Archer (Strzelec)

W moich cyfrowych pracach staram się tworzyć coś, co jest mieszanką starego i nowego.

W moich cyfrowych pracach staram się tworzyć coś, co jest mieszanką starego i nowego.

Jako osoba, która wciąż wierzy w tradycyjne media i cały proces artystyczny, chcę przedstawiać możliwości łączenia medium cyfrowego z tradycyjnymi aspektami sztuki. Moim celem nie jest tworzenie w Photoshopie czegoś, co wygląda jak XV-wieczny obraz.

Nie chcę też tworzyć superostrych, drobiazgowych, renderowanych na komputerze obrazów. Szukam czegoś pomiędzy.

Zobacz również:

Archer (Strzelec) to druga część z serii cyfrowych dzieł, których tworzenie Li rozpoczął wiele lat temu. Li zawsze był inspirowany przez starożytnych chińskich wojowników. W tej serii prac chciał przenieść ich łaskawość i nieucywilizowanie do świata cyfrowego. Podczas tworzenia serii Archer Shen własnoręcznie odczuł, że cyfrowa sztuka jest zbyt sterylna. Potrzebował wprowadzenia odrobiny ciepła. Użył do tego tekstur, luźnych linii, prymitywizmu i odrobiny sztucznego zanieczyszczenia.

Kiedy Li rozpoczął swoje dzieło, wciąż nie miał tabletu, w związku z czym wszystkie linie i obiekty rysował myszką. Później zeskanował chiński tekst i inne materiały, przetworzył je w Photoshopie na tekstury i obrazy. Proces ten wymagał głównie rysowania linii, przewarstwiania ich i wklejania tekstur. Cały proces zajął mu około 36 godzin. Dla Li jednym z najważniejszych aspektów w tym dziele były tekstury. Stały się instrumentem i stworzyły odpowiedni nastrój. Ponieważ tematem byli starożytni wojownicy, praca nie mogła być błyszcząca i czysta.

Aby zachować ten brak czystości, dzięki warstwom i efektom poddał swoje tekstury sztucznemu działaniu rdzy.

Na rysunku jest wiele linii na trzech lub czterech warstwach, niektóre białe, inne czarne. Niektóre warstwy z liniami są w trybie Overlay, niektóre mają włączoną opcję nieprzezroczystości. Daje to wrażenie przestrzenności 1. Chińskie litery zostały zeskanowane z książki 2. Zielone tło zostało uzyskane poprzez użycie zielonej warstwy z wieloma różnymi teksturami w różnych trybach, takich jak Overlay, Colour Dodge czy Colour Burn.

Kliknij, aby powiększyćKliknij, aby powiększyć

Na te tekstury składały się stare obrazy, które Li przerobił wykorzystując filtr zamazywania w Photoshopie i olejne obrazy oraz fotografie, które zeskanował 3.

Kliknij, aby powiększyć