Klonowana owieczka DVD

CloneDVD to bardzo wygodne narzędzie do kopiowania filmów z krążków DVD na dowolny nagrywalny nośnik.

CloneDVD to bardzo wygodne narzędzie do kopiowania filmów z krążków DVD na dowolny nagrywalny nośnik.

Wbrew pozorom CloneDVD nie jest wersją CloneCD przeznaczoną do kopiowania krążków DVD. Jeśli chcesz utworzyć obraz płytki DVD lub skopiować płytę DVD z danymi, użyj tej pierwszej aplikacji.

Zobacz również:

CloneDVD służy do kopiowania filmów z DVD na nagrywalny nośnik DVD. A że z reguły nagrywalne krążki DVD mają znacznie mniejszą pojemność niż oryginalny DVD, konieczne jest przekonwertowanie filmu, tak aby zmieścił się na mniejszej powierzchni.

Obecnie dostępne są nagrywarki pracujące w technologii Double Layer, ale ceny nośników DL o pojemności 8,5 GB wciąż są nieprzyjemnie wysokie. Jeśli nie chcesz wydawać 30 zł na każdy nośnik, wypróbuj działanie CloneDVD, który automatycznie dokona potrzebnych konwersji i skopiuje film na zwykły DVD-R lub DVD+R o pojemności 4,7 GB. Program posiada polski interfejs i jest naprawdę bardzo przyjazny nawet dla zupełnie początkujących użytkowników.

Wybieraj i klonuj

CloneDVD nie należy do skomplikowanych programów. Za pomocą jednego z trzech przycisków uruchomisz wszystkie narzędzia aplikacjiKliknij, aby powiększyćCloneDVD nie należy do skomplikowanych programów. Za pomocą jednego z trzech przycisków uruchomisz wszystkie narzędzia aplikacjiJeśli chcesz uzyskać pełną, dokładną kopię filmu, wybierz w głównym menu opcję Klonuj płytę DVD. Pełnię swoich możliwości CloneDVD ukazuje jednak po uruchomieniu narzędzia Kopiuj ścieżki DVD. Możesz wybrać, jakie części oryginalnego filmu mają zostać skopiowane (i np. pominąć zbędne reklamy), możesz nawet pozbyć się menu startowego, albo podzielić film i nagrać na dwóch nośnikach. Jeśli krążek z filmem włożyłeś do napędu dopiero po uruchomieniu kreatora kopiowania, kliknij przycisk z dwiema strzałkami w prawym górnym rogu okna aplikacji, aby odświeżyć informacje o filmie. Jeśli opcja Zachowaj menu jest zaznaczona, na skopiowanym nośniku pojawi się menu filmu. Jeżeli pozbędziesz się menu, musisz wybrać, która ścieżka będzie uruchamiana jako pierwsza - w tym celu kliknij wybraną ścieżkę w kolumnie Całkowity czas (powinna pojawić się tam mała zielona strzałka). Oczywiście możesz wybrać dowolne ścieżki, które będą skopiowane na docelowy nośnik. Poniżej listy ścieżek wybierz rodzaj nośnika, możesz także podać własną, nietypową pojemność docelowej płytki. Obserwuj wskaźnik Jakość - jeśli spadnie on do obszaru czerwonego, to możesz spodziewać się bardzo słabej jakości obrazu na utworzonej kopii. Specjalne znaczenie ma przycisk z rysunkiem nożyczek. Umożliwia usunięcie z danej ścieżki niektórych rozdziałów (użyj pomarańczowego paska poniżej okna podglądu).

Opcje audio pozwalają pominąć zbędne ścieżki dźwiękoweKliknij, aby powiększyćOpcje audio pozwalają pominąć zbędne ścieżki dźwiękoweCloneDVD umożliwia wybór ścieżek i rozdziałów, a także usunięcie menu z kopii filmuKliknij, aby powiększyćCloneDVD umożliwia wybór ścieżek i rozdziałów, a także usunięcie menu z kopii filmu

Kolejne okno służy do ustawienia opcji związanych z dźwiękiem. Na pasku Jakość widoczne są dwie pionowe kreski - oznaczają one minimalną i maksymalną jakość skopiowanego filmu w zależności od wybranych opcji audio. W tym oknie możesz wybrać, jakie ścieżki dźwiękowe i jakie wersje napisów mają pojawić się na kopii filmu. Rezygnując z niektórych wersji językowych, możesz oszczędzić naprawdę dużo miejsca.

Ostatnie okno kreatora klonowania filmu to już właściwe nagrywanie płytki. Możesz także wybrać zapisanie kopii jako plik obrazu ISO. Przed rozpoczęciem kopiowania upewnij się, że masz dużo miejsca na dysku twardym.

Automatyczne czyszczenie

Warto jest wiedzieć, że jeśli używasz nośników wielokrotnego zapisu (DVD-RW, DVD+RW), po zaznaczeniu opcji Preferencje/ Zastępowanie danych na nośniku wielokrotnego zapisu. CloneDVD będzie wtedy automatycznie kasował istniejące dane z krążka używanego do nagrania filmu.

Bez zabezpieczenia

Clone DVD nie przyda się do kopiowania krążków zabezpieczonych za pomocą CSS (Content Scrambling System). Program nie będzie po prostu mógł poprawnie odczytać całej zawartości krążka, a próba kopiowania zakończy się wyświetleniem komunikatu o błędzie.

Informacje

Strona WWW

http://www.slysoft.com

Cena: 130 zł

Plus Minus

+ proste kopiowanie DVD na dowolny nośnik

+ kopiowanie bez menu

- kopiowanie wyłącznie filmów

Ocena - 4

Wygodny program do kopiowania filmów z DVD na dowolny nośnik. Oferuje możliwość wyboru rozdziałów i ścieżek.