Warez do (prawie) wszystkiego

Gdy potrzebujesz prostego programu do wymiany plików i chcesz oprócz tego korzystać z podglądu ściąganych plików i funkcji czatowania z użytkownikami, to Warez połączony z naszymi poradami będzie dla ciebie idealny.

Gdy potrzebujesz prostego programu do wymiany plików i chcesz oprócz tego korzystać z podglądu ściąganych plików i funkcji czatowania z użytkownikami, to Warez połączony z naszymi poradami będzie dla ciebie idealny.

Warez to typowy program P2P. Idealnie nadaje się do podzielenia się ze światem własnymi tekstami, zdjęciami czy też naszymi kompozycjami w formacie MP3. Jest on, porównując ze swoimi konkurentami (KaZaA, eMule), znacznie młodszy. Pierwsza wersja programu powstała dopiero pod koniec 2002 r. Nie znaczy to jednak, iż Warez jest gorszy od reszty, wręcz przeciwnie. Jest wydajny i bardzo stabilny, a oprócz tego korzysta z "Warez network" - specjalnej sieci do wymiany plików, stworzonej na potrzeby Wareza. Dzięki temu znajdowanie plików odbywa się bardzo sprawnie i sieć nie jest tak zaśmiecona, jak w przypadku starszych programów typu KaZaA. Jak większość programów, tak i ten posiada ujemne strony. Postaramy się, byś dzięki naszej pomocy doświadczył ich jak najmniej.

Zobacz również:

Pierwsze kroki

Za pomocą "Ad-Aware" i "Microsoft AntiSpyware" chronisz swój komputer przed intruzami, nie tylko dołączonymi z Warezem, ale i innymi.Kliknij, aby powiększyćZa pomocą "Ad-Aware" i "Microsoft AntiSpyware" chronisz swój komputer przed intruzami, nie tylko dołączonymi z Warezem, ale i innymi.Jeszcze zanim zaczniesz instalację, trzeba wspomnieć o pasożytach znajdujących się w tego typu programach. Aby taka aplikacja mogła przetrwać, dodawane są tzw. adware. Są to mikroprogramy, które powodują wyświetlanie reklam, otwieranie stron sponsorów albo w najgorszych przypadkach instalują wirusy i trojany. Dzięki tym operacjom program jest rozdawany za darmo. Szczególnie przykre jest, że jest on reklamowany jako wolny od adware i nieświadomy użytkownik nie będzie wiedział, że jest wykorzystywany. Oczywiście znamy sposób, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tych niechcianych akwizytorów, zanim zniszczą bądź zabrudzą połowę systemu. Najważniejszą zasadą jest regularne zabezpieczanie systemu, czyli pobieranie łatek do Windowsa i aktualizacji do programów antywirusowych. Polecamy też zainstalowanie Microsoft AntiSpyware bądź Lava Soft Ad-Aware (oba programy umieściliśmy na płycie) i regularne skanowanie nimi systemu. Przestrzeganie tych zaleceń to połowa sukcesu w użytkowaniu Wareza.

Poprawna instalacja

Pamiętaj o odznaczeniu "New.net", gdyż inaczej pozwolisz na zainstalowanie adware.Kliknij, aby powiększyćPamiętaj o odznaczeniu "New.net", gdyż inaczej pozwolisz na zainstalowanie adware.Na naszej płycie znajduje się Warez w wersji 2.71. Instalacja nie jest może zbytnio kłopotliwa, jednak zawiera pułapkę, o której trzeba pamiętać. Po wyświetleniu licencji i potwierdzeniu zgody na zainstalowanie programu, pokaże się okno, które pozwoli ci wybrać składniki instalowane wraz z aplikacją. W tym momencie definitywnie polecamy odznaczenie podpunktów Search Enchancement Extras i w przypadku gdy nie masz zainstalowanego Service Packa 2 dla Windowsa, również SP2 Connectivity Patch w Extra Component Plug-ins. Potem wystarczy już tylko wybrać ścieżkę instalacyjną i poczekać aż zakończy się instalacja, po której możemy uruchomić program. Pierwszą rzeczą, jaką ujrzymy, jest przejrzysty interfejs użytkownika. Oczywiście chciałoby się od razu wpisać szukany plik, jednak wpierw powinieneś odpowiednio skonfigurować program, aby najwydajniej działał.

