Fritz!Card DSL

Ciekawa alternatywa dla modemów wykorzystywanych przy podłączaniu Neostrady

Ciekawa alternatywa dla modem w wykorzystywanych przy podłączaniu Neostrady.

Zamawiając Neostradę lub dostęp do Internetu od innego dostawcy, nie wszyscy chcą kupować standardowy modem. Alternatywą może być Fritz!Card DSL - modem podłączany do komputera przez port USB. Umożliwia transfer danych rzędu 8 Mb/s - obecnie prędkość taka jest nieosiągalna w Polsce, ale projekt Telekomunikacji Polskiej o nazwie Telewizja przez ADSL pozwala przypuszczać, że za kilka lat usługa taka będzie dostępna. Tym samym zwiększy się przepustowość łączy.

Fritz!Card DSL dysponuje ciekawą funkcją Traffic Shaping. W przypadku konwencjonalnych modemów ADSL wysyłanie danych (np. pocztą elektroniczną) znacznie spowalnia jednoczesne ich ściąganie. Funkcja traffic shaping ma usuwać tę niedogodność i gwarantować szybkie przesyłanie danych w obu kierunkach.

Zobacz również:

W pudełku

Kliknij, aby powiększyćProdukty Fritz! zawsze słynęły z bogatego pakietu dołączonego oprogramowania. Nie inaczej jest i tym razem. Fritz!Web ułatwia konfigurację urządzenia do połączenia komputera z Internetem, w tym pozwala na ustawienie dostępnych portów (port filtering) maskowanie IP (IP masquera-ding) i uaktywnienie firewalla. Web-Watch monitoruje transfer, a wyniki przedstawia na wykresie. Z kolei ADSLWatch sprawdza stan linii telefonicznej, informując o poziomie zakłóceń. Dzięki tym programom Fritz!Card DSL już na wstępie oferuje funkcje dostępne w routerach.

Jedyny zarzut, jaki można wysunąć, to stosunkowo wysoka cena, prawie 500 zł. Za taką kwotę można kupić router do linii ADSL.

Informacje AVM, tel. (42) 6892200, http://www.avm.pl

Cena 475 zł