X-Men 2 Wolverine's Revenge

Chcesz w pełni wykorzystać swoje umiejętności mutanta? Ten poradnik pomoże ci znaleźć właściwe rozwiązania, gdy będziesz w opałach.

Chcesz w pełni wykorzystać swoje umiejętności mutanta? Ten poradnik pomoże ci znaleźć właściwe rozwiązania, gdy będziesz w opałach.

X-Men 2: Wolverine's Revenge stawia przed graczem wysokie wymagania. Pokonanie niektórych przeciwników stanowi ogromne wyzwanie, gdyż trzeba do tego stosować rozmaite tricki, na które trudno wpaść samemu. Warto zatem zebrać w jednym miejscu wskazówki, jak działać w pewnych okolicznościach.

Zobacz również:

Porady ogólne

Przed rozpoczęciem rozgrywki przeczytaj uważnie całą instrukcję, żeby poznać umiejętności i ograniczenia Wolverine'a. Zanim weźmiesz się do gry na dobre, skonfiguruj klawiaturę w najwygodniejszy dla ciebie sposób, aby wszystkie potrzebne klawisze były pod ręką i się nie myliły. Pamiętaj, że do użycia wyostrzonych zmysłów i skradania się będziesz musiał trzymać klawisz cały czas wciśnięty - weź to pod uwagę, wybierając jego położenie na klawiaturze.

Na początku gry poświęć nieco czasu na opanowanie sposobów poruszania się, rozmaitych akcji i umiejętności w walce. Warto nawet wystartować parę razy, żeby na spokojnie nabrać wprawy. Ruch kamery potrafi wprowadzać zamieszanie przy sterowaniu bohaterem i trzeba się do tego możliwie najbardziej przyzwyczaić.

Czytaj uważnie podpowiedzi pokazujące się na ekranie. Znajdziesz tam sporo cennych wskazówek.

W trakcie późniejszej rozgrywki pamiętaj o możliwościach, jakie dają ci wyostrzone zmysły. Możesz za ich pomocą wykryć rozmaite zagrożenia, o których inaczej byś nie wiedział - np. unoszący się zza rogu korytarza zielony opar może oznaczać żołnierza z miotaczem płomieni.

Po pokonaniu przeciwników przeszukuj dokładnie pomieszczenia, aby nie przeoczyć poukrywanych bonusów. Wiąże się to niekiedy nawet z koniecznością drobnej demolki.

Staraj się korzystać z chwil, gdy nie jesteś atakowany, aby w pełni zregenerować siły. Pamiętaj, że musisz do tego mieć schowane pazury.

Poradnik

Akt 1

Misja 4

PODPOWIEDŹ 1. W tej misji czeka cię walka z Sabretoothem. Używaj uników tak, aby znaleźć się za jego plecami i wtedy zaatakować. Unikaj jego chwytu - bardzo trudno się z niego wyrwać.

PODPOWIEDŹ 2. Pod koniec walki Sabretooth zacznie szybciej się regenerować - musisz wtedy chwycić go i cisnąć nim w znajdujący się w pomieszczeniu zbiornik. Za trzecim razem zbiornik wybuchnie - dopiero wtedy zdołasz zadać Szablozębemu decydujący cios.

Akt 2

Misja 4

Lady Deathstrike jest niebezpieczną przeciwniczką. Na dodatek w walce z nią czas działa na twoją niekorzyść.Kliknij, aby powiększyćLady Deathstrike jest niebezpieczną przeciwniczką. Na dodatek w walce z nią czas działa na twoją niekorzyść.PODPOWIEDŹ 3. Gdy zostaniesz zaatakowany przez żołnierzy, ogłuszaj ich i rzucaj nimi w Wendigo. Nie możesz dać mu się schwytać - to oznacza przegraną w misji. Podążaj za nim i w razie potrzeby karm go kolejnymi ogłuszonymi żołnierzami. Wendigo doprowadzi cię do lodowej jaskini, gdzie stoczycie walkę.

Misja 5

PODPOWIEDŹ 4. Wendigo będzie próbował cię staranować. Jeśli cię trafi, jest spore ryzyko, że po długim locie spadniesz na stalagmity na dnie jaskini i zginiesz.

PODPOWIEDŹ 5. Ilekroć strącisz Wendigo poza krawędź, wyskoczy on z dna jaskini na środek platformy, na której toczy się walka. Jego lądowanie powoduje falę uderzeniową. Podskocz, aby jej uniknąć.

PODPOWIEDŹ 6. Jeśli jesteś blisko Wendigo, zacznie machać łapami dopóty, dopóki cię nie trafi. Trafienie oznacza długi lot i marny koniec na ostrych stalagmitach.

PODPOWIEDŹ 7. Gdy Wendigo uderza pięściami w ziemię, ze stropu odrywają się stalaktyty. Czerwone rozbijają się na ziemi, zadając obrażenia w obszarze dookoła. Niebieskie wbijają się i blokują drogę. Możesz obserwować ich odbicia w podłodze, aby w porę uniknąć uderzenia.

PODPOWIEDŹ 8. Aby pokonać Wendigo, musisz zaatakować go w chwili słabości, złapać za ogon i wyrzucić poza krawędź platformy.

PODPOWIEDŹ 9. Po uderzeniu pięściami w ziemię, Wendigo poświęca chwilę na oczyszczenie oczu. Możesz wtedy zaatakować go i zadać mu drobne obrażenia.

PODPOWIEDŹ 10. Gdy Wendigo cię goni, skieruj go tak, aby zderzył się z blokującymi drogę stalaktytami - to go stopniowo będzie spowalniać. W stosownej chwili, gdy się zatrzyma na dobre, doskocz do niego, uderz go, złap za ogon, rozkręć i wyrzuć poza krawędź.

PODPOWIEDŹ 11. Gdy pasek zdrowia Wendigo będzie wyczerpany, dobiegnij do niego na środku platformy i zadaj ostateczny cios.