Podstawowa konfiguracja

Kliknij, aby powiększyćKonfigurację Wareza zacznij od wejścia w okno preferencji poprzez Main, w pasku menu. Gdy się otworzy okno Preferences z zakładką "General", możesz ustawić język na polski, by uprościć obsługę. Program możesz użytkować anonimowo, jednak gdy chcesz być rozpoznawany w sieci, musisz sprecyzować swój pseudonim. Wybierając z menu po lewej zakładkę "Prywatne szczegóły", pojawi się miejsce, w którym możesz wpisać naszą identyfikację i ustalić prędkość łącza, jakim dysponujesz. Opcja, która się przydaje, to "Mark files already downloaded" (oznaczanie już pobranych plików). Znajdziesz ją w zakładce "Search". Jeśli nie masz bardzo wydajnego łącza i komputera, czy też po prostu jesteś zabezpieczony firewallem, powinieneś wejść w zakładkę "Sieć" i zaznaczyć dostępną opcję. Ważną zakładką, mogącą znacznie wpłynąć na wydajność pobierania plików, jest "Transfer". Aby transfery były jak najszybsze, ustaw "Wysyłań na raz" i "Wysyłań na użytkownika" na "1". Natomiast "Pobierań na raz" zostaw na "0", gdyż oznacza to nieskończoną ilość pobieranych plików naraz. W przypadku gdy posiadasz słabe łącze internetowe, zalecamy ustawić limit wysyłania na wartości z przedziału "5-10" z włączoną opcją "zwiększ podczas bezczynności". Dzięki takim ustawieniom program nie będzie nam pobierał za dużo zasobów.

Masz tu do wyboru różne języki.Kliknij, aby powiększyćMasz tu do wyboru różne języki.Opcje szukania nie są zbytnio zaawansowane.Kliknij, aby powiększyćOpcje szukania nie są zbytnio zaawansowane.
Jeżeli masz firewall, zaznacz tutaj opcję.Kliknij, aby powiększyćJeżeli masz firewall, zaznacz tutaj opcję.Tutaj znajdziesz ustawienia transferów.Kliknij, aby powiększyćTutaj znajdziesz ustawienia transferów.

Sztuka ściągania... plików

Okna Wyszukiwania i Pobierania są przejrzyście skonstruowane.Kliknij, aby powiększyćOkna Wyszukiwania i Pobierania są przejrzyście skonstruowane.Jeśli poradziłeś sobie z konfiguracją, wynagrodzimy cię teraz znacznie przyjemniejszą częścią, czyli pobieraniem wymarzonych plików. Z reguły program łączy się automatycznie z siecią, jednak gdy tego nie zrobił, wystarczy wybrać Połącz z menu Główna. W dolnej listwie widać liczbę dostępnych w sieci plików, użytkowników, ilość odbieranych i wysyłanych przedmiotów, a także jak dużo zostało znalezionych plików dla poszukiwanego hasła. Przejdźmy zatem do najważniejszej funkcji programu, czyli szukania. W górnej części programu widzimy wiele zakładek. Druga od lewej to Szukaj. Gdy ją wybierzesz, otworzy się nowe okno podzielone na dwie części. Po lewej stronie są opcje szukania, a po prawej pojawią się niebawem pierwsze wyszukane pliki.

Za pomocą lewej strony możemy bardzo szczegółowo określić, czego szukamy. Wystarczy wybrać, czy ma to być dokument, zdjęcie, czy też program, następnie wpisać nazwę albo słowo kluczowe i przycisnąć "start". Po niedługim czasie po prawej stronie pojawią się pierwsze wyniki, które z czasem mogą się powiększać. W wynikach znajdziemy tak ważne rzeczy, jak tytuł, nazwa i rozmiar pliku, liczba osób posiadających ten sam plik. Opłaca się również patrzeć na ilość gwiazdek, gdyż oznaczają one jak rozpowszechniony jest dany plik. Gdy już zdecydujesz się na jeden albo więcej obiektów, wystarczy je zaznaczyć i prawym przyciskiem wybrać "pobieranie". W tym momencie wybrane pliki zostały dołączone do listy pobieranych obiektów. Możemy je obejrzeć w zakładce "Transfer". Tam też znajdziesz informacje dotyczące zarówno prędkości pobierania, jak i postępu ściągania.

