KISS DIvX

Problem: Zastanawiam się, czy warto kupić polecany mi przez znajomego stacjonarny odtwarzacz DVD 500. Chciałbym się dowiedzieć, czy ten model czyta plikitekstowe DivX-a i czy trzeba je kompresować w jeden plik? Jan Barycki, Gdynia

Problem: Zastanawiam się, czy warto kupić polecany mi przez znajomego stacjonarny odtwarzacz DVD 500. Chciałbym się dowiedzieć, czy ten model czyta plikitekstowe DivX-a i czy trzeba je kompresować w jeden plik? Jan Barycki, Gdynia.

Ma Pan oczywiście na myśli odtwarzacz Kiss DP 500. Wszystkie modele odtwarzaczy Kiss czytają pliki tekstowe z napisami, przy czym muszą być zachowane pewne warunki. Nie powinno się stosować plików zapisanych w formacie, w którym jest określony czas rozpoczęcia i zakończenia wyświetlania kolejnych napisów, czyli np. Vplayer. Z nimi Kiss nie radzi sobie, natomiast prawidłowy odczyt zapewniają napisy "klatkowe", czyli w formacie microdvd. Plik tekstowy powinien mieć ponadto rozszerzenie.txt (lub ewentualnie .sub) oraz nazwę taką, jak plik z filmem.

Zobacz również: