SimPE

Zabaw się w Sim-boga. Odbierz Simom wszystkich przyjaciół lub obdarz ich szczęściem i bogactwem

Zabaw się w Sim-boga. Odbierz Simom wszystkich przyjaciół lub obdarz ich szczęściem i bogactwem

W życiu wielu simsomaniaków przychodzi moment, w którym samo granie w The Sims 2 to stanowczo za mało. W tym momencie do akcji wchodzą programy pozwalające ingerować w świat gry - tworząc nowe obiekty, postacie bądź zmieniać te, które już istnieją. SimPe jest bardzo zaawansowaną aplikacją. Może się okazać, że poziom jego skomplikowania będzie zbyt wysoki dla niektórych użytkowników, jednak tak dużych możliwości nie posiada żaden inny program. Jedną z najciekawszych i nie najtrudniejszych opcji jest możliwość ingerowania w życie simów.

Instalacja

Liczba opcji i możliwości może przytłoczyćKliknij, aby powiększyćLiczba opcji i możliwości może przytłoczyćPobierając SimPE należy pamiętać o ściągnięciu Microsoft.NET Framework version 1.1. Najczęściej znajduje się on na stronie razem z SimPE, więc nie powinno być problemów z jego znalezieniem. Po ściągnięciu zainstaluj Frameworka od razu. Bez tego programu SimPE nie będzie działał poprawnie. Pozostała część procesu instalacji przebiega bez problemów, a wykrycie katalogu The Sims 2 następuje automatycznie.

Zobacz również:

Pierwsze kroki

Najpierw trzeba wybrać otoczenie, ktore będzie modyfikowaneKliknij, aby powiększyćNajpierw trzeba wybrać otoczenie, ktore będzie modyfikowanePierwsze starcie z interfejsem może być bolesne. Przycisków jest tyle co na statku kosmicznym, jednak nie należy dać się przytłoczyć. Koncentrujemy się na simach, dlatego od razu w pasku narzędzi na górze ekranu zlokalizuj zakładkę Tools, a następnie wybierz Neighborhood i dalej Neighborhood browser. Gdy pojawi się okno z menu wyboru okolicy, wybierz tą, nad którą chcesz pracować. Zanim jednak przystąpisz do ingerowania w życie simów, zabezpiecz się, robiąc kopię zapasową okolicy. Aby to zrobić, wciśnij Create backup. Następnie wybierz Open i już możesz startować.

Rzut okiem na sima

SimPE wyświetli wszystkie dostępne SąsiedztwaKliknij, aby powiększyćSimPE wyświetli wszystkie dostępne SąsiedztwaAby wybrać sima, na którym będziesz testował swoje boskie możliwości, musisz ponownie wejść w Tools i wybrać Neighborhood, a następnie Sim browser. Na ekranie pojawi się okienko z wyborem simów. Lista będzie całkiem długa, jednak możesz sobie ułatwić poszukiwania, wybierając z klawiatury pierwszą literę imienia osoby, której szukasz. Następnie wciśnij Open. W liście plików, którą widzisz, powinien zostać odnaleziony właściwy sim. Aby móc zacząć edytować, znajdź na pasku narzędzi zakładkę Window i wybierz z opcji Plugin view. Na dole ekranu pojawi się okienko, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do ingerencji w czyjeś życie.

Overview

Tak wygląda lista plików składających się na SąsiedztwoKliknij, aby powiększyćTak wygląda lista plików składających się na SąsiedztwoW pierwszej zakładce będziesz mógł zmienić niewiele, ale za to bardzo ważne rzeczy. Oprócz imienia i nazwiska ustawisz m.in., w jakiej fazie życia ma być sim. Przykładowo, jeśli był osobą starszą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby znowu stał się dzieckiem. Ponadto ustawisz tu, czy ma być przez grę traktowany jako kobieta czy mężczyzna, oraz ile dni pozostało mu do wejścia w kolejny etap życia.

Career

Opcja Sim browser pozwoli na szybkie znalezienie interesującego cię simaKliknij, aby powiększyćOpcja Sim browser pozwoli na szybkie znalezienie interesującego cię simaTu już zaczyna być ciekawiej. Na początek ustaw sprawy związane ze szkołą/pracą, w zależności od tego, na jakim etapie życia jest osoba. Możesz do woli zmieniać ścieżki kariery oraz poziom, na którym sim się obecnie znajduje. Jeśli np. był lobbystą, to czemu nie od razu uczynić go burmistrzem? Poniżej ustawiasz także ocenę pracy sima. Zaraz obok znajdziesz ustawienia aspiracji, gdzie możesz je dowolnie zmieniać. Pod spodem ustawisz ilość punktów aspiracji, a na samym dole ilość punktów bonusowych, za które kupujesz w grze przedmioty aspiracji.

