Post Mortem

Sprawdź, kto i dlaczego poucinał głowy amerykańskim turystom.

Sprawdź, kto i dlaczego poucinał głowy amerykańskim turystom.

Jako prywatny detektyw Gus MacPherson rozwiązujesz zagadkę tajemniczego morderstwa w paryskim hotelu. Sprawa jest niezwykła, zwłaszcza że twój bohater zaczyna mieć przebłyski jasnowidzenia. Nie będzie zabawnie: dwa trupy, które znajdujesz na wstępie, nie są ostatnimi.

W śledztwie kilkakrotnie przydadzą się Gusowi znajomość sztuki i plastyczne umiejętności; co rusz musi się nimi wykazywać. Tobie z kolei, graczu, przydadzą się cierpliwość i umiejętność kojarzenia faktów. Doprowadzenie sprawy do szczęśliwego końca nie jest łatwe. Do rozwiązania prowadzi kilka ścieżek, zakończenia różnią się między sobą, a wszystko zależy od twoich poczynań. Pierwsza część rozgrywki będzie polegać głównie na prowadzeniu rozmów w różnych miejscach i z wieloma osobami. Nie zrażaj się tym. Zagadki, na które trafisz, od czasu do czasu będą urozmaicone. Później pojawi się więcej zadań praktycznych, a i historia zacznie cię wciągać.

Zobacz również:

Poradnik przedstawia jedną z metod prowadzenia tej niezwykłej sprawy. Różnice w ścieżkach zależą od sposobów prowadzenia konwersacji i kolejności wykonywanych zadań. Niezależnie od nich, niektóre przedmioty dają się stosować wymiennie, co zostało uwzględnione w tym poradniku i opisane jako rozwiązania alternatywne.

Porady ogólne

PODPOWIEDŹ 1. Aby wygodnie podróżować po Paryżu, na planie miasta klikaj na nazwy miejsc, które chcesz odwiedzić. Plan ukazuje się automatycznie po przekroczeniu każdych drzwi wyjściowych. Możesz także przemieszczać się, wybierając plan miasta w ekwipunku i klikając na miejsce docelowe.

PODPOWIEDŹ 2. Uważnie czytaj proponowane wypowiedzi w dialogach. Od umiejętnie zadawanych pytań i udzielanych odpowiedzi zależą przebieg i sukces śledztwa.

PODPOWIEDŹ 3. Uważnie zwiedzaj każde pomieszczenie, aby nie przeoczyć ważnych przedmiotów i obiektów. Zdobyte przedmioty warto oglądać z bliska, wybierając je w inwentarzu. Niektóre książki i dokumenty można czytać na kolejnych stronach notesów, również po kliknięciu na inny niż aktualnie poszukiwany papier. Także w głównym notatniku, oprócz opcji gry, znajdziesz bardzo ważne zapiski Gusa i spis dialogów.

Poradnik

Studio

PODPOWIEDŹ 4. Historia zaczyna się od niespodziewanej wizyty i nagłej wizji, która w związku z odwiedzinami nawiedza bohatera. Od tej chwili wcielasz się w Gusa MacPhersona. Zaproś Sophię Blake do pokoju i przyjmij od niej zlecenie. Wypytaj o wszystkie szczegóły morderstwa. Przyjmij pieniądze. Na koniec Sophia zostawi swoją wizytówkę.

PODPOWIEDŹ 5. Podejdź do telefonu wiszącego na ścianie. Wyślij telegram do Ameryki, aby dowiedzieć się więcej o Sophii Blake.

PODPOWIEDŹ 6. Ze stołu w sypialni weź szkicownik, a z szafy aparat fotograficzny. Obejrzyj szkicownik i wizytówkę, klikając na nie w ekwipunku. Jedź na miejsce zbrodni, do hotelu Orphee.

Hotel Orphee

Kawiarnia

PODPOWIEDŹ 7. Wejdź do kawiarni hotelowej, która znajduje się naprzeciwko recepcji. Kup butelkę wina. Porozmawiaj z barmanem. Przedstaw się jako prywatny detektyw i zaproponuj barmanowi, aby został twoim asystentem. Wypytaj o szczegóły osoby związane z morderstwem. Wykorzystaj zamiłowanie barmana do tajemniczości. Dowiedz się o rozmowie recepcjonisty z inspektorem policji.

Recepcja

PODPOWIEDŹ 8. Pomów z Petitem, recepcjonistą. Przedstaw się jako agent ubezpieczeniowy W.A.I. Wspomnij o bogatym kliencie z Ameryki. Zgódź się na wizytę w pokoju 505. Alternatywa: jeśli inaczej zacząłeś rozmowę z recepcjonistą, możesz dostać się na górę, chowając się w wielkiej skrzyni, która stoi przed schodami; wówczas zostaniesz wniesiony razem z bagażem.