Vietcong

Słuchaj uważnie. Strzelaj celnie. Nie daj się sprowokować.

Słuchaj uważnie. Strzelaj celnie. Nie daj się sprowokować.

Porady ogólne

Skorzystaj z tutoriala. Zwróć szczególną uwagę na rzucanie granatami i używanie granatnika. Są to skuteczne rodzaje broni, ale w grze nie znajdujesz ich wiele. Pamiętaj, że działasz w zespole. Jeśli nie wiesz, gdzie coś znaleźć, to korzystaj z mapy i proś o pomoc przewodnika (pointman). Przedzierając się przez dżunglę, zwracaj uwagę na bliskie odgłosy i patrz uważnie pod nogi. Niezauważone w porę "booby traps" i doły z zaostrzonymi włóczniami to twój grób. Słuchaj, co mówią twoi kompani. Czasami widzą więcej od ciebie. Obszukuj zwłoki. Oprócz broni i amunicji znajdziesz ważne dokumenty i notatki. Pamiętaj, że dysponujesz ograniczoną liczbą save'ów na misję.

Misja 1. Medyczny patrol

Wsiądź w jeepa i jedź do wioski. Wkrótce po przybyciu na miejsce zacznie strzelać snajper. Kucnij i schowaj się do najbliższej chaty. Strzelec z Vietcongu jest ukryty za skałą na północny zachód od wsi. Zbliż się do niego i zlikwiduj. Porozmawiaj z dowódcą.

Zobacz również:

Misja 2. Trzy kaniony

Etap 1.

Po wylądowaniu staraj się iść szlakiem naniesionym na mapę. Natkniesz się na opisywane wyżej pułapki. Doły omijaj. Gorzej jest z "booby traps". Podchodź do nich ostrożnie. Gdy wycelujesz w linkę, kursor zmieni się na kółko. W tym momencie wciśnij przycisk przypisany "use" i zrób kilka kroków do tyłu. Nawet nie próbuj unieszkodliwiać pułapek podczas strzelaniny. To pewna śmierć. Gdy nad ikoną stanu zdrowia pojawia się migający znak radio, podejdź do radiotelegrafisty (Radioman) i wybierz "use". Rozmów ze sztabem opłaca się słuchać, czasami dostajesz ważne informacje. Pogawędki podczas walki są niewskazane.

Wcześniej czy później dotrzesz do kanionu. Idź i czyść drogę przed sobą. Jeżeli nie będziesz wiedział skąd lecą pociski, to patrz w górę. VC ostrzeliwują twój oddział, wykorzystując teren. Gdy dojdziesz do końca kanionu, zawróć i wejdź na górę. Zdejmij przeciwników i przejdź przez most. Po drugiej stronie VC zorganizuje zasadzkę. Odparłszy atak, idź wzdłuż trasy naniesionej na mapę. Dotrzesz do strumienia.

Etap 2.

Misja 2. etap 2.: skład amunicji zniszcz ładunkiem C4.Kliknij, aby powiększyćMisja 2. etap 2.: skład amunicji zniszcz ładunkiem C4.Pozwól przejść partyzantom. Przez strumień idź pochylony. Staraj się znaleźć jak najbliżej punktu oznaczonego na mapie krzyżykiem. Poproś radiotelegrafistę o kontakt z dowództwem. Tam, gdzie do strumienia wpada odnoga, stoczysz walkę. VC kryją się za kamieniami. Sugerowane użycie granatu. Po walce idź dalej z biegiem strumienia. Po prawej w zaroślach znajduje się skład broni i amunicji VC. Podłóż tam materiał wybuchowy C4 i odejdź na bezpieczną odległość. Obejrzyj swoje dzieło (ilustracja na dole strony). Pogadaj z dowództwem. Dalsza droga jest trudna do odnalezienia. Poproś o to przewodnika. Pamiętaj, że ponowny rozkaz "use" zatrzymuje go (na przykład na wypadek nagle zauważonej pułapki). Po lekkiej walce wejdź na górę.

Etap 3.

Dalsza część sprowadza się do obrony wioski, do której prawie dotarłeś. Poproś przewodnika, żeby po śladach doprowadził cię do rannego. Gdy dojdziecie do pokiereszowanego chłopa, poproś medyka o opatrzenie jego ran. Skorzystaj z przewodnika w celu wydobycia wiadomości od cudownie ocalałego. Idźcie razem do wioski. Porozmawiaj z miejscowym kacykiem. Po chwili rozpocznie się atak VC. Partyzanci zaatakują z północy. Podczas walki uważaj na cywili. Zabicie któregokolwiek kończy misję niepowodzeniem. Po zwycięskiej potyczce przyleci śmigłowiec. Wskakuj do środka i leć do sztabu.

Misja 3. Niespodzianka o północy

Podczas rozmowy z dowódcą okaże się, że w środku obozu biega mnóstwo partyzantów. VC wykopali tunel. Wysłuchaj rozkazów i biegnij oczyścić przydzielony ci sektor. Jeżeli skończy ci się amunicja, podejdź do zaopatrzeniowca (engineer) i wciśnij "use". Gdy opanujecie sytuację, stanie się jasne, skąd ta jatka. Poszukaj gościa siedzącego powyżej okopu. Da ci C4 i zleci wysadzenie tunelu. Po zejściu na dół, zachowuj się cicho i spokojnie. Idź tak długo, aż zobaczysz partyzanta. Zdejmij go. Brnij przez podkop dopóty, dopóki nie zobaczysz gwiazd. Podłóż ładunek i wracaj tą samą drogą.

Misja 4. Operacja: Tin Can

Etap 1.

Idź w stronę mostu. Porozmawiaj z ludźmi z oddziału, który opanował jedną stronę przeprawy. Przejdź przez most. W miejscu gdzie konstrukcja zanurza się w wodzie, rozpocznie się ostrzał. Zauważysz dwa bunkry. Powoli posuwaj się do przodu. Zlikwiduj partyzanta na wprost za krzakiem. Następnie wrzuć granat do bunkra po lewej. Schowaj się przy skarpie, na której stoi drugi bunkier. Rzuć granatem, celując na szczyt wzniesienia. To powinno wyeliminować dwóch ludzi z VC ukrywających się w okopie po drodze do bunkra. Drugą metodą jest ciche wejście na górę i likwidacja wrogów od tyłu. Drugi bunkier jest mocniej obsadzony. Wydaj oddziałowi rozkaz do ataku. Sam zajmij się facetem na wieżyczce. Po opanowaniu sytuacji, idź w miejsce zaznaczone na mapie jako punkt, w którym zwiad wypatrzył czołgi.