Marantz DV-6400

Odtwarzacz DVD, który posiada mało popularną cechę - odtwarza płyty DVD-Audio i SACD.

Odtwarzacz DVD, który posiada mało popularną cechę - odtwarza płyty DVD-Audio i SACD.

Kliknij, aby powiększyćKiedy do redakcyjnych testów dotarł komplet Marantza: ampituner i odtwarzacz DVD, wyposażenie i wygląd odtwarzacza od razu wzbudziły nasze zainteresowanie. Charakterystyczna płyta obudowy do złudzenia przypomina model 1400 Denona. Ponieważ mieliśmy również i ten odtwarzacz, pokusiliśmy się o porównanie zawartości obu wnętrz. Po rozkręcenie obu konstrukcji nie mieliśmy już wątpliwości - urządzenia wewnątrz są identyczne. Jedyne różnice to: odmienny panel przedni i różne piloty zdalnego sterowania. Obecnie coraz częściej producenci rezygnują z indywidualności rozwiązań - pogoń za obniżeniem kosztów wygrywa z kreatywnością. Wyposażenie odtwarzacza DVD Marantza jest nierówne. Sekcja dźwięku jest bardzo dobra. Odtwarzane są wszelkie formaty, włącznie z komputerowym MP3/WMA oraz audiofilskimi DVD-Audio i SACD. Sekcja obrazu została przygotowana już mniej starannie. Przetwornik wideo jest dobry, ale brakuje mu funkcji progresywnego skanowania, którą Poprawnie zaprojektowany sterownik, niestety pozbawiony podświetlania klawiszy.Kliknij, aby powiększyćPoprawnie zaprojektowany sterownik, niestety pozbawiony podświetlania klawiszy.spotkamy dzisiaj w wielu urządzeniach oferowanych po zdecydowanie niższych cenach. Na szczęście obraz uzyskany na wyjściu komponentowym (Euroscarcie z RGB również) cechują dobra równowaga barwowa i spore nasycenie detalami. Kolory są jednak mało efektowne, przydałoby się, by były bardziej żywe i były dostępne jakiekolwiek opcje pozwalające dopasować charakter obrazu do własnych preferencji i właściwości sprzętu towarzyszącego. Napęd urządzenia pracuje cicho i pewnie, akceptując szeroką gamę nośników z nagrywalnymi płytami DVD+R/+RW oraz DVD-R/-RW włącznie. Brzmienie urządzenia jest poprawne, jednak audiofilskiego ucha nie zdobędzie. Przekaz jest miarowy i nieprzerysowany, brakuje mu jednak wyrafinowania. Odtwarzacz zdecydowanie lepiej brzmi zastosowany w kinie domowym. Tu rozmach filmowych ścieżek wychodzi na pierwszy plan, dodatkowe kanały dodają brzmieniu masywności, a obrazowi dźwiękowemu - odpowiedniego wypełnienia.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 2999 zł zestaw z SR5400 4999 zł

Dystrybutor Audio Klan http://www.audioklan.com.pl

Wymiary 43,5 x 7,5 x 21,1 cm

Waga 2,2 kg

Funkcje kompresja dynamiki, przekształcenie dźwięku wielokanałowego DD 5.1 i DTS do stereo dostępnego na wyjściach analogowych, odtwarzanie MP3, JPEG, VSS - tryb dźwięku przestrzennego dla zestawów dwukanałowych, odtwarzanie SACD i DVD-Audio, MP3, WMA, JPEG

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, komponent, wyjście cyfrowe optyczne i elektryczne, wyjście analogowe audio 5.1

Dlaczego

Poprawna sekcja wideo, ale brak np. progresywnego skanowania. Odtwarza praktycznie wszystkie formaty audio, jednak czyni to na poziomie jakości tańszych odtwarzaczy CD-Audio.

Zobacz również: