Thomson DTH-7000E

Cyfrowid Thomsona to pierwszy odtwarzacz DVD z wbudowanym dyskiem twardym, jaki trafił do naszych testów.

Cyfrowid Thomsona to pierwszy odtwarzacz DVD z wbudowanym dyskiem twardym, jaki trafił do naszych testów.

Kliknij, aby powiększyćCiekawiło nas, czy w urządzeniu zastosowano tradycyjny 3,5" dysk komputerowy czy miniaturowy "twardziel" montowany w notebookach. Okazało się, że to normalny, duży 40-gigabajtowy dysk marki Seagate. Jest to poniekąd zrozumiałe, bo taki napęd jest znacznie tańszy niż laptopowy "maluch". Z drugiej strony mały dysk pozwoliłby na stworzenie miniaturowej nagrywarki. Być może takie urządzenia ujrzymy już wkrótce.

Zobacz również:

Obudowa Thomsona jest bardzo duża. Wykonano ją starannie. Kształty są nowoczesne, pośrodku przedniego panelu króluje duży i czytelny wyświetlacz. Pod uchylną klapką ukryto podręczne złącza audio-wideo (kompozyt i stereo RCA), port USB do przegrywania zdjęć czy plików MP3 na dysk oraz gniazdo słuchawkowe. Niestety komunikacja poprzez USB działa u Thomsona tylko w jedną stronę, a więc nie ma możliwości przegrywania materiału na dysk komputera czy ingerencji z poziomu peceta w zawartość nośnika. Szkoda, bo bardzo zubaża to możliwości urządzenia. Konfiguracji urządzenia dokonuje się w prosty sposób, korzystając z menu ekranowego prowadzącego użytkownika krok po kroku przez gąszcz funkcji.

Typowy dla Thomsona. Dziwaczny kształt, w wydaniu nagrywarki stosunkowo łatwe sterowanie. Trzeba się przyzwyczaić.Kliknij, aby powiększyćTypowy dla Thomsona. Dziwaczny kształt, w wydaniu nagrywarki stosunkowo łatwe sterowanie. Trzeba się przyzwyczaić.Wbudowany tuner TV ma dobrą czułość, jednak pod względem jakości wyraźnie ustępuje temu, który zainstalowano w nagrywarce Panasonica. Największa różnica to gorsza ostrość modelu Thomsona. Pozostałe aspekty jakości są porównywalne. Dysk twardy to nośnik dający ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o możliwości manipulowania nagrywanym materiałem. Potencjał ten został wykorzystany częściowo. Oczywiście zastosowano bardzo przydatną funkcję nagrywania i jednoczesnego oglądania filmu. Jej działanie jest analogiczne do funkcji Time Slip dostępnej w rekorderze Panasonica. U Thomsona nagranie jest przechowywane w 45 min buforze pamięci, co stanowi jedyne ograniczenie tej opcji. Jeśli chcemy nagrać film z telewizji, mamy dostępne trzy tryby zapisu różniące się jakością i dostępną liczbą wolnych minut. Najmniej możemy nagrać 10 godz., najwięcej - 36 godz. To ogromne wartości nieosiągalne dla cyfrowidów na płyty DVD. Jakość zapisanego materiału jest znakomita. Nawet w trybie najsłabszej jakości obraz jest tylko niewiele gorszy niż przy wyborze opcji High quality.

Najlepszą naszym zdaniem funkcją Thomsona jest Naviclick, która tworzy przewodnik po programie telewizyjnym, aktualizując dane o godzinach programów, pobierając informacje ze stron telegazety. Niestety, jeśli dana stacja nie ma telegazety, automatycznie jej program nie znajduje się w spisie. Większość kanałów na szczęście telegazetę posiada, co znakomicie ułatwia programowanie nagrywania. Wybieramy po prostu daną audycję z listy (nagrywarka wie w ten sposób, kiedy zacząć i zakończyć nagrywanie), klikamy OK i gotowe.