Pobieranie to nie wszystko

Udostępnianie plików jest bezproblemowe. Możesz mu nawet zlecić, by automatycznie przeszukał twój komputer i pokazał, czym możesz się dzielić.Kliknij, aby powiększyćUdostępnianie plików jest bezproblemowe. Możesz mu nawet zlecić, by automatycznie przeszukał twój komputer i pokazał, czym możesz się dzielić.Aby sieć Wareza była coraz większa, powinieneś dla dobra ogółu udostępnić jakieś ciekawe dane. Wystarczy ponownie wejść we wcześniej omawiane preferencje i wybrać zakładkę "Udostępnij plik". Są dwie metody wybierania plików do udostępniania. Automatyczne skanowanie sprawdza twoje dyski twarde w poszukiwaniu elementów do udostępnienia. Kiedy Warez sprawdzi już zawartość dysków twardych, w prawym oknie pojawią się katalogi. W Ręcznej konfiguracji każdy katalog, który chcesz udostępnić, zaznaczasz w oknie z prawej strony, gdzie widzisz strukturę folderów. Aby zobaczyć pliki, które udało się w tym czasie pobrać, wystarczy w zakładce Transfer w górnym pasku narzędzi wybrać "Zlokalizuj plik" i otworzy się katalog z twoim zbiorem. Warez umożliwia również czatowanie z użytkownikami programu z całego świata. W specjalnym okienku Czat, do którego wejść można przez ikonę o tej samej nazwie, w głównym pasku narzędzi, wybierasz grupę, do której chcemy się dołączyć, po czym można zacząć konwersację. Gdy chcesz całkowicie zamknąć Wareza, nie wystarczy przycisnąć krzyżyk w górnym prawym rogu ekranu, gdyż wtedy jest minimalizowany do paska zadań, obok zegarka. Dopiero gdy tam najedziesz na ikonę programu i prawym przyciskiem wybierzesz "Zakończ Wareza", aplikacja całkowicie przestanie dzielić się plikami.

<hr size=1 noshade>Ripowanie CD

Kliknij, aby powiększyćGdy posiadasz płytkę z własnymi nagraniami zrobionymi podczas ostatniej sesji karaoke i chcesz się nimi podzielić ze światem, musisz zgrać zawartość Audio CD do formatu MP3 albo Ogg Vorbis. Abyś nie musiał daleko szukać, w Warezie możesz zainstalować odpowiednią funkcję, która w tym pomoże. W trakcie instalowania programu zaznacz opcję CD-Ripping Plug-in. Następnie CD-Ripping znajdziesz wśród głównych zakładek w pasku narzędzi. Po uruchomieniu otworzy się nowe okno. Umieszczasz płytkę audio w napędzie, program automatycznie pobierze tytuły utworów z Internetu (jeśli ich nie będzie, to jest możliwość wpisania ich ręcznie). Następnie w dużym dolnym oknie zaznaczasz, które pliki chcesz zgrać, i wciskasz zieloną strzałkę. Wtedy rozpoczyna się proces przerabiania utworów na ścieżki skompresowane.

<hr size=1 noshade>

Podglądanie to nie problem

Movie Player pozwoli podejrzeć ściągany plik, dzięki czemu upewnisz się, czy to właśnie tego chciałeś.Kliknij, aby powiększyćMovie Player pozwoli podejrzeć ściągany plik, dzięki czemu upewnisz się, czy to właśnie tego chciałeś.Gdy ściągasz utwór bądź jakiś plik wideo, możesz skorzystać z funkcji Wareza, jaką jest podgląd ściąganego pliku. W okienku Odtwarzacz otworzy się część już ściągniętego pliku i dzięki temu będziesz wiedział, czy tego szukałeś. Aby skorzystać z tej opcji, trzeba prawym przyciskiem kliknąć na ściągany przedmiot w liście Transfer i wybrać "Odtwarzanie/Podgląd".

<hr size=1 noshade>

Zmieniaj skórę

Warez pozwala ci zmienić swój wygląd, jak już ci się znudził klasyczny interfejs. Wystarczy nacisnąć w głównym menu "Themes" i z listy wybrać jakąś kompozycję ci odpowiadającą.

Informacje

Strona WWW

http://www.warezclient.com

Plus Minus

+ Dosyć wydajna sieć

+ Ładny wygląd

+ Ripowanie CD

- Zawiera Adware

Ocena

Warez jest programem udanym, lecz nie idealnym. Być może z czasem, gdy nabierze więcej doświadczenia, będzie należał do elity.