Twarz w 3D

Modelowanie głowy w programie 3D nie jest czynnością prostą.

Modelowanie głowy w programie 3D nie jest czynnością prostą.

Kliknij, aby powiększyćŁatwo użyć programu typu Poser i po naciśnięciu myszki mieć do wyboru kilka rodzajów wcześniej zdefiniowanych modeli, ale co zrobić, jeśli samemu chcemy zbudować głowę taką, jakiej nikt inny nie ma, naszą własną?

Cinema 4D jest programem, który w prosty sposób pozwoli nam to wykonać. Oczywiście, każdy może przystąpić do tego zadania znajdując zupełnie inne rozwiązanie. Odrobina zmysłu obserwacji lub wyobraźni będzie tutaj bardzo pomocna.

Zobacz również:

<font color="#FF0000">1. Pierwszym krokiem jest utworzenie sześcianu i nadanie mu proporcji z grubsza przypominających ludzką głowę. Zróbmy go edytowalnym (Structure - Make Editable) i nadajmy mu odpowiednie właściwości (Structure - Subdivide) jak na zrzucie.

Kliknij, aby powiększyć

<font color="#FF0000">2. Zmieńmy teraz narzędzie na Point Tool i używając noża (Knife) podzielmy naszą bryłę w poprzek i wzdłuż w takich miejscach, w których będzie nos i usta (z shiftem uzyskamy proste linie cięcia).

Kliknij, aby powiększyć

<font color="#FF0000">3. Ponieważ będziemy pracować na obiekcie symetrycznym, utworzymy jedynie połowę głowy. W tym celu używając lassa (Rectangle Selection) zaznaczamy (wcześniej odklikując opcję selekcji tylko widocznych elementów w Active Tool) i wyrzucamy wszystkie zbędne płaszczyzny (mamy aktywne Polygon Tool), a zmieniając narzędzie na Point Tool - wszystkie zbędne punkty.

Kliknij, aby powiększyćKliknij, aby powiększyć

<font color="#FF0000">4. Tworzymy Symmetry Object z paska narzędzi lub z menu Objects - Modelling - Symmetry i wrzucamy do niego nasz obiekt.

Kliknij, aby powiększyć

<font color="#FF0000">5. Nos zrobimy używając dwukrotnie narzędzia Extrude (w menu Structure) dla lepszej możliwości modelunku.

Kliknij, aby powiększyć