Z PC do samochodu - bezprzewodowo

Coraz bardziej wymyślna "gadżetologia", która ostatnio śmiało wkracza w świat domowego kina i audio, zaczyna dominować w świecie samochodowego AV.

Coraz bardziej wymyślna "gadżetologia", która ostatnio śmiało wkracza w świat domowego kina i audio, zaczyna dominować w świecie samochodowego AV.

Ciekawie ilustruje to zaprezentowany na tegorocznych targach CES produkt firmy Rocford Fosgate o nazwie Omnify. Został on wyróżniony jako najlepsza innowacja w dziedzinie car audio. Omnify to cyfrowy odtwarzacz muzyki wyposażony w dysk twardy o pojemności 20 GB.

Zobacz również:

To, co go odróżnia od innych playerów wykorzystujących tę technologię, to możliwość bezprzewodowego transferu utworów muzycznych z domowego komputera bezpośrednio na dysk odtwarzacza - z prędkością 11 Mb/s. Pozwala na to wbudowane łącze sieci 802.11b bardziej znanej jako WLAN.

Kliknij, aby powiększyćZ poziomu domowego komputera można nie tylko dokonać transferu plików MP3, ale także nimi zarządzać oraz przenieść na dysk twardy urządzenia wszelkie inne dane, przydatne podczas podróży - informacje nawigacyjne, wiadomości, elektroniczne mapy itd. Wszystkie te operacje są dokonywane za pomocą specjalnego oprogramowania o nazwie SimpleCenter.

Ponadto aktualizacja danych nawigacyjnych może się odbywać przez Internet. Transferu danych z PC do Omnify można dokonać także - po wyjęciu dysku twardego - przez port USB 2.0.Omnify ma się pojawić na rynku na przełomie marca i kwietnia.

Informacje

Typ cyfrowy odtwarzacz muzyki

Cena 2400 zł (600 USD)

Dystrybutor Rocford Fosgate http://www.rockfordfosgate.com