Philips Wireless TV link

Plątanina kabli w domu z pewnością przeszkadza. Philips znalazł na to sposób.

Plątanina kabli w domu z pewnością przeszkadza. Philips znalazł na to sposób.

Kliknij, aby powiększyćUrządzenie do bezprzewodowej transmisji obrazu i dźwięku to ciekawa propozycja dla osób, które mają problem z nadmiarem nieestetycznych przewodów w domu. Nie jest to jednak rozwiązanie dla wideo-filów. Kable, mimo wad związanych z trudnością ich ukrycia, mają podstawową zaletę - przesyłają sygnały audio-wideo, oferując najmniejszą utratę jakości. Tego nie zapewnia system bezprzewodowy. Urządzenie Philipsa VL1200 składa się z 2 pudełek - odbiornika i nadajnika komunikujących się drogą radiową. Pierwsze podłącza się do telewizora, do którego chcemy wysyłać sygnał, drugie - do źródła, z którego sygnał ma być przesyłany, np. odtwarzacza DVD czy tunera telewizji satelitarnej.

Kliknij, aby powiększyćO ile odbiornik wystarczy podłączyć za pomocą kabla Scart do telewizora, o tyle nadajnik stanowi zarazem "przejściówkę" pozwalającą na niezależne korzystanie z drugiego odbiornika TV. Nadajnik ma 4 złącza Scart dla 2 źródeł. Dzięki temu w jednym pokoju można oglądać np. film z DVD, podczas gdy na drugim telewizorze - MTV z tunera satelitarnego. Aby przesyłane sygnały radiowe nie kolidowały z innymi falami wykorzystywanymi przez domowe urządzenia, do wyboru mamy 4 kanały RF. Do nadajnika podłączamy również przedłużacz pozwalający na zdalne sterowanie urządzeniem źródłowym za pomocą pilota z miejsca odbioru. Przesyłany sygnał wideo może być wyłącznie w standardzie kompozytowym. To zniechęci miłośników wysokiej jakości przekazu wideo przyzwyczajonych do transmisji RGB czy komponentowej. Gruntowne testy, jakim poddaliśmy zestaw, wypadły pozytywnie.

Zobacz również:

Po umieszczeniu odtwarza DVD piętro niżej niż znajdował się telewizor sygnał był czysty i na 25-calowym telewizorze akceptowalny. Przejście o kolejne piętro w dół okazało się zbyt dużym wyzwaniem. Obraz i dźwięk były, lecz występowały szumy. Sygnał przepuszczony przez nadajnik do podłączonego do niego odbiornika TV jest poddawany degradacji. Dla tych, którzy nie widzą różnic między połączeniem kompozyt a RGB i pragnęliby np. oglądać filmy z DVD (umieszczonego w pokoju wypoczynkowym) w telewizorze w sypialni, będzie to urządzenie bezcenne.

Informacje

Typ przekaźnik AV

Cena 599 zł

Dystrybutor Philips Poland, http://www.philips.pl

Wymiary 20x17x6,5 cm

Funkcje 4 kanały radiowe

Złącza 5 Euroscart, gniazdo do podłączenia końcówki pilota radiowego