MMS z fantazją

Jak utworzyć ciekawy, kolorowy i niepowtarzalny MMS? Jak w atrakcyjny sposób zaprosić na imprezę, jak złożyć oryginalne życzenia? To wszystko w niniejszym poradniku.

Jak utworzyć ciekawy, kolorowy i niepowtarzalny MMS? Jak w atrakcyjny sposób zaprosić na imprezę, jak złożyć oryginalne życzenia? To wszystko w niniejszym poradniku.

MMS-y stają się coraz bardziej popularne. Serwisy multimedialne cieszą się coraz większym powodzeniem. Przesyłanie MMS-owych pocztówek stało się rzeczywistością. Co zrobić, żeby wiadomość multimedialna nie była nudna, aby zdjęcie było czyś więcej niż zdjęciem? W wypadku peceta to oczywiste - wystarczy włączyć Photoshop i przeprowadzić kilka korekt fotografii. Jak się okazuje, większego problemu nie ma również, gdy telefon działa pod kontrolą Symbiana. Używając specjalnego oprogramowania, można nadać zdjęciu niepowtarzalny charakter i dzięki temu przygotować bardzo atrakcyjną wiadomość.

Zobacz również:

Kto nie ma ochoty sam projektować MMS-ów, może skorzystać z gotowych szablonów na każdą okazję, zapisanych w programie Cool MMS. Polecamy też program CameraFX, który zrobi zdjęcia, od razu nakładając efekty specjalne, takie jak negatyw, czy podzieli obraz na pół, z czego jedna połowa będzie stanowiła odbicie lustrzane drugiej.

Pokażemy jak krok po kroku wyedytować zdjęcie, dodać efekty specjalne, przygotować ramki, a następnie jak utworzyć prawdziwie multimedialny przekaz na przykładzie Nokii 3650.

Na początku zrób zdjęcie wbudowanym aparatem lub prześlij je przez Bluetooth. Należałoby teraz dokonać wstępnej obróbki obrazu. Fotografia powinna być ostra, z wyraźnym elementem przewodnim, którym w naszym przypadku jest kubek.

1. Do poprawienia kontrastu, wyostrzenia zdjęcia i rozjaśnienia go bądź przyciemnienia wykorzystaj program Photo Editor. Po wgraniu fotografii zauważysz, że program zapisał ją w pełnym rozmiarze i nie dopasował do wielkości ekranu. W związku z tym zdjęcie należy przewijać. Co prawda, można skorzystać z polecenia Options | View | Feet to screen, ale dokonywane zmiany lepiej widać w zbliżeniu.

Kliknij, aby powiększyć

2. Wybierając menu Effects, zaznacz na początku Contrast i ustal poziom docelowego kontrastu. Używając polecenia przyciemniającego obraz, nie przesadź, bo spowodujesz pojawienie się przebarwień na fotografii. Możesz też ją wyostrzyć (polecenie Sharpness).

Kliknij, aby powiększyć

3. Teraz przyszła kolej na wstawienie kilku efektów. Najciekawiej wygląda efekt wtłoczenia, czyli Embos - zdjęcie przerobione za jego pomocą doskonale się nada jako tło. Przed zrealizowaniem modyfikacji program zapyta jeszcze, pod jakim kątem obraz ma być "wtłoczony". Polecamy też opcję Invert, czyli tzw. negatywu. Pamiętaj, że w każdej chwili, korzystając z polecania Revert, cofniesz ostatnią modyfikację. W przedstawionym na zdjęciu przykładzie wykorzystaliśmy zarówno wtłoczenie, jak i odwrócenie, co dało bardzo ciekawy efekt końcowy.

Kliknij, aby powiększyć

4. Teraz nadeszła pora, aby urozmaicić tak przygotowany obrazek specjalnymi dodatkami. Do tego celu posłuży program ImagePlus. Pierwszą czynnością będzie umieszczenie ramki. Aplikacja daje do wyboru wiele wzorów obramowań, poczynając od zwykłych prostokątów, poprzez serduszka, na ciekawych pomysłach, jak pajęcza sieć czy ramka z balonikami kończąc. Właśnie ten motyw został wykorzystany w naszym przykładzie.

Kliknij, aby powiększyć

Mobilne edytory

Oto programy, które przydadzą się do obróbki zdjęć lub do przygotowania wyjątkowego MMS-u:

  • CameraFX
  • Cool MMS
  • ImagePlus
  • Photo Editor
  • Photographer
  • PhotoJotter
Gdybyś chciał w MMS-ie pokazać, jak skonfigurować aplikację w telefonie, konieczny jest zrzut ekranowy. Do tego celu najlepiej nadają się programy:

  • Screen Taker
  • Screen Capture