Mutoh Toucan

Wielkoformatowy ploter

Wielkoformatowy ploter

Kliknij, aby powiększyćZ roku na rok rośnie zainteresowanie ploterami, które stają się niezbędnym wyposażeniem usługowego studia graficznego.

Toucan to wielkoformatowy ploter firmy Mutoh, drukujący solventem - bardzo trwałym atramentem rozpuszczalnikowym, podobnym do farby sitodrukowej. Według producenta, solvent gwarantuje wieloletnią odporność na warunki atmosferyczne (m.in. promieniowanie UV i wilgoć) bez laminowania. Solventem można zadrukowywać różne rodzaje mediów - bannery, plandeki, folie samoprzylepne, folie winylowe, tkaniny i inne tanie media niepowlekane.

Zobacz również:

Wydruk z rozdzielczością 360 dpi, na białej folii błyszczącej.Kliknij, aby powiększyćWydruk z rozdzielczością 360 dpi, na białej folii błyszczącej.Toucan dostępny jest w dwóch wielkościach: o szerokości rolki 87 i 64 cali. Obie wersje zostały wyposażone w głowicę piezoelektryczną. Jej zaletą jest wysoka trwałość (zgodnie z zapewnieniami producenta wystarcza na ok. 100 000 m2, czyli 250 l solventu). Nie trzeba jej wymieniać - jak w technologii termicznej bubble-jet - razem ze zmianą atramentów. Wysoka rozdzielczość (rzeczywiste 360 x 720 dpi) pozwala uzyskać precyzyjny wydruk. Użytkownik może regulować wielkość pojedynczej kropli wyrzucanej przez dyszę, co dodatkowo poprawia jakość druku.

Wydruk z rozdzielczością 360 dpi, na białej folii matowej.Kliknij, aby powiększyćWydruk z rozdzielczością 360 dpi, na białej folii matowej.Toucan nieźle wypada w testach prędkości. Większy model może w ciągu godziny wykonać nieco ponad 80 m2 wydruków uzyskanych z sześciu kolorów składowych. Jego szerokość umożliwia druk obrazów o szerokości dwóch formatek A0+, nawet z dwóch niezależnych rolek mediów. Toucan 64" drukuje czterema kolorami z prędkością 37,7 m2 na godzinę. Większa prędkość pracy modelu 87" jest związana z większą szerokością głowicy oraz lepszym wykorzystaniem czasu pracy na mediach o większej szerokości.

Toucan został wyposażony w system stałego zasilania w solvent, z możliwością uzupełniania w trakcie pracy. W standardzie znajdziemy ponadto oprogramowanie Onyx RIP Center Post-Script, twardy dysk o pojemności 20,3 GB, automatyczny system podawania mediów i odbioru wydruku oraz kartę sieciową.