Butler 4.0

Butler może służyć do uruchamiania aplikacji, przeglądania dysków, ustawiania skrótów czy szukania stron w Internecie.

Butler może służyć do uruchamiania aplikacji, przeglądania dysków, ustawiania skrótów czy szukania stron w Internecie.

Program uczy się sposobu wpisywania informacji przez użytkownika i zapamiętuje popełniane literówki. Ponadto zapamiętuje często używane skróty, np. wpisanie adrb jako address book.

Zobacz również:

Butler działa jako organizator zakładek niezależnie od rodzaju używanej przeglądarki. Zakładki są dostępne od razu jako hierarchiczne menu z głównego menu programu w prawym rogu ekranu. Dodawanie nowych zakładek czy adresów URL jest łatwe: wystarczy przeciągnąć i upuścić na okno konfiguracyjne aplikacji.

Kliknij, aby powiększyćPoprzednik Butlera, Another Launcher, był pierwszym programem dającym możliwość przeszukiwania Sieci z poziomu górnego menu systemu. Wbudowane w program wyszukiwarki dają sobie nieźle radę (standardowo w menu widać Google'a), ale można także dodać własne.

Butler pomaga przy kopiowaniu i wklejaniu, zapamiętując kilka ostatnich kopiowanych rzeczy. Programu możemy także użyć do przenoszenia i kopiowania plików, sterowania iTunes, zmieniania preferencji systemowych i ustawień MacOS-a X.

Konfiguracja może jest nieco zawiła na początku, ale po kilku uruchomieniach można dać sobie radę. Dodatkowo na stronie autora zamieszczony jest poradnik. Butler jest w fazie wykańczania i testów, więc na razie jest bezpłatny, ale sama aplikacja jest stabilna.

Główną zaletą programu jest jego szybkość działania i brak opłat. Nie przypomina on nachalnie o konieczności zarejestrowania się na stronie producenta, chociaż nie wiadomo, jak zmieni się sytuacja po wypuszczeniu wersji ostatecznej.

produkt: Butler

producent: Peter Maurer

cena brutto: bezpłatny

konkurenci: DragThing, LaunchBar

kontakt: HP, http://www.petermaurer.de

za:

Wiele ciekawych ustawień, szybki, bezpłatny.

przeciw:

Trudna konfiguracja programu dla początkujących.