Łatki, programy, dodatki

Poniższy przewodnik pozwoli szybko zorientować się w świecie SIMÓW i dodatków do nich.

Poniższy przewodnik pozwoli szybko zorientować się w świecie SIMÓW i dodatków do nich.

THE SIMS 2

Rodzinka dodatków do The Sims 2 stale rośnieKliknij, aby powiększyćRodzinka dodatków do The Sims 2 stale rośnieCzęść druga jednej z najbardziej znanych gier w historii. Dwójka prezentuje zupełnie nowe oblicze. Szczegółowa grafika 3D, pełna interakcja z otoczeniem oraz innymi simami, sześć etapów życia, rozbudowana sztuczna inteligencja i różnorodne charaktery simów - wszystko to ma jak najbardziej upodobnić grę do rzeczywistości.

Podstawowa wersja Sims 2 jest niezbędna do instalacji kolejnych rozszerzeń i dodatków.

Rozszerzenia

The Sims 2: Na Studiach (nazwa angielska: University)

Kliknij, aby powiększyćPierwszy dodatek do gry. Twoje simy wybierają się na studia, aby zapewnić sobie dobrą przyszłość oraz... zabawić się. Po ukończeniu szkoły średniej sim przeprowadza się do akademika, po czym powraca do domu już jako absolwent wyższej uczelni. Dodano nowe przedmioty i ubrania, a także czynności simów. Tym samym powstał kolejny etap w życiu sima - nie jest on już nastolatkiem, ale jeszcze nie w pełni dorosłym.

Zobacz również:

The Sims 2: Nocne Życie (nazwa angielska: Nightlife)

Nocne Życie to najnowsze rozszerzenie do The Sims 2Kliknij, aby powiększyćNocne Życie to najnowsze rozszerzenie do The Sims 2W drugim dodatku do gry nasze simy uczą się grać między innymi w pokera i kręgle. Zaznają także nocnego życia w klubach podczas szalonych dyskotek i w restauracjach na romantycznych randkach... Nocne życie przypomina dodatek Randka, który ukazał się do pierwszej części gry. Nightlife przynosi również dużą porcję nowych ubrań, przedmiotów i możliwości, jakie stają przed twymi simami.

Patch 1.0.0.999

Jedyny dostępny patch do gry, usuwający większość błędów. Wersja ta jest instalowana przy wgrywaniu dodatku Na studiach. Można ją też pobrać z oficjalnej strony gry. Patch naprawia błędy związane z grafiką. Pozwala simom m.in. przebierać niemowlęta w ich łóżeczkach, ponownie się zaręczyć w przypadku śmierci narzeczonego/narzeczonej, zabierać swoje ubrania do nowego domu w czasie przeprowadzki oraz likwiduje problemy wynikające z pojawienia się w mieszkaniu NPC (postaci niegrywalnych).

Dodatkowe programy

Menedżer Obiektów (nazwa ang.: Content Manager Tool)

Praktyczny Menedżer obiektówKliknij, aby powiększyćPraktyczny Menedżer obiektówProgram ten znajdziesz na oficjalnej stronie gry. Dzięki niemu przejrzysz wszystkie pobrane z Internetu obiekty, usuniesz lub wyłączysz z gry niepotrzebne i szkodliwe pliki oraz dokładnie określisz ich pochodzenie. Program jest łatwy w obsłudze i dostępny również w języku polskim.

Warsztat (nazwa angielska: BodyShop)

Program instaluje się razem z grą. Służy przede wszystkim do tworzenia nowych simów i kreowania genotypu, który ma duże znaczenie w trakcie gry. Warsztat posiada również dodatkowe opcje i możliwości dotyczące edycji wyglądu sima. Poza tym możemy w nim tworzyć nowe ubrania, elementy makijażu oraz włosy. Dostępny jest w języku polskim.