Relations

Plugin View umożliwi edycję postaciKliknij, aby powiększyćPlugin View umożliwi edycję postaciWszelkie ustawienia kontaktów między postaciami znajdują się właśnie tutaj. Na początek wybierz sima, z którym kontakty chcesz zmienić. Po prawej stronie pojawią się wszystkie niezbędne wskaźniki. Aby zmienić stosunki codzienne (daily) i głębsze (lifetime) po prostu przesuń zielony pasek w odpowiednią stronę. Jeśli chcesz ustalić więzy rodzinne, musisz wybrać ich typ w oknie Relation type. Oprócz tego określasz także, jakie stosunki wiążą simy niebędące rodziną. Do wyboru masz m.in. małżeństwo (married) czy przyjaźń (friends).

Interests

Za chwilę Albin Żbik może stać się kobietą. I nie musi wydawać pieniędzy na operacjęKliknij, aby powiększyćZa chwilę Albin Żbik może stać się kobietą. I nie musi wydawać pieniędzy na operacjęTu kryją się wszystkie zainteresowania twojego sima. Jeśli do tej pory najbardziej interesował się pogodą i zabawkami, przez co wszyscy mieli go za nudziarza, to teraz warto wszystko zmienić. Możesz nawet sprawić, aby sim interesował się wszystkim, a wtedy z pewnością stanie się superrozmówcą. Aby ustawić zainteresowanie sima, wystarczy przesunąć zielony pasek w wybranym kierunku.

Character

W tej zakładce zmieniasz to, jaki sim jest z charakteru. To czy jest bałaganiarzem, czy czyściochem, czy jest miły, czy antypatyczny zależy od wskaźników zawartych właśnie tu. Pierwszą z opcji, jaką możesz zmienić, jest znak zodiaku. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostawić stary znak, ale całkowicie zmienić charakter. Z prawej strony znajdziesz wszystkie cechy charakteru z dopiskiem Genetic. Od tych cech zależy, jakie będzie dziecko tego sima. Na samym dole ustawiasz stosunek, jaki wybrana osoba żywi do kobiet i mężczyzn.

Skills

Edycja kariery pozwoli ci na uzyskanie stołka dyrektora w 3 minuty, i to bez dawania łapówkiKliknij, aby powiększyćEdycja kariery pozwoli ci na uzyskanie stołka dyrektora w 3 minuty, i to bez dawania łapówkiJeśli chcesz podnieść swoim podopiecznym umiejętności, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Gdy nie masz ochoty przesiadywać godzinami przed lustrem, aby pracować nad charyzmą, to tutaj zostaniesz supercharyzmatycznym simem, dzięki jednemu przeciągnięciu paska. Na dole znajdziesz też wskaźniki romansowania i "sadełka" twojej postaci.

Other

Opcje, jakie tu znajdziesz, niewątpliwie należą do najciekawszych. W pierwszej tabelce znajdziesz ustawienia duchów. Kilka ruchów dzieli cię od zamiany twojego bohatera w ducha, albo przynajmniej nadania mu możliwości swobodnego przechodzenia przez ściany i obiekty. W drugiej tabelce znajdziesz ustawienia ciała. Tutaj ustawisz zarówno to, czy postać jest gruba czy też nie, ale również to, czy jest w ciąży, a jeśli tak, to na którym etapie. W ostatniej części tabelki znajdziesz m.in. ustawienia wieku czy głosu postaci, jednak zmienianie ich jest dość ryzykowne i może negatywnie wpłynąć na działanie gry.

University

Każdy chce być lubiany, dlatego poradnia psychologiczna SimPE pomoże w ustanowieniu dobrych stosunków z sąsiadamiKliknij, aby powiększyćKażdy chce być lubiany, dlatego poradnia psychologiczna SimPE pomoże w ustanowieniu dobrych stosunków z sąsiadamiJeśli posiadasz pierwszy dodatek traktujący o studiach, to w tej zakładce zostały zgromadzone wszelakie ustawienia dotyczące postępów naukowych twojego sima. Modyfikować można kierunek studiów, a także na którym jest semestrze. Możesz tutaj także wpisać, ile sim ma punktów wpływów (influence) oraz ustawić oceny.

More

Tutaj znajdziesz więcej ciekawych opcji, takich jak Pragnienia i Obawy. Wchodząc w to menu, będziesz mógł dowolnie zmieniać pragnienia i obawy twoich simów. Grzebanie w DNA i ubraniach jest wskazane tylko dla zaawansowanych użytkowników SimPE, ponieważ bez dogłębnej znajomości programu można narobić wiele szkód. W sieci można znaleść jednak dużo poradników.

Tylko dla orłów

SimPE posiada także wiele innych opcji skierowanych do ekspertów. Można go używać do tworzenia nowych obiektów czy zmieniania wyglądu simów. Ponieważ SimPE uchodzi za jeden z najtrudniejszych, a co za tym idzie najbardziej zaawansowanych i dających największe możliwości programów, to właśnie na nim tworzona jest większość modów do gry.