Panasonic SC-DT300

Efektowne combo z doskonałym obrazem i mocnymi kolumnami głośnikowymi.

Efektowne combo z doskonałym obrazem i mocnymi kolumnami głośnikowymi.

Kliknij, aby powiększyćPrzed miesiącem opisaliśmy combo SC-DT100 Panasonica. Teraz do testu trafił flagowy model DT300, którego głównym wyróżnikiem jest możliwość odtwarzania płyt DVD-Audio. Oba urządzenia mają identyczne składniki w postaci dwóch modułów: odtwarzacza DVD i wzmacniacza z tunerem radiowym.

Kliknij, aby powiększyćZaskakujące są małe wymiary lustrzanych obudów kryjących elektronikę. Uzyskano je dzięki zastosowaniu cyfrowego wzmacniacza obsługującego sześć kanałów. Sześć, a nie jak to zwykle bywa pięć, ponieważ subwoofer jest konstrukcją pasywną. Nie zawiedliśmy się na dźwięku, otrzymując pełny i bezpośredni przekaz zarówno wielokanałowy, jak i stereofoniczny. Najistotniejszą różnicą między dwoma urządzeniami japońskiej firmy jest zastosowanie odmiennych kolumn głównych. Combo DT300 ma całkowicie inne zespoły głośnikowe, o znacznie większych obudowach oraz innej kopułce wysokotonowej pracującej nawet powyżej 40 kHz.

Zobacz również:

Szary sterownik z bardzo dużą liczbą klawiszy. Obsługa wymaga nieco wprawy, lecz już po krótkim czasie użytkowania nie ma problemów ze sprawną obsługą systemu. Minus to brak jakiegokolwiek podświetlania klawiszy.Kliknij, aby powiększyćSzary sterownik z bardzo dużą liczbą klawiszy. Obsługa wymaga nieco wprawy, lecz już po krótkim czasie użytkowania nie ma problemów ze sprawną obsługą systemu. Minus to brak jakiegokolwiek podświetlania klawiszy.Kolumny schodzą znacznie niżej - do 58 Hz niż "maluchy" z DT100. Choć producent deklaruje identyczną dynamikę, oba modele różni przepaść, jeśli chodzi o siłę i tzw. wykop podczas odtwarzania utworów muzycznych. DT300 gra otwarcie, wysokie tony mają bardzo dobrą jakość, są selektywne i bogate w detale. Średnica jest mocna i szczególnie podczas odsłuchów dwukanałowych dobrze łączy się z subwooferem. Ten ostatni może działać w kilku trybach, różniących się podbiciem basu o kilka decybeli. W trybie wielokanałowym wychodzi na jaw zbytnie wyeksponowanie niskich tonów. Z oczywistych względów (wymiary) subwoofer nie może pracować w zakresie najniższych częstotliwości. Rażą nieco sztucznie podbite wyższe basy. To w kinie domowym daje się we znaki, nawet przy ustawieniu subwoofera w trybie z założenia nie eksponującym basu. Brakuje możliwości bardziej precyzyjnej regulacji wysterowania niskotonowca. Bas lepiej prezentuje się w nagraniach DVD-Audio, co jednak przy małej liczbie dostępnych tytułów nie jest decydującą o zakupie cechą. Obraz z kolei jest bardzo dobrej jakości.

Informacje

Typ combo

Cena 3699 zł

Dystrybutor Panasonic Polska, http://www.panasonic.pl

Funkcje regulacja parametrów obrazu, kilka trybów przestrzennych audio, uwypuklanie dialogów, kompresja dynamiki, przekształcenie dźwięku wielokanałowego DD 5.1 i DTS do stereo dostępnego na wyjściach analogowych, odtwarzanie MP3, DVD-Audio

Złącza kompozyt, S-Video, przejściówka kompozyt na Euroscart, dwa wyjścia i jedno wejście liniowe audio