Vietcong

Gratulujemy woli walki i zapraszamy do dalszej drogi przez mękę. Dzięki nam wyjdziesz cało z tuneli Vietcongu i cało też powrócisz do ukochanej mamusi.

Gratulujemy woli walki i zapraszamy do dalszej drogi przez mękę. Dzięki nam wyjdziesz cało z tuneli Vietcongu i cało też powrócisz do ukochanej mamusi.

Część II

Misja 4. Operacja Tin Can ciąg dalszy

Etap 6. Operacja Tin Can (ciąg dalszy)

Nie ma sensu opisywać telepania się po korytarzach, podajemy więc najważniejsze wskazówki. Idź przed siebie i wykańczaj VC pistoletem z tłumikiem albo nożem. Gdy dotrzesz do większego pomieszczenia, przeszukuj je uważnie. Twoim celem jest zgromadzenie informacji dla wywiadu. Najważniejsze lokacje to szkoła, szpital i radiostacja. Musisz podłożyć pod nią materiały wybuchowe. W szkole znajdziesz mnóstwo rzeczy interesujących wywiad wojskowy. Szpital jest ostatni w kolejności. Słuchaj, co mówi Hawkins. Gdy powie pod nosem coś o punji albo booby trap, stań w miejscu. Trzeba skakać albo odbezpieczać pułapki lub szukać innej drogi. W pierwszej fazie musisz wykończyć wszystkich VC. Po jakimś czasie Hawkins powie, że nie ma sensu wracać. Od tej chwili możesz zapomnieć o części tuneli, w którą jest zwrócony twarzą. Po podłożeniu ładunku i zbadaniu podziemnej szkoły, wcześniej czy później natkniesz się na szpital. Po kilku komentarzach na temat pomysłowości VC, Hawkins mówi, że widział już wszystko. Od tej chwili możesz zająć się tym, o czym marzysz, czyli szukaniem wyjścia na świeże powietrze. W jednym z korytarzy spadniesz na dół. Paradoksalnie to dobry znak. Brnij dalej. W kolejnym z pomieszczeń jest wyjście na górę. Niestety, bez drabiny nie dasz rady. Idąc dalej, usłyszysz Wietnamczyków i krzyki Marva (-136,4). Kucnij i wyceluj w tunel, z którego słychać jęki. Po chwili zjawi się kilku VC. Korytarz jest ciasny i masz ich jak na dłoni. Wejdź do tunelu. Dojdziesz do pomieszczenia z klatką więzienną. Chłopaki chyba nic nie czytali o prawach człowieka. Lektura konwencji genewskiej też jest im obca. W zależności od hałasu, jakiego narobiłeś, pojawi się kilku VC. Metodycznie pozbawiaj ich życia. Obok klatki jest drabina. Właź na górę i użyj radia. Zauważysz tunel. Po kilkunastu krokach trafisz na rozgałęzienie. Odnoga po prawej prowadzi do magazynu broni. Gdy idziesz drugim korytarzem, Hawkins zauważy dół z kolcami. Wróć i spójrz pod nogi. Okaże się, że stoisz na płycie. Otwórz ją i zeskocz na dół. Rozejrzyj się, a ujrzysz upragnione światło.

Zobacz również:

Etap 7. Rzeka Khe Bana

Po wyjściu na otwartą przestrzeń spokojem się raczej nie nacieszysz. Użyj radia. Następnie kieruj się na prawo i ponownie porozmawiaj z dowództwem. Posuwaj się wzdłuż rzeki. Staraj się omijać VC albo wiązać ich walką, zanim cię zobaczą. Twoim zadaniem jest przedrzeć się do miejsca, w którym zobaczysz chłopaków z kawalerii powietrznej siedzących w łodzi. Teraz przejdź przez rzekę i wskakuj do łajby. Zostanie ci przydzielone stanowisko przy karabinie. Wal do wszystkiego, co się rusza. Nikt ze spotkanych nie będzie przyjacielem. Jako priorytet potraktuj inne jednostki pływające.

