Internetowe nagrywanie

Muzyka i filmy dostępne w Internecie na zasadzie transmisji strumieniowej można wprawdzie oglądać, ale standardowo nie da się ich zapisać na dysku. Natomiast jest to możliwe z użyciem dodatkowych, bezpłatnych narzędzi.

Muzyka i filmy dostępne w Internecie na zasadzie transmisji strumieniowej można wprawdzie oglądać, ale standardowo nie da się ich zapisać na dysku. Natomiast jest to możliwe z użyciem dodatkowych, bezpłatnych narzędzi.

Przekaz strumieniowy: 10 najlepszych serwisówKliknij, aby powiększyćPrzekaz strumieniowy: 10 najlepszych serwisówInternet jest pełen bezpłatnych nagrań audio i wideo, serwisy internetowe udostępniają wideoklipy najnowszych przebojów, w niektórych znaleźć można nawet kompletne albumy (np. http://www.Valueradio.ee ). Zdarza się, że artyści transmitują na żywo swoje koncerty w Sieci. Wybór najlepszych stron WWW z transmisją strumieniową audio i wideo znajdziesz w tabeli.

Zobacz również:

Niestety, mają wspólną wadę: ich zasoby można przeglądać tylko online i tylko wtedy, gdy są udostępniane. Dwa najpopularniejsze odtwarzacze, Windows Media Player oraz RealOne Player nie oferują funkcji zapisu transmisji na żywo.

Rozwiązanie problemu: dodatkowe narzędzia

Z pomocą przychodzi WaveRecorder - program, który przechwytuje wszelkie dźwięki przepływające przez kartę dźwiękową i zapisuje je na twardym dysku. Dodatkowy kodek MP3 pozwala na zapis dźwięku właśnie w tym formacie. Jak korzystać z WaveRecordera, informujemy w punkcie 1. Do późniejszego wycięcia jedynie interesujących fragmentów lub podzielenia nagranej transmisji na utwory wykorzystaj program Rzeźnik MPEGów albo MP3 Splitter (oba znajdziesz na dołączonej płycie). Jeśli zależy ci również na przechwyceniu obrazu, musisz sięgnąć po kolejne programy. Ich wybór zależy od tego, w jakim formacie odbywa się transmisja wideo. Jeśli jest to format Windows Media, potrzebujesz programu WMR 7.0, z kolei do formatu Real przyda się Streambox VCR Suite 2. Obsługa tych aplikacji nie jest zbyt prosta. Pomogą ci nasze wskazówki z punktów 2 i 3.

Bezpłatna transmisja strumieniowa: zalety, których nie mają sieci P2P

Uważasz, że łatwiej pobrać pliki z sieci P2P, np. KaZaA czy e-Donkey? W zasadzie tak, jednak bezpośrednia wymiana plików ma swoje wady:

Sieci P2P są często przeciążone, w efekcie bardzo wydłuża się czas pobierania. Często pod poszukiwanymi nazwami plików kryją się zupełnie inne zasoby, w najgorszym wypadku nawet wirusy i trojany.

Część programów klienckich P2P automatycznie udostępnia pobierane pliki, co może sprawić, że staniesz się obiektem zainteresowania stróżów prawa. Przyszłość tych sieci jest niepewna, przede wszystkim z uwagi na ich niejasny status prawny (naruszanie praw autorskich).

Gdy zapisujesz transmisję strumieniową, unikasz tych wszystkich problemów. Pod jednym wszakże warunkiem - pobierane materiały muszą być udostępniane legalnie. Twórcy stron WWW muszą mieć podpisane umowy z właścicielami praw autorskich. Swobodnie możesz korzystać z zasobów takich dostawców, jak http://MTV.com czy http://T-vision.de . Wyjątek stanowią witryny, których twórcy wyraźnie zabraniają pobierania udostępnionych utworów, ale oni również powinni zatroszczyć się o wyeksponowanie warunków korzystania ze strony. Nie jesteś zobowiązany do ich szukania.

Transmisja strumieniowa

Chciałbyś zarejestrować oglądaną w Internecie na żywo muzyczną lub filmową transmisję? Ani Windows Media Player, ani RealOne Player nie oferują opcji zapisu, ale przedstawiamy programy, które zastąpią brakującą funkcję.