Onkyo TX-SR502

Nowy siedmiokanałowy amplituner Onkyo jest udoskonaloną wersją, dobrze przez nas ocenionego, modelu TX-SR501.

Nowy siedmiokanałowy amplituner Onkyo jest udoskonaloną wersją, dobrze przez nas ocenionego, modelu TX-SR501.

Kliknij, aby powiększyć
Pilot - rewelacyjnie wygodny z klawiszami świecącymi w ciemności i do tego programowalny - można nim obsługiwać inne urządzenia audio-wideo.Kliknij, aby powiększyćPilot - rewelacyjnie wygodny z klawiszami świecącymi w ciemności i do tego programowalny - można nim obsługiwać inne urządzenia audio-wideo.
Wizualnie TX-SR502 jest bardzo zbliżony do poprzedniego modelu TX-SR501 - ma niemal ten sam metalowy przedni panel, lekko wygięty zgodnie ze stylistyką Onkyo. Jedyną różnicę stanowią, niepasujące do pozostałych elementów panelu, klawisze umieszczone po prawej stronie wyświetlacza. To jednak nieistotny szczegół w stosunku do innych zmian, jakie pojawiły się w amplitunerze kolejnej generacji. Po pierwsze, nieznacznie zwiększono moc wszystkich 6 kanałów. Teraz wynosi ona 90, a nie 85 W (przy 6 omach). Na tylnym panelu pojawiły się zdecydowanie lepsze jakościowo zaciski głośnikowe, identyczne dla wyjść wszystkich kanałów. Amplituner wyposażono w najnowszy dekoder Dolby Pro Logic IIx. Układ ten pozwala na przekształcenie analogowych ścieżek stereofonicznych, a także wszelkich cyfrowych (np. Dolby Digital 5.1), tak aby były one odtwarzane przez wszystkie 7 kolumn zestawu kinowego. Oczywiście, wszelkie dostępne wcześniej dekodery cyfrowe pozostały. Mamy więc do wyboru układy DD EX, DTS ES, a także DTS NEO:6 i DTS 24/96. Liczbę programów procesora DSP zmieniających charakterystykę pól dźwiękowych również rozszerzono i w TX-SR502 mamy do dyspozycji aż 17 predefiniowanych i możliwych do modyfikacji trybów surround. Podczas oglądania filmów warto uruchomić filtr Cinema, który poprawia jakość ścieżek dialogowych. Konfiguracja urządzenia jest niezwykle prosta i przeciętny użytkownik będzie w stanie dokonać jej w kilka minut. Nietypowym etapem konfiguracji, rzadko spotykanym w urządzeniach konkurencji, jest możliwość precyzyjnego ustalenia częstotliwości (zakres 60-150 Hz), od której subwoofer rozpoczyna przetwarzanie niskich tonów. Brzmienie jest bardzo naturalne i cechuje je duża muzykalność, gwarantująca przyjemność odsłuchu. Bas pracuje zdyscyplinowanie i dynamicznie. Pozbawione metaliczności soprany są precyzyjne i w sposób płynny rozlewają się po pomieszczeniu. Podczas oglądania filmów wyraźnie odczuwalny jest zapas mocy. Amplituner łatwo nadąża za szybką akcją, nie zwalniając ani na chwilę zawrotnego tempa.

Zobacz również:

Informacje

Typ amplituner 6.1

Cena 1999 zł

Dystrybutor E.I.C.

http://www.eic.pl

Wymiary 43,5 x 17,5 x 45,9 cm

Waga 10,2 kg

Funkcje DPL IIx, DD EX, DTS ES, DTS NEO:6, DTS 24/96, 24-bitowy procesor DSP z 17 programami, kompresja dynamiki, tuner radiowy z RDS i pamięcią 30 stacji, Cinema-Filter, timer, przyciemnianie wyświetlacza

Złącza wejście 5.1, 4 wejścia cyfrowe (3 optyczne i 1 koncentryczne), 4 wejścia i 2 wyjścia S-Video, 4 wejścia i 2 wyjścia liniowe audio, 2 wejścia i wyjście komponentowe wideo

Główni rywale

Koda AV-600 1650 zł

Amplituner z wydajnymi wzmacniaczami umożliwiający podłączenie aż 8 kolumn. Wyważone, dobre jakościowo brzmienie. Ubogie możliwości konfiguracji oraz za delikatne gniazda głośnikowe.

Pioneer VSX-D814 1999 zł

Bogate wyposażenie z wygodnym systemem automatycznej kalibracji. Umożliwia stworzenie 8-kanałowego systemu kinowego o dobrym, obszernym brzmieniu.