Cyborgi z przyszłości

Oprócz genetycznie zmodyfikowanych ludzi i supermenów, jednym z typowych tematów science fiction są ludzie ulepszeni mechanicznie, nazywani cyborgami. Losy takich postaci są często tragiczne, czego obrazem jest praca Being Human autorstwa Iana i Dominic Higgins (znanych jako Eon).

Oprócz genetycznie zmodyfikowanych ludzi i supermenów, jednym z typowych tematów science fiction są ludzie ulepszeni mechanicznie, nazywani cyborgami. Losy takich postaci są często tragiczne, czego obrazem jest praca Being Human autorstwa Iana i Dominic Higgins (znanych jako Eon).

1 Postać została utworzona i wyrenderowana w Poserze. Za model cyborga posużyła nam figurka Victorii firmy Daz Productions.

Zobacz również:

Kliknij, aby powiększyćZa pomocą narzędzi Morph Dials i Magnets zmieniliśmy jej kształty. Po zakończeniu modelowania umieściliśmy postać w odpowiedniej pozycji i wybraliśmy kąt kamery. Kolejnym krokiem było oświetlenie. Należy przygotować się na to, że właściwe oświetlenie sceny wymaga dużo czasu, gdyż decyduje o ogólnym nastroju pracy. Staraliśmy się dobrać takie oświetlenie, aby zmiękczyć rysy postaci. Wszystkie mapy cieni zostały zwiększone do ustawień maksymalnych.

1Kliknij, aby powiększyć12 Renderowanie postaci wykonaliśmy po raz drugi, tym razem z włosami.

Następnie otworzyliśmy bibliotekę Figures, wybraliśmy szkielet kobiecy z biblioteki Additional Figure i użyliśmy polecenia Replace Current Figure. Zaznaczyliśmy jednocześnie wszystkie opcje, takie jak Replace Figure, Maintain Figure Height i Pose. W ten sposób uzyskaliśmy szkielet zachowujący pozycję naszej postaci. Konieczna była jednak zmiana kąta kamery, ponieważ wysokość nowej figury była znacznie mniejsza niż modelu o wysokiej rozdzielczości, który został użyty dla postaci. Ostatnim zadaniem było wyrenderowanie szkieletu.

2Kliknij, aby powiększyć23 Po uruchomieniu Photoshopa utworzyliśmy nowy obszar roboczy o nazwie Being Human. Następnie otworzyliśmy pierwszy wyrenderowany model i dokonaliśmy wyboru kanału alfa figury. Kolejnym krokiem było wklejenie figury na nową warstwę o nazwie Render 1. Następnie otworzyliśmy plik ze szkieletem i znowu skopiowaliśmy figurę na nowy obszar roboczy o nazwie Render 2.

3Kliknij, aby powiększyć3Po umieszczeniu warstwy Render 1 na górze, rozpoczęliśmy maskowanie części obrazu, aby ujawnić szkielet znajdujący się pod spodem.

4 Teraz musieliśmy popracować nad mechanicznymi elementami postaci. Udało się nam znaleźć bardzo interesujące rysunki i tekstury starych układów elektronicznych i zardzewiałego metalu. Kopiując i wklejając fragmenty tych rysunków, rozpoczęliśmy tworzenie korpusu postaci. Korzystaliśmy przy tym z narzędzia Liquify i filtrów Distort. Staraliśmy się jednocześnie nie rozmyć nadmiernie naszej pracy. Zwracaliśmy również uwagę na kierunek cieni i świateł poszczególnych elementów, tak aby były zgodne z naszą figurą wyrenderowaną w trzech wymiarach.

4Kliknij, aby powiększyć45 Otworzyliśmy teraz plik zawierający figurę z włosami i wycięliśmy tylko włosy.

Ten element został dodany do kompozycji Being Human. Włosy połączyliśmy z czaszką za pomocą narzędzi Masking. Kolejnym krokiem było namalowanie dodatkowych elementów, takich jak przewody i ślad łzy.

5Kliknij, aby powiększyć5Kliknij, aby powiększyć
Zamaskowaliśmy również obszar wokół ucha, aby ujawnić metalową czaszkę. Za pomocą narzędzi Burn i Dodge wzbogaciliśmy cienie i światła. Kiedy wyniki pracy były satysfakcjonujące, połączyliśmy wszystkie warstwy.

6 Po przygotowaniu tła spłaszczyliśmy kompozycję i kontynuowaliśmy pracę nad oświetleniem i kolorami. Wymagało to użycia wielu warstw korekcyjnych i eksperymentów z różnymi trybami oświetlenia. Używając narzędzia Masking dla tych warstw, mogliśmy dosłownie namalować efekty świetlne.

6Kliknij, aby powiększyć6Po zakończeniu tego etapu spłaszczyliśmy ponownie kompozycję. Następnie utworzyliśmy duplikat tej warstwy i zastosowaliśmy filtr Gaussian Blur o średnicy 40 pikseli. Przezroczystość tej warstwy ustawiliśmy na 15 procent, aby delikatnie zmiękczyć cienie i światła.