Misja 5. Papa Oscar Whiskey

Etap 1. Zabagniony

Poproś pointmana o wskazanie drogi. Blisko miejsca startu trafisz na jednego VC. Zlikwiduj go i użyj radia. Ponownie poproś tropiciela o pomoc. Dotrzecie do czegoś w rodzaju domu. Zostaw chłopaków, a sam idź na rekonesans. Likwiduj wszystkich VC na bagnie. Gdy zobaczysz prowizoryczną przystań, zawołaj resztę teamu, będzie gorąco. Po walce poinformuj dowództwo o okolicznościach. Przeszukaj teren na południe od przystani. Będzie tam kilku VC. Podwiąż rany i każ pointmanowi kontynuować. Poprowadzi na NE. W pewnym momencie zacznie się piekło. Po wygranej walce kontynuujcie marsz na NE.

Etap 2. Papa Oscar Whiskey

Poproś pointmana o drogę. Wcześniej czy później wprowadzi załogę na wzgórze. Stoi tu dwóch strażników. Musisz wraz z jednym z żołnierzy podkraść się do nich i zlikwidować po cichu. Zdejmij tego z lewej. Używaj pistoletu z tłumikiem, bo każdy hałas usłyszany na dole to pewna śmierć Marva. Jeżeli twój strażnik padnie od pierwszego strzału, pomóż koledze. Obejrzyj wioskę z góry. Trzech VC kręci się koło więźnia, reszta jest dalej. Twoi towarzysze mają przydzielone zadania i nie masz wpływu na ich zachowanie. Dwóch zostaje na górze, a ty biegnij z resztą. Wejdź niezauważony do wioski. Trzymając się podnóża pagórka, staraj się dotrzeć w okolice klatki z nieszczęsnym Marvem. W zależności od rozwoju sytuacji możesz próbować zdjąć któregoś z przebywających niedaleko więźnia VC. Zrób to po cichu, bo zaniepokoją się inne żółtki. Uprzednio daj znać uwięzionemu, że nadchodzicie (naciśnij klawisz use na klatce). Teraz albo licz na siebie, albo czekaj aż jeden z twoich wysadzi pobliską chałupę w powietrze. Eksplozja ma odwrócić uwagę VC. Podbiegnij do klatki i otwórz ją. Pogadaj z uwolnionym, aby wiedział, co jest grane. Biegnij przez krzaki z powrotem do przewróconego drzewa. Użyj radia i odeprzyj atak VC. Wycofajcie się na wzgórze i czekajcie na helikopter.

Misja 6. Czyszczenie i zamiatanie

Misja prosta jak drut. Musisz dotrzeć do atakowanej strefy i pomóc obrońcom. Po odparciu ataku porozmawiaj z dowództwem i wykonaj resztę rozkazów. Sprowadzają się one do zlikwidowania trzech oddziałów VC. Jeden z nich jest bardzo silny. Walkę utrudnia deszcz.

Misja 7. Jazda po pokręconym torze

Etap 1. Jazda po pokręconym torze

Cockerowi zachciało leczyć się wietnamskich wieśniaków i trzeba go dowieść na miejsce. W trakcie jazdy dowiesz się o zmianie sytuacji. Okazuje się, że masz wspomóc obronę bazy amerykańskiej. Jadąc, uważaj na ostre zakręty nad przepaściami. Most jest w rękach VC i musisz przez niego przemknąć jak strzała. Jedź do chwili, gdy przywalisz w kamienie zagradzające przejazd.

Etap 2. Forpoczta

Twoim zadaniem jest zlikwidowanie trzech oddziałów VC strzelających z moździerzy do Amerykanów. Niby proste, ale nie pokazuj się na otwartym terenie, bo oberwiesz. Postaraj się chwycić karabin snajperski. Gdy uda ci się dotrzeć na górę, zmień broń na karabin maszynowy i wspomagaj obrońców.