Splinter Cell

Szpiegowanie z Samem. Nienawidzisz hałasu i unikasz wszelkiego rodzaju źródeł światła? W takim razie na pewno przyda ci się nasz zestaw porad do tej szpiegowskiej strzelaniny.

Szpiegowanie z Samem. Nienawidzisz hałasu i unikasz wszelkiego rodzaju źródeł światła? W takim razie na pewno przyda ci się nasz zestaw porad do tej szpiegowskiej strzelaniny.

Ubi Soft w grze szpiegowskiej Splinter Cell wysyła superagenta Sama Fishera na karkołomne misje na całym świecie. W ich wypełnieniu przeszkadzają mu żołnierze, psy i systemy alarmowe. Nasz poradnik pomoże ci dostać się do środka wszystkich pilnie strzeżonych obiektów. Dobrych łowów!

Zobacz również:

Porady ogólne

Do czego używam broni?

PODPOWIEDŹ 1. Pistolet i karabin służą przede wszystkim do szybkiego i definitywnego usuwania niepożądanych obserwatorów. Zawsze staraj się trafić w głowę. Prawy przycisk myszy uruchamia tryb precyzyjny, w którym Sam trzyma broń pewnie. Ponieważ zwykle ma mało amunicji, powinien używać broni bardzo oszczędnie. Gumowe pociski i taser to alternatywa dla broni palnej - za ich pomocą nie zabijesz przeciwnika.

Sposób postępowania

PODPOWIEDŹ 2. Hałas i światło to najwięksi wrogowie Fishera. Skradając się ostrożnie, kontrolujesz ruch rolką myszy. Sam może niezauważony podejść przeciwnika. Powinien bezwzględnie zwracać uwagę na rodzaj podłoża, po którym chodzi. Na marmurowych podłogach hałasuje bardziej niż na dywanach. Rozstrzelanie lampy to gwarancja, że wskaźnik światłomierza pozostanie w ciemnym polu. Gaszenie światła wyłącznikiem często nie wystarcza, gdyż niektórzy strażnicy po krótkim czasie znów je włączają. Wiele kamer można unieszkodliwić, strzelając do nich.

Co z unieszkodliwionymi przeciwnikami?

PODPOWIEDŹ 3. Zwłoki i ciała nieprzytomnych przyciągają uwagę strażników. Umieszczaj zwłoki i ciała w leżących na uboczu i ciemnych pomieszczeniach. Nie zapomnij przeszukać ubrań - karty pamięci i wyposażenie mogą się przydać.

Poradnik

Komisariat policji

Jak znaleźć przejście przez korytarz?

PODPOWIEDŹ 4. Wejdź na dach po drabinie z prawej i przeciśnij się przez otwór. Włącz noktowizor i idź dalej korytarzem. Nad wyjściem znajduje się lina, która pomoże ci się dostać do następnego budynku. Stań dokładnie pod nią i skocz w górę. Reszta odbędzie się automatycznie.

Jak przeżyć te piekielne płomienie?

PODPOWIEDŹ 5. Na dole skocz na rurę i przejdź przez przepaść. Po drugiej stronie wybierz drogę przez pomieszczenia po lewej stronie, a dostaniesz się do następnych schodów i dalej na górę. Tam spotkasz ciężko rannego informatora.

Jak zapewnić dostęp świeżego powietrza?

PODPOWIEDŹ 6. Po rozmowie Sam wchodzi do pomieszczenia po drugiej stronie korytarza. Tu ponownie włącz noktowizor, by się rozejrzeć. Jednym strzałem rozbij szybko górne okno, aby dym mógł się wydostać. Potem przez drugie drzwi przeciśnij się na zewnątrz.

Włamywacz w mieszkaniu - co zrobić?

PODPOWIEDŹ 7. Na sąsiedni balkon dostaniesz się jednym skokiem. Tam cicho przesuń się po kracie. Zanim powalisz włamywacza, posłuchaj jego rozmowy przez radio. Uzyskasz w ten sposób ważne informacje. Teraz kontynuuj drogę przez balkon i prawe okno. Drugiego bandytę załatw strzałem z pistoletu i włam się do komputera.

Gdzie jest kod do drzwi balkonowych?

PODPOWIEDŹ 8. W sypialni, za obrazem znajduje komputer, a w łazience pakiet medyczny. Kod (091772) z kalkulatora otwiera drzwi balkonowe, przez które znikniesz. Po lewej stronie drzwi buja się lina. Opuść się po niej na poddasze.

Jak dostać się do windy?

PODPOWIEDŹ 9. Za drzwiami znajduje się szyb windy. Po jej linach dostaniesz się na najniższe piętro. Przez właz awaryjny wdrap się do windy. W następnym pomieszczeniu wytrychem otwórz zamknięte drzwi.

Gdzie jest tajny magazyn?

PODPOWIEDŹ 10. W zaułku zneutralizuj policjantów, pijaka i gangstera. Na podwórzu ze studnią pod głębokim, drewnianym balkonem odkryjesz przejście. Prowadzi do skrzyni z laptopem, amunicją i zestawem pierwszej pomocy.