Niesforny podrywacz atakuje

Czyli krótka historia najsłynniejszego komputerowego Don Juana - Larry'ego

Czyli krótka historia najsłynniejszego komputerowego Don Juana - Larry'ego

Kliknij, aby powiększyćDo dziś pamiętam stare, dobre czasy, kiedy z grupą kolegów - czternastolatków, z językiem wywalonym na wierzch, machaliśmy joystickiem, aby uzyskać "rezultat końcowy" w z trudem zdobytej i ukrywanej przed rodzicami grze "Sex Games" na poczciwym Commodore 64. Pamiętam także, jak z ojcem usiłowaliśmy (zresztą skutecznie) rozebrać Samanthę Fox w również dobrze znanym strip-pokerze (robiliśmy nawet zdjęcia na dowód, że nam się udało). I nie ma w tym nic dziwnego - gry erotyczne istniały praktycznie od momentu, kiedy pierwsze komputery osobiste zagościły w naszych domach. Oprócz tych, gdzie jedynym wymaganiem było szybkie wywijanie joystickiem, można było znaleźć i takie, w których wygrana była uzależniona od umiejętności logicznego myślenia oraz wrodzonego sprytu czy nonszalancji. Wśród nich królował "Leisure Suit Larry".

Kliknij, aby powiększyćTa słynna "przygodówka" to chyba największy sukces wśród gier komputerowych o tematyce związanej z seksem i erotyką. Producent - Sierra - wprowadziła na rynek już 6 "odcinków" przygód niestrudzonego podrywacza (od Larry 1 aż do Larry 7, z pominięciem numeru 4). Gra przeżyła ogromną ewolucję: od prekursora serii - czysto tekstowego "SoftPorn" napisanego jeszcze na komputerze Apple II (na tej grze w całości oparto fabułę Leisure Suit Larry 1), poprzez tytuły, takie jak "Passionate Patti in the Pursuit of Pumping Pectorals", aż do najnowszego odcinka - Leisure Suit Larry 7 "Love for Sail", zmieniło się bardzo wiele - przede wszystkim jakość oprawy graficznej i dźwiękowej. Idea pozostała jednak taka sama.

Zobacz również:

Kliknij, aby powiększyćDla nie wtajemniczonych: zadanie wszystkich części gry jest bardzo podobne - za pomocą umiejętnych podchodów zdobyć wybrane przedstawicielki płci pięknej w celu wspólnej zabawy w łóżku. Oczywiście, często sporo trzeba się przy tym napracować, zbierając po drodze różne przedmioty i informacje, unikając zazdrosnej żony itp. Słowem - raj dla erotomanów gawędziarzy. Grę oparto na scenerii typowo komiksowej, lecz mimo to, szczególnie w najnowszych, najbardziej dopracowanych odcinkach, grafika jest pociągająca i pobudzająca wyobraźnię.

Akcja Leisure Suit Larry 7 - najnowszej wersji Sierry - została, na życzenie wiernych fanów serii, umiejscowiona na pokładzie statku wycieczkowego. Sceneria wprost idealna do podbojów miłosnych - dziesiątki jędrnych pośladków wyłaniających się spod skąpych kostiumów kąpielowych, ciała nasmarowane olejkiem, piękne kształty dam rozkoszujących się kąpielą w pokładowym basenie. My zaś - jako niski, chudy, łysawy człowieczek - mamy za zadanie zdobywać ich wdzięki. Trudne zadanie. Bardzo rozbudowana grafika i dźwięk zostały uzupełnione o najnowszy wynalazek techniki w dziedzinie gier komputerowych... papierki zapachowe (!). Słowem - warto spróbować. Preview gry (plik AVI - ok. 5 MB) jest dostępny pod adresem: http://gamesdomain.ru/demos/preview/trip.html

Producent: Sierra

http://www.sierra.com

Strona poświęcona Leisure Suit Larry 7:

http://www.sierra.com/titles/lsl7/game.html