Nocna Życie - poradnik

Twoje spracowane Simy nareszcie mogą wyszaleć się za wszystkie czasy podczas długich nocy w Sim City. Co zrobić, żeby wykorzystać noc jak najefektywniej? Jak zorganizować sobie i swojej sympatii randkę marzeń? Z naszym poradnikiem to nic trudnego!

Twoje spracowane Simy nareszcie mogą wyszaleć się za wszystkie czasy podczas długich nocy w Sim City. Co zrobić, żeby wykorzystać noc jak najefektywniej? Jak zorganizować sobie i swojej sympatii randkę marzeń? Z naszym poradnikiem to nic trudnego!

Nocne Życie wchodzi w świat simów jak salonowy lew na parkiet dyskoteki. Randki, imprezy, zabawy z przyjaciółmi... Ogarnąć te wszystkie sprawy wcale nie jest tak łatwo. Przygotowując się do imprezowych szaleństw najlepiej stworzyć nową postać, nadając jej aspirację - przyjemność (to nowość wprowadzona przez dodatek). Ktoś o takiej aspiracji będzie chciał się przede wszystkim dobrze bawić i jak najmniej pracować. Ten wybór ma duże znaczenie, dlatego dobrze się zastanów, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Ponadto musisz wybrać nowe atrybuty - co sima kręci, a co odrzuca. Ma to wpływ na jego upodobania co do innych postaci. Na koniec wybierz któryś z nowych strojów przygotowanych do Nocnego Życia i ruszaj na podbój dyskotek!

Zobacz również:

Chcę ferrari!

Czy te oczy mogą kłamać?Kliknij, aby powiększyćCzy te oczy mogą kłamać?Simy wreszcie stają się właścicielami własnych aut! Samochodów nie da się jednak trzymać w stodole. Aby zostać kierowcą, trzeba wybudować w swoim domu garaż z podjazdem. Wszystkie niezbędne elementy znajdziesz w menu budowania w nowej kategorii Garaż. Samo auto nabędziesz w menu kupowania w kategorii Samochody. Wybór nie jest duży, ale na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli podoba ci się więcej niż jeden samochód, możesz kupić kilka. Pamiętaj jednak, że na garaż z podjazdem masz przydział dwóch pojazdów. Samo auto spełnia wiele funkcji. Jeździsz nim na przejażdżki (podnosi komfort i zabawę), na parcele publiczne, a nawet... randkujesz w nim ze swoją sympatią. Wokół samochodu można zorganizować nawet małą imprezę dzięki zainstalowanemu zestawowi car audio. Pamiętaj jednak, żeby zabezpieczyć się przed złodziejami. Za niewielkie pieniądze (200 simoleonów) możesz zabrać auto do warsztatu i zainstalować alarm.

Cygańska swatka

Pieniążki, pieniążki, dawajcie moje kochane pieniążki!Kliknij, aby powiększyćPieniążki, pieniążki, dawajcie moje kochane pieniążki!Zaraz po wprowadzeniu się do nowego domu odwiedzi cię cygańska swatka. Staraj się być dla niej miły, bo jest bardzo pożyteczna. Kupisz u niej np. wspaniały eliksir miłości, który pozwoli ci z większą łatwością podrywać inne simy. Inną rzeczą, którą cyganka jest w stanie załatwić, jest randka w ciemno. Oczywiście nic za darmo. Im więcej zapłacisz, tym większe szanse na znalezienie odpowiedniej osoby. Jeśli nie spodoba ci się osoba, którą ci znalazła, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś poderwał samą swatkę, która też jest całkiem sympatyczna.

Miłość to chemia

Aj, jaj, jaj, dziewczonka!Kliknij, aby powiększyćAj, jaj, jaj, dziewczonka!Bardzo ważnym elementem Nocnego Życia jest chemia, jaka występuje między postaciami. Jest to całkiem nowa rzecz, jednak wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Za każdym razem gdy poznajesz nowego sima, przy jego podobiźnie pojawi się znaczek chemii (albo się nie pojawi, jeśli chemii między postaciami w ogóle nie ma) w postaci żółtej błyskawicy. Chemia może być dobra (od jednej do trzech błyskawic), albo zła (przekreślona błyskawica). W zależności od jej poziomu nawiązywanie znajomości będzie prostsze lub trudniejsze. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli między postaciami jest zła chemia, to może się ona zmienić na dobrą, gdy simy poznają się dogłębniej. Im większy jest ten współczynnik (i bardziej zaawansowana znajomość), tym więcej akcji będziesz mógł wykonać. Te, które będą oddziaływały w największy sposób, są zawsze oznaczone żółtą błyskawicą.

