Wodna sesja

Woda, powietrze, ogień, ziemia. Nie jest łatwo ujarzmić którykolwiek z tych żywiołów, zwłaszcza jeśli do dyspozycji mamy aparat cyfrowy.

Woda, powietrze, ogień, ziemia. Nie jest łatwo ujarzmić którykolwiek z tych żywiołów, zwłaszcza jeśli do dyspozycji mamy aparat cyfrowy.

Sebastian Szwajczak podjął się wyzwania sfotografowania nieposkromionych kropel wody na ciałach pięknych modelek.

Zobacz również:

Prezentowane zdjęcia powstały za pomocą aparatu cyfrowego Nikon D70 z obiektywem 18-70 mm.Kliknij, aby powiększyćPrezentowane zdjęcia powstały za pomocą aparatu cyfrowego Nikon D70 z obiektywem 18-70 mm.Pomysł na sesję zrodził się niespodziewanie. Realizacja projektu wymagała dwóch kilkugodzinnych spotkań.Najtrudniejsze okazało się uchwycenie odpowiedniego ujęcia. By "zamrozić" strumienie wody, fotograf musiał ustawić w cyfrówce bardzo krótkie czasy naświetlania (1/2000, 1/4000 s).

Oprócz tego najważniejsze było pokazanie przezroczystości rozpryskujących się kropel. Podczas sesji użyto oświetlenia kontrowego. Jedna lampa została ustawiona za plecami modelki, a druga z przodu i lekko z boku. Taki układ oświetlenia pozwolił również na uzyskanie efektu snopu światła.

W swojej pracy Sebastian Szwajczak korzystał z cyfrowej lustrzanki Nikon D70 z obiektywem 18-70 mm.

Kliknij, aby powiększyćKliknij, aby powiększyć

Oczywiście cała sesja nie odbyłaby się bez dwóch bardzo ważnych rekwizytów: wiadra i węża ogrodniczego... Szwajczak lubi bawić się fotografią mody. Tym razem zrezygnował jednak z nieodłącznej dla niej stylizacji i wizażu. Zamiast tego pracował nad zdjęciami w programie graficznym, gdzie korygował kontrast i nasycenie barw.

Kliknij, aby powiększyćKliknij, aby powiększyć

Prezentowane w ZOOM-ie fotografie można było oglądać na kilku wystawach, m.in. w galerii "Antrakt" w Katowicach Szopienicach, klubie muzycznym Minimum w Sosnowcu, a także w czasie wystawy zbiorowej w Warszawie pod hasłem "Łódzka filmówka na Złotej" (wystawa studentów i absolwentów PWSTiT).

Kliknij, aby powiększyćSebastian SzwajczakSebastian Szwajczak

Autor obecnie przygotowuje się do sesji z kolekcją młodego projektanta mody. Plenerowe zdjęcia modelek ubranych w suknie z piór już wkrótce będzie można obejrzeć w naszym magazynie.

Sebastian Szwajczak

Sebastian Szwajczak zajmuje się fotografią od 1993 r. Ukończył Studium Fotografii w Katowicach Piotrowicach oraz PWSFTiT w Łodzi na wydziale fotografii. Fotografuje cyfrowym aparatem Nikon D70, a także średnioformatowym Mamiya RB 67. Najbardziej ceni sobie projekty związane z modą i reklamą. Oprócz czystej fotografii pasjonuje go komputerowa obróbka zdjęć. O starciu techniki analogowej z cyfrową mówi: "Nie ma podziału na lepszą czy gorszą fotografię, cyfrowa jest po prostu wygodniejsza". Na jej korzyść przemawiają duże możliwości kontroli nad fotografiami w czasie ich tworzenia, a także sposobność znacznej ingerencji w materiał po skończonej sesji. Więcej zdjęć autora można obejrzeć pod adresem: http://www.gaapstudio.pl .