Ghost Recon

Na wycieczkę do Rosji należy zabrać mnóstwo broni i solidny zapas amunicji.

Na wycieczkę do Rosji należy zabrać mnóstwo broni i solidny zapas amunicji.

Rok 2008. Świat po raz kolejny stanął na głowie. Nacjonaliści rosyjscy postanowili przywrócić świetność ojczyzny i wcielić dawne republiki radzieckie do matuszki Rosji. Twoim zadaniem jest przywrócić normalny stan rzeczy. W grze Ghost Recon pokierujesz elitarnym oddziałem "Duchów". Twoi żołnierze zostają wysłani na Kaukaz i do państw nadbałtyckich w celach pacyfikacyjno-sabotażowych. Przeczucie ci jednak mówi, że pokój zapanuje dopiero po wizycie komandosów w Moskwie.

Porady ogólne

PODPOWIEDŹ 1. Ghost Recon jest co prawda shooterem z widokiem w pierwszej osobie, ale to również gra taktyczna. Traktowanie jej jako zwykłego FPS-a to duży błąd. Nawet nie zauważysz jak umrzesz.

Zobacz również:

PODPOWIEDŹ 2. Twoi żołnierze mają różne specjalizacje. Urozmaicony zespół ludzi radzi sobie z problemami lepiej i szybciej. Do ukończenia niektórych misji określeni specjaliści są wręcz niezbędni.

PODPOWIEDŹ 3. W danej chwili kierujesz tylko jednym komandosem. Reszta musi radzić sobie sama. Uważaj zatem, gdzie zostawiasz podopiecznych. Jeżeli w grupie znajduje się ktoś z wysokim współczynnikiem dowodzenia, to w razie ataku nieprzyjaciela są większe szanse na twardą obronę. Snajperzy z reguły radzą sobie sami. Ustawieni w dogodnej lokacji potrafią zdejmować przeciwników, których sam byś nawet nie zauważył.

PODPOWIEDŹ 4. Słuchaj odpraw przed misją, oglądaj mapę i wyciągaj wnioski. Staraj się działać błyskawicznie i równie szybko się wycofywać w bezpieczne miejsca. To ma być sabotaż, a nie wojna w okopach.

PODPOWIEDŹ 5. To, że wyczyściłeś jakiś szlak, nie znaczy, że nie pojawi się na nim nowy patrol. Czujnym trzeba być zawsze.

PODPOWIEDŹ 6. W misjach, w których ostatnim celem jest udanie się do punktu ewakuacyjnego, możesz powybijać wszystkich oponentów na mapie.

PODPOWIEDŹ 7. Twoi herosi mogą się poruszać na trzy sposoby. Optymalnym jest bieganie w pozycji pochylonej. Wyprostowany komandos to martwy komandos. Natomiast czołgać się powinieneś tylko wtedy gdy jesteś pod silnym ostrzałem albo próbujesz zaskoczyć przeciwnika.

PODPOWIEDŹ 8. W budynkach, w których mogą być wrogowie, należy się skradać.

PODPOWIEDŹ 9. Zwracaj uwagę na wskaźnik umieszczony na dole pośrodku ekranu. Strzałka wskazuje północ. Żółte fragmenty koła to kierunki, z których należy spodziewać się niebezpieczeństwa. Gdy wskaźnik zaczyna migać na czerwono, to znaczy, że żołnierze słyszą strzały z danych kierunków. Natomiast gdy na samym środku pojawia się czerwone pole, zacznij na siebie uważać. Jest to informacja o obecności oponenta w promieniu 40 metrów.

PODPOWIEDŹ 10. Opłaca się złożyć wizytę na poligonie. Tutorial pomaga nauczyć się sterowania podczas gry.

PODPOWIEDŹ 11. Należy w miarę możliwości wykonywać zadania poboczne.

PODPOWIEDŹ 12. Ustaw wygodnie klawisz odpowiedzialny za szybki zapis. Akcja w Ghost Recon jest naprawdę wartka, a quicksave to najmocniejszy czar w tej grze.

PODPOWIEDŹ 13. Poniższe podpowiedzi są przeznaczone do gry na poziomie trudności: weteran.

Misja 1. Żelazny smok

Cele:

- zniszczyć obóz

- zabezpieczyć jaskinie

- wrócić do strefy zrzutu

a dodatkowo:

- pojmać Papaszwiliego.

PODPOWIEDŹ 14. Snajper idzie przodem. Po oczyszczeniu drogi ustaw wszystkich żołnierzy z różnych stron wrogiego obozu i zaatakuj.

PODPOWIEDŹ 15. Do jaskini wyślij dwuosobowy zespół. Eliminuj przeciwników aż do komunikatu o opanowaniu sytuacji. Podejdź do Papaszwiliego i "dotknij" go. Od tej pory jest jeńcem i podąża za tobą.

Identycznie będą postępowali inni jeńcy/zakładnicy w późniejszych misjach.

Ostry dym

Cele:

- uratować pilota

- uratować strzelca

- przedostać się do strefy zrzutu

a dodatkowo:

- zniszczyć awionikę.

PODPOWIEDŹ 16. Poruszaj się, używając noktowizora. Postępuj tak w każdej misji rozgrywającej się w nocy.

PODPOWIEDŹ 17. Droga do wraku samolotu powinna być wyczyszczona, zanim saper przystąpi do akcji. Inaczej czekają cię spore kłopoty.Kliknij, aby powiększyćPODPOWIEDŹ 17. Droga do wraku samolotu powinna być wyczyszczona, zanim saper przystąpi do akcji. Inaczej czekają cię spore kłopoty.PODPOWIEDŹ 17. Skieruj się w stronę pola, na którym rozbił się samolot. Po oczyszczeniu drogi przez snajpera, wyślij sapera, aby wysadził wrak.

PODPOWIEDŹ 18. Jeńcy są w budynkach oznaczonych na mapie. Snajper niech zdejmie kogo się da. Do środka poślij grupę z żołnierzem o specjalizacji: wsparcie, kierując nim osobiście. Uwolnionych zostawiaj na tyłach. Śmierć któregoś z nich oznacza niepowodzenie.

Kamienny dzwon

Cele:

- zniszczyć patrol północno-wschodni

- zniszczyć patrol południowo-wschodni

- zabezpieczyć kwaterę główną.

Dodatkowo wszystko to ma się odbyć bez strat w siłach NATO.

PODPOWIEDŹ 19. Snajper idzie przodem. Za nim ktoś z bronią przeciwpancerną. Gdy przejdziesz pod mostem, zobaczysz czołgi. Im szybciej je unieruchomisz, tym lepiej. Jako snajper punktuj nadchodzących żołnierzy z patroli.

PODPOWIEDŹ 20. Kiedy wszystko ucichnie, skieruj strzelców asekurowanych przez snajpera w stronę kwatery i zlikwiduj wszelkie przejawy oporu.