żądane hasło, a Password Finder wyświetli je w małym oknie. Istnieje możliwość skopiowania hasła do schowka, skąd można je przenosić do pól tekstowych w innych aplikacjach.

www.svenbader.de

Plik: PASSWORD.EXE, 257 KB