Chroma 5 CRV

Chroma 5 to podstawowa linia kabli Wireworld służących do połączeń wideo i cyfrowego audio. Przetestowaliśmy kabel metrowej długości.

Chroma 5 to podstawowa linia kabli Wireworld służących do połączeń wideo i cyfrowego audio. Przetestowaliśmy kabel metrowej długości.

Pozłacane końcówki RCA mają kształt gniazd opracowany tak, żeby trzymały się mocno i jednocześnie dawały się łatwo umieszczać w złączach źródła.Kliknij, aby powiększyćPozłacane końcówki RCA mają kształt gniazd opracowany tak, żeby trzymały się mocno i jednocześnie dawały się łatwo umieszczać w złączach źródła.Zastosowanym w nim przewodnikiem jest czysta miedź beztlenowa, a jej zabezpieczeniem osłona polietylenowa. Dodatkowo przewód chroniony jest przed zakłóceniami elektromagnetycznymi osłonką OFC oraz aluminiowym ekranem. Ciekawie prezentują się opracowane przez Wireworlda końcówki RCA. Pokryto je warstewką złota, a kształt gniazd dobrano tak, że łatwo je umieścić w złączach źródła, a po zamontowaniu trzymają się bardzo mocno.

Zobacz również:

Żółty kabel amerykańskiego producenta zachowuje oporność 75 omów, kluczową dla zapewnienia niezniekształconego dźwięku pozbawionego szumów (związane jest to ze zjawiskiem tzw. jittera, czyli rozsynchronizowaniem sygnału audio z przetwornikiem cyfrowym, np. w odtwarzaczu DVD). Przewód pozwala na uzyskanie sceny dźwiękowej o przeciętnej rozłożystości. Dźwięk skoncentrowany jest raczej w pobliżu kolumn, choć jego emisja w linii z kolumną centralną jest zadowalająca. Uzyskujemy brzmienie wyrównane, lecz nie należy oczekiwać rewelacyjnej przejrzystości czy wyrafinowania w zakresie wysokotonowym. Kabel dobrze definiuje bas, który jest głęboki i szybki.

Dlaczego

Nie podnosi jakości brzmienia, lecz jest rzetelny i nie uwypukla żadnego z podzakresów. Dobra dynamika.

Informacje

Typ kabel cyfrowy koncentryczny

Cena 90 zł

Producent Wireworld

Dystrybutor Audio Center, (012) 425 64 43

Długość 1 m

Złącza metalowe, pozłacane