Colour Options Enabler

Instalacja COE jest intuicyjnaKliknij, aby powiększyćInstalacja COE jest intuicyjnaColour Options Enabler jest czymś w rodzaju łatki, działa bowiem na podobnych zasadach. Instalujemy ją, jeżeli chcemy, aby w grze działały ściągnięte z Internetu przedmioty. Dotyczy to jednak tylko obiektów, których jedynie kolorystyka została zmieniona. Colour Options Enabler nie wpływa bowiem na nowe (w dosłownym tego słowa znaczeniu) przedmioty stworzone przez fanów. Tę swoistą łatkę można pobrać ze strony sims.ambertation.de (znajdziesz ją w dziale Downloads).

Majster Plus (nazwa angielska: HomeCrafter)

Program znajdziesz na oficjalnej stronie The Sims. Jest prosty w obsłudze i służy do tworzenia własnych pokryć ścian, podłóg oraz terenu. Dostępny również w języku polskim.

Movie Endings & Tunes

Znajdujące się na oficjalnej stronie gadżety dla fanów pragnących nakręcić własny film z simami oparty na różnych zakończeniach i ścieżkach dźwiękowych.

SimPE

Obsługa SimPE jest skomplikowana, ale oferowane możliwości ogromneKliknij, aby powiększyćObsługa SimPE jest skomplikowana, ale oferowane możliwości ogromneNiepowtarzalny program o wspaniałych właściwościach, stworzony przez fanów gry. Można go za darmo pobrać ze strony http://sims.ambertation.de . Dzięki niemu stworzysz swój własny świat The Sims i przygotujesz go do prawdziwej gry. Możesz do woli przeglądać akta każdego z simów, zmieniając ich charaktery, przeszłość, wiek, wybierając rodzinę i znajomych, a nawet ustanawiając orientację seksualną. Ponadto możesz przywrócić do życia dawno umarłych mieszkańców simowegu uniwersum!

W programie można również modyfikować przedmioty oraz tworzyć zupełnie nowe. SimPE jest co prawda trudny w obsłudze i dostępny jedynie w językach angielskim oraz niemieckim, oferuje jednak ogromne możliwości i daje wiele satysfakcji.

Niebezpieczne dodatki do SIMÓW

W Internecie pojawiła się dla naszych simów cała masa ubrań, fryzur, makijaży i obiektów, których setki znajdują się na niemalże każdej stronie poświęconej grze. Ich liczba i różnorodność jest tak oszałamiająca, że doprowadzić może do bólu głowy... i wielu problemów. Przed ściągnięciem każdego dodatku upewnij się dwa razy, czy aby na pewno jest on bezpieczny. Musisz także ograniczyć się w liczbie pobieranych gadżetów, gdyż potrafią kilkukrotnie (!) spowolnić grę, a sam moment jej wczytywania przedłużyć nawet do kilkunastu minut...

Więcej informacji o stronach, z których możesz ściągnąć ciekawe dodatki, znajdziesz w poradniku Od strony fanów (patrz strona 60).

Dodatki w sieci

Merola's Meltings

Strona nie ma katalogu przedmiotów. Informacji szukasz przez forumKliknij, aby powiększyćStrona nie ma katalogu przedmiotów. Informacji szukasz przez forumNiezwykłe i (co najważniejsze) bezpieczne dla gry przedmioty stworzone przez osobę kryjącą się pod pseudonimem Merola69. Na stronie http://www.simchaotics.net znajdziesz magiczne obrazy, pozwalające simowi w jednej chwili stać się w pełni szczęśliwym, tudzież wielce inteligentnym, tajemnicze lustro pozwalające kontrolować obcych simów odwiedzających twoje domostwo, wózek dla niemowląt, elektroniczny zegar oraz wiele innych przydatnych przedmiotów!

Mod The Sims 2

Na http://www.modthesims2.com znajdują się tysiące hacków, innowacyjnych przedmiotów i ubrań stworzonych przez fanów. Niestety, zdarzają się dodatki powodujące konflikty. Wgrywając je, ryzykujesz pojawienie się błędów w grze. Ratunkiem jest wtedy reinstalacja gry.