Dziewczyna pod wodą

Przedstawiamy kolejny poradnik opublikowany w książce "Surreal Digital Photography". Tym razem autorzy pokazują, że tworzenie realistycznych kompozycji w nietypowym otoczeniu wcale nie musi być skomplikowane.

Przedstawiamy kolejny poradnik opublikowany w książce "Surreal Digital Photography". Tym razem autorzy pokazują, że tworzenie realistycznych kompozycji w nietypowym otoczeniu wcale nie musi być skomplikowane.

Kliknij, aby powiększyćJednym z najtrudniejszych zadań dla grafika jest umieszczenie postaci lub przedmiotu w nietypowej scenerii. W tym poradniku chcemy pokazać, że to zadanie nie zawsze jest niemożliwe lub czasochłonne. Dlatego umieścimy siedzącą dziewczynę w basenie.

Zobacz również:

1a Rozpoczynamy od zaznaczenia i przeciągnięcia dziewczyny w wybrane miejsce w basenie. W tym przykładzie chcemy utworzyć scenę podwodną 1b.

1aKliknij, aby powiększyć1a1bKliknij, aby powiększyć1b

2 Teraz można zauważyć, dlaczego skala trudności naszego zadania jest tak wysoka. Największym wyzwaniem będzie z pewnością dopasowanie cech zdjęcia zrobionego na powierzchni, tak aby wyglądało bardziej naturalnie w scenerii wodnej.

Jak łatwo stwierdzić, włosy dziewczyny nie mogą być idealnie ułożone. Aby to naprawić, użyjemy filtru Filter: Liquify. Za pomocą narzędzia Liquify możemy "wyciąć" pewne obszary fryzury, aby uzyskać bardziej naturalny efekt.

2Kliknij, aby powiększyć2

3 Dużym problemem są kolory. Scena wodna wymaga użycia różnych odcieni niebieskiego. Należy więc skopiować wybrane kolory i nanieść je na ciało dziewczyny. Za pomocą zakraplacza pobierzmy próbkę koloru jasnoniebieskiego dla pierwszego planu i ciemniejszego koloru dla tła.

3Kliknij, aby powiększyć3

4 Kolejnym krokiem będzie załadowanie zaznaczenia dziewczyny przez kliknięcie odpowiedniej warstwy z naciśniętym klawiszem Control lub Command. Po wykonaniu tego kroku powinniśmy utworzyć nową warstwę koloru powyżej warstwy z dziewczyną.

4Kliknij, aby powiększyć4

5 Wybierzmy narzędzie Gradient i przeciągnijmy liniowy gradient od góry do dołu zaznaczenia. Należy więc użyć opcji Foreground to Background.

5Kliknij, aby powiększyć5