Czas na imprezę

Uuuuu, a do czego jest ten guzik?Kliknij, aby powiększyćUuuuu, a do czego jest ten guzik?Gdy już dopieścisz swoje auto, czas abyś zabrał się nim na nocne party. Zerknij do naszego przewodnika po Nocnym Życiu, by wybrać, który klub cię interesuje. Jak tylko zajedziesz na miejsce, najlepiej od razu udaj się na parkiet. Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, to skorzystanie z nowej akcji. Rozejrzyj się po okolicy. Twój sim wypatrzy sobie najbardziej odpowiednią partnerkę (bądź partnera). Gdy upatrzysz już kandydata lub kandydatkę na nową znajomość, postaraj się nawiązać kontakt w tradycyjny sposób, czyli poprzez pogawędkę. Z czasem, gdy przybędzie opcji, możesz flirtować, czy wspólnie tańczyć. Nowością jest dodatkowy rodzaj akcji Zapytaj. Możesz zapytać m.in. o pragnienia, obawy, znak zodiaku i wiele, wiele innych. To menu będzie także przydatne później, podczas zapraszania na spotkania, randki itp.

Organizujemy spotkanie

Nie dotykaj mnie, bandyto jeden ty!Kliknij, aby powiększyćNie dotykaj mnie, bandyto jeden ty!Nową rzeczą w Nocnym Życiu są również spotkania towarzyskie. W tym celu możesz spotkać się z jedną osobą (wskaźnik tego jak udane jest spotkanie pojawi się w prawym górnym rogu ekranu), bądź z całą grupą. Najlepiej na spotkanie wybrać którąś z kręgielni, klub nocny lub restaurację. Tam zawsze jest ciekawie. Aby spotkanie było udane, musisz dbać o wszystkich swoich gości. Wszelkie gry, zabawy, wspólne tańce są bardzo dobrze punktowane. Gdy spotykasz się z simem płci przeciwnej, możesz również posuwać się do bardziej śmiałych zabaw - przytulać się, całować itd. Warto dbać o to, aby spotkanie było jak najlepsze, gdyż udane daje duży bonus do Samopoczucia, nieudane - wręcz przeciwnie.

Randka marzeń

Kończ palancie, bo się tego słuchać nie da!Kliknij, aby powiększyćKończ palancie, bo się tego słuchać nie da!Kolejnym nowym elementem Nocnego Życia są randki. Aby umówić się na randkę, najpierw będziesz musiał nieco poznać swoją "ofiarę". Jeśli chemia między postaciami jest duża, sim łatwiej zgodzi się na randkę. Jeśli uznasz, że jesteście już gotowi, wybierz z menu Zapytaj opcję Czy umówisz się ze mną? Gdy sympatia się zgodzi, podobnie jak w przypadku zwykłego spotkania, w prawym rogu zobaczysz wskaźnik randki. Kliknij na znaczku partnerki (lub partnera), aby zobaczyć listę potrzeb i obaw. Realizowanie ich jest bardzo skuteczną metodą na udaną randkę. Wysoko punktowane jest wykonywanie wszystkich akcji oznaczonych błyskawicą. Bardzo dobrze jest zacząć spotkanie od wizyty w romantycznej restauracji. Gdy kelner przyniesie posiłek, wskaźnik powinien znacznie podskoczyć. W dalszym etapie warto pojechać do klubu - wolne tańce również doskonale podnoszą punktację. Na koniec najlepiej zaprosić swojego towarzysza do domu, aby zakończyć wieczór w łóżkowym bara-bara. Za udaną randkę możesz liczyć na kwiaty z dedykacją, a nawet cenne prezenty, jak telewizor czy wanna. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby kontynuować znajomość.