Pomysły na pokoje

Doszedłeś do niewyobrażalnego bogactwa, ale nie wiesz co robić z pieniędzmi? Zbudowałeś ogromny dom, ale nie masz pomysłu jak go urządzić? Oto kilka ciekawych propozycji

Doszedłeś do niewyobrażalnego bogactwa, ale nie wiesz co robić z pieniędzmi? Zbudowałeś ogromny dom, ale nie masz pomysłu jak go urządzić? Oto kilka ciekawych propozycji

Klub

Lodówka za barkiem - dla tych, którzy poczują się głodniKliknij, aby powiększyćLodówka za barkiem - dla tych, którzy poczują się głodniIdealnym miejscem do spędzania długich zimowych wieczorów oraz przesiadywania w weekendy jest klubik. Przestrzeń przeznaczona na niego musi być na tyle duża, aby zmieściły się w niej wszystkie sprzęty i jednocześnie na tyle mała, aby w środku nie było nazbyt przestronnie. Zaczynamy od położenia podłóg i pomalowania ścian. Na podłogę polecamy parkiety wszelkiej maści. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Nadają się zarówno jasne, jak i ciemne. Ściany najlepiej wypadną w cesarskiej purpurze. Nada to twojemu klubowi odpowiedniego klimatu.

Zobacz również:

Kolejnym krokiem powinno być ustawienie lady barowej w rogu sali i odgrodzenie jej szklanym płotkiem (nie zapomnij o zainstalowaniu wejścia za bar - najlepiej będzie się komponowało metalowe). Dodatkowo możesz za ladą postawić lodówkę, jakby ktoś miał ochotę na przekąskę. Na środku sali ustaw stół bilardowy z ciemnego drewna. Jeśli dysponujesz większą ilością miejsca, to mogą być nawet dwa. Pamiętaj, że powinno być dość ciasno (ale też nie za bardzo). Przy ścianach postaw automaty do gier i stoły do pinballa. Nie zapomnij o umieszczeniu gdzieś na uboczu tarczy do rzutek. W wolnym miejscu, które ci zostało, postaw stoliki do kawy z ciemnego drewna i krzesła. Całość możesz uzupełnić neonowymi lampami klubowymi. Przy barze ulokuj wieżę, a po całej sali rozmieść drewniane głośniki. Otrzymasz przytulny klubik pełen atrakcji.

Sala koncertowa

Sala koncertowa powinna być możliwie jak największaKliknij, aby powiększyćSala koncertowa powinna być możliwie jak największaSimom uzdolnionym muzycznie polecamy wybudowanie własnej sali koncertowej. Tym samym występ we własnej willi stanie się prawdziwym muzycznym wydarzeniem Sim City. Sala wymaga naprawdę dużej powierzchni - w końcu na twoich koncertach mają być tłumy.

Po wyznaczeniu powierzchni połóż drewniane panele podłogowe. Na ścianę doskonale nadaje się okładzina Rajski błękit. Teraz ustaw przy ścianie wszystkie instrumenty. Możesz je odgrodzić od reszty pomieszczenia szklaną barierką, aby tłumy fanek nie rozdeptały grających muzyków. Za sceną ustaw także telewizor naścienny, który będzie doskonałym telebimem. Nie zapomnij o zainstalowaniu nagłośnienia w całej sali. Opcjonalnie możesz rozważyć zainstalowanie w sali foteli - to na okazję koncertów muzyki poważnej.

Sala balowa

W sali balowej unikaj nowoczesnych urządzeńKliknij, aby powiększyćW sali balowej unikaj nowoczesnych urządzeńWytworny bal jak u ambasadora będzie możliwy, gdy tylko zbudujesz w swoim domu obszerną salę taneczną. Powinna być ona jasna i przestronna. Staraj się unikać nowoczesnych urządzeń: nie instaluj tu telefonu, ani telewizora. Na podłodze ułóż klepkę tarasową (niech nie zwiedzie cię jej nazwa, do tego typu sali nadaje się perfekcyjnie). Na ścianach polecamy ułożyć okładzinę pasta z jasną boazerią. Całość powinna być wzbogacona w barek i bufet, tak aby goście mogli napić się zimnego drinka lub zjeść wytworne sałatki z krewetek.

Za muzykę odpowiedzialna będzie wieża oraz zestaw drewnianych głośników rozmieszczonych po całej sali. Sufit warto ozdobić kilkoma eleganckimi żyrandolami, aby podczas wieczornych rautów rzucały przyjemne światło na tańczące pary. Niech przyjęcia w twoim domu będą pamiętane przez długie lata!

Siłownia

Zachowaj odstępy między przyrządamiKliknij, aby powiększyćZachowaj odstępy między przyrządamiAby Simy były zdrowe nie tylko na duchu, ale i na ciele, warto oddać im do dyspozycji siłownię. Potrzebne będzie przestronne pomieszczenie z dużymi oknami. Ściany najlepiej pomalować na biało (doskonale nadaje się Stiuk pasta). Pokój uzupełniamy o jasny parkiet drewniany. Sala gimnastyczna powinna być jak najjaśniejsza. Aby nie pozostawiać wielkich okien całkowicie odkrytych, można zamontować podwójne zasłony w kolorze niebieskim, zielonym lub czerwonym. Jeśli chodzi o wyposażenie sali, to najlepiej kupić po jednym przyrządzie do ćwiczeń każdego rodzaju. W pobliżu siłowni powinna się znaleźć łazienka z prysznicami, by simy mogły odświeżyć się po wysiłku.

Kino

Liczba rzędów zależy od wielkości saliKliknij, aby powiększyćLiczba rzędów zależy od wielkości saliWiele osób decyduje się na kupno kina domowego, jednak prawdziwego bogacza i konesera filmów stać na to, by zorganizować sobie w domu prawdziwe kino! Wygospodaruj w swojej willi pomieszczenie, w którym zmieści się kilka rzędów foteli (tak aby sąsiedzi mogli oglądać filmy razem z tobą, podziwiając przy okazji twoją pomysłowość). Na podłogę wybierz coś ciemnego, jak dywan Bławatkowe sny. Ściany także powinny być ciemne. Tutaj ponownie przyda się okładzina Cesarska purpura. Pamiętaj, że w całym pomieszczeniu nie powinno być okien. Zainstaluj telewizor naścienny Soma (a najlepiej kilka sąsiadujących ekranów, żeby zrobić większe wrażenie). Na widowni doskonale sprawdzą się klubowe fotele obite brązową skórą. Po bokach sali zamontuj dodatkowe głośniki (koniecznie czarne) i oświetlenie. Teraz oglądanie filmów będzie wielkim wydarzeniem.

Sala kominkowa

Pracę nad salą kominkową rozpoczynasz oczywiście od wyboru i lokalizacji kominkaKliknij, aby powiększyćPracę nad salą kominkową rozpoczynasz oczywiście od wyboru i lokalizacji kominkaSala kominkowa powinna być najprzytulniejszym miejscem w całym domu.

Tu twoje simy będą spędzały większość czasu: romantyczne wieczory przy przyjaźnie trzaskającym ogniu, nocne nasiadówki z przyjaciółmi i nieoficjalne spotkania z lokalnymi notablami.

Powierzchnia sali kominkowej nie musi być bardzo duża. Pracę zacznij od wyboru kominka. Bardzo dobrze będzie wyglądała cegła bądź ecru. Na podłogę polecamy parkiet Wiatrak bądź czerwony dywan. Na ścianach doskonale wyglądają panele drewniane Bachmann. Odpowiednie będą także duże okna osłonięte podwójnymi zasłonami (bardzo elegancko wyglądają w kolorze zielonym, złotym lub czerwonym). Jako siedzisko najbardziej odpowiednie wydają się skórzane fotele i kanapy klubowe.

Po obu stronach kominka ustaw półki z książkami. Książki mogą zająć wszystkie odsłonięte ściany, ale równie dostojnie będą wyglądały ściany ozdobione obrazami oraz staromodnym, drewnianym zegarem. W rogu możesz też umieścić telewizor naścienny Soma i trzyosobową, skórzaną kanapę.