H/K AVR 230

Brzmienie tego amplitunera na długo pozostanie nam w pamięci. Konkurencja ma trudne zadanie, by to zmienić.

Brzmienie tego amplitunera na długo pozostanie nam w pamięci. Konkurencja ma trudne zadanie, by to zmienić.

Kliknij, aby powiększyćHarman/Kardon zmienił stylistykę nowych modeli i to zdecydowanie oceniamy na plus. O ile do brzmienia amerykańskich urządzeń nie można było mieć zastrzeżeń, o tyle wątpliwości budziły ich czarne, zwaliste skrzynki obudów. Teraz dolne pasy przedniego panelu są srebrne, a mniej więcej od połowy wysokości ścianki widnieje czarne przezroczyste pleksi, spod którego są wyświetlane informacje na wielkim wyświetlaczu. Pokrętło głośności jest już wyjątkowo nietypowe - duże i emanujące wokół niebieską poświatą, którą można wyłączyć, by nie odwracała uwagi widzów od akcji na ekranie. AVR 230 to urządzenie 6.1. Dysponuje mocą 6 x 50 W, co z pozoru nie wydaje się imponujące. Jednak warto zaznaczyć, że podane wartości są prawdziwe, czego często nie można powiedzieć o większości wzmacniaczy konkurentów. Dekoderów cyfrowych jest tu pełen zestaw, a oprócz "obowiązkowych" DTS ES, DD EX i DPL II jest także firmowy Logic7. Ustawień urządzenia najłatwiej dokonać za pomocą czytelnego menu ekranowego. Przy ustawieniu wysterowania poszczególnych kolumn warto skorzystać z wizytówki Harmana, czyli systemu automatycznej kalibracji EzSet, składającego się z mikrofonu umieszczonego w pilocie i odpowiedniego procesora analizującego sygnały zebrane podczas generowania serii sygnałów testowych. Pilot przeciętny pod względem stylistyki i ergonomii, z mikrofonem EzSet.Kliknij, aby powiększyćPilot przeciętny pod względem stylistyki i ergonomii, z mikrofonem EzSet.Bardzo istotne dla wygody użytkowania jest to, że system konfigurujemy dla każdego wejścia osobno. Oznacza to, że inaczej kolumny możemy dostroić dla sygnałów z DVD, a inaczej np. dla ścieżek TV czy konsoli gier. Konfiguracja taka dotyczy wszystkich aspektów ustawień, włącznie z dostrojeniem pracy dekoderów cyfrowych czy częstotliwości odcięcia przypisanych poszczególnym kolumnom. Brzmienie niewysoko plasowanego w hierarchii produktów Harmana amplitunera AVR 230 po prostu zachwyca. Dźwięk przede wszystkim krystalicznie czysty i perlisty. Rejestry średnie, górne i dolne są doskonale spasowane, lecz zarazem przejrzyste i obfite. Scena dźwiękowa zyskuje nowy wymiar, a dźwięk otacza nas szczelnym kręgiem.

Zobacz również:

Informacje

Typ amplituner

Cena 3399 zł

Dystrybutor P.H. Ryszard Bałys http://www.rb.com.pl

Wymiary 44 x 16,8 x 38,1 cm

Waga 12,4 kg

Funkcje DPL II, DD EX, DTS ES, DTS NEO:6, VMAx, Logic7, EzSet, ograniczenie poziomu maksymalnego wysterowania, programy DSP, tuner radiowy z RDS, przyciemnianie wyświetlacza, OSD, oddzielne ustawienia dla każdego ze źródeł, ustawienia częstotliwości odcięcia dla każdej z kolumn

Złącza wejście analogowe 7.1, wejście pre-out 7.1, słuchawkowe, 4 wejścia cyfrowe (2 optyczne i 2 koncentryczne), 2 wyjścia cyfrowe (optyczne i koncentryczne), 4 wejścia i 2 wyjścia S-Video i kompozyt, 6 wejść i 3 wyjścia liniowe audio, 2 wejścia i wyjście komponentowe wideo, wejście i wyjście remote (do łączenia urządzeń Harmana w system sterowany jednym pilotem)

Dlaczego

Brzmienie bezkonkurencyjne. Dobra funkcjonalność i wyposażenie. Kalibracja pilotem i niepowtarzalny